Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

27 minutes ago, Shitgenstein said:

Prošlo oko dve nedelje od nestanka simptoma. Zamor je i dalje tu, juče prvi put odoh do prodavnice bez da ostatak dana provedem striktno u krevetu. Kratak pregled kod lekara opšte prakse nije razotkrio ništa problematično. Rekoše da moram prihvatiti stanje i odmarati uz vitamine C i D.

Tri vakcine i u jeku mladosti (dovoljno mlado da se dobije 100e). Mnogo nešto blag ovaj omicron :covid19:

Izvini, nisam ispratila i ne znam da li si pisao. Jesi li imao teske simptome u fazi bolesti? 

Najvaznije je da si svakim danom bolje. Rekli su mi neki koji su se osecali kao ti mesec dana vanrednog stanja

Link to comment

Nisu bili teški simptomi, ali jeste onemogućilo život na dve nedelje. Teže su mi pale sve tri vakcine, bila je viša temperatura i bolovi u celom telu, naročito zglobovima.

 

Par dana temp oko 37, dosta kijanja, curenje nosa, nakratko se činilo da će preći u upalu sinusa ali nije (hvala nasonexu verovatno), najteže je pala konstantna glavobolja i baš ogroman zamor. Oboje u kući smo se razboleli i sličan tok bolesti i oporavka, iako smo primili različite vakcine (ja 2 astrazeneke i pfizer, on 2 pfizera, nije došao na red bio za treću dozu). Uhvatilo nas je u nezgodnom trenutku (ubrzo posle smrtnog slučaja) i sve mi se čini da se nadovezalo na tu žalost, odnosno da su nam imuni sistemi bili oslabljeni usled tog šoka. 

  • Tužno 1
Link to comment

Htedoh da dodam, ljudi koji su nam preneli su imali 5 negativnih antigenskih (cela porodica) i delovalo je toliko blago da je prva evaluacija bila - prehlada. Ali pošto postadoh professional doomscroller, "omicron je kao prehlada" mi je bilo urezano u sivu masu, pa me ni dva negativna kućna testa nisu ubedila da sigurno nije kovid i zakazala sam PCR (ovde može privatno). :laugh:

Hoću reći, stvarno nije bilo strašno, nadam se sada da nećemo zapatiti long covid. Znam jednu osobu koja to ima, deluje kao ovo naše sa zamorom ali pored toga ima probleme sa kašljanjem i plućima.

Sandradjer, jesu li tvoji poznanici sa sličnim stanjima svi ozdravili?

  • +1 1
Link to comment

Jesu. Jedan je dr i imao je u onom prvom talasu, tezu sliku, ali jedva je hodao nakon korone. Proveren je od glave do pete i skroz je ok. 

Drugarica se zarazi u septembru i tako zarazena primi trecu fajzer vakcinu. Nekih mesec dana je bila bas lose. 

Druga drugarica je isto septembar se dugo zalila na umor, nije mogla da radi (kaze da joj mozak nije funkcionisao) i imala je poremecaj menstrualnog ciklusa (pominjem to jer se slabo prica o tome) a mislim da je vazno da zene to znaju.

I niko od ovih pobrojanih nije imao neke duze probleme, oko mesec dana. 

Vas je zakacila korona u teskom trenutku, strpljenje samo i proci ce :)

 

 

Link to comment

biće to ok, samo lagano

 

šetnja da se lagano uvodi, svakim danom neka bude koji metar više

 

vitamini, c pre ručka uvek u isto vreme, mg pred spavanje

  • +1 3
Link to comment

i meni je tako bilo, ali  posle 7 dana. na kontroli (i novom snimanju) su mi ustanovili početak upale pluća (jer nisam mirovao i spustio mi se virus). Imao sam bukvalno iste simptom kao ti, a nisam imao ni temp posle 3 dana.

Nije mi cilj da te plašim ili slično, samo me dosta podseća na moj slučaj.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...