Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Možda ima veze sa količinom virusa kojoj si izložen, pre nego sa mutacijama?
mozda ima veze kako imuni sistem raznih ljudi raznih cudi reaguje na isti virus? to je siguran diverzitet, ja bih prvo igrala na to. ispada takodje, da hronichari™ imaju manje burne reakcije, jer im je sistem neprekidno pod (slabom) uzbunom i ne pravi uragan od reakcije (jer bi ih i to ubio dosad). ta erupcija simptoma je bash chesta kod formalno zdravih ljudi (ima i to neko struchno ime, zaboravila). plus kolichina virusa, ako ima uticaj, hronichari se chuvaju, i to dobro, po pravilu.

svakako je verovatnije da su ljudi prirodno vrlo razlichiti na vrlo shirokoj skali, nego da se virus razvije u 10 verzija raznih intenziteta. u stvari, ljudi su sigurno tachno toliko razlichiti.

sent from bubamoto




  • +1 5
Link to comment
50 minutes ago, Niveamen said:

Ne mogu da verujem koliko je ovaj virus jak da svaka povišena temp.daje i upalu pluća.

 

Ne znam da li sam te najbolje razumeo, ali...

Ne daje povišena temp upalu pluća, nego se temperatura javlja kao posledica , simptom, da su pluća pod upalnim procesom. Organizam se bori sa tim, i otud povišena temp.

Ono što mene brine je poveći broj kovid obolelih kojima se nije javila povišena temperatura a imali su promene na plućima.

Link to comment

to sa 10 različitih verzija virusa koje kruže u narodu pa koga šta zapadne je 1 od jačih teorija do sada

večeras svi na terase da tapšemo legendama koje su uspele da skupe svih 10 frakcija :hail:

da li oni prenose dalje samo jednu ili nekoliko verzija ili svih 10? možda se virusi unutar domaćina šibaju za prevlast.

 

ono, već skoro godinu dana imamo ovo i sve vreme je problem isti. ali svako malo iskaču teorije kako jača, pa onda kako slabi, pa je jači nego ikad, sad smo već došli do 10 frakcija

a od svih na celom svetu, to forsira samo naša Struka. osvedočena grupa klovnova i kompletnih debila. Bila su posle i neka 2 lekara iz Italije drečala "oslabio je virus, spašavaj ekonomiju" i tu završava spisak. bukvalno niko više osim njih

oni što su izolovali virus odmah u januaru/februaru, skontali su ko šta i kako i zašto, a sad prave vakcine i spasiće nas od ovog sranja...nikad ni reči nisu rekli o slabljenju/jačanju virusa.

ali Struku to ne sprečava da mlate ko otvoren prozor.

 

 

 

Link to comment
29 minutes ago, Filozof manijak said:

Ono što mene brine je poveći broj kovid obolelih kojima se nije javila povišena temperatura a imali su promene na plućima.


Da, ovo je totalni wtf, pre ove pandemije ne znam dal sam u zivotu cuo za nekog sa je fasovao upalu pluca bez 38, cesto i 39C temperaturom.

Sad moj cale sa upalom oba krila max 37.2. Tolko ja imam zdrav posle letnjeg treninga.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Nervira me sto ako me budu slali u bolnicu, to ce biti neka banja Koviljaca, a u petak bi trebalo da primaju u novu bolnicu u Bataji

Toliki baksuz...

 

 

Kakav je vazduh u BG mozda banja i nije losa varijanta (plus ko zna kakve kadrove dovlace tamo i koliko je infrastruktura kompletna)... jeste dalje ali jbg, racunam da tamo imaju vise iskustva sa simptomatikom i odgovarajucim terapijama nego u brend nju sklepanoj bolnici.

 

Drz se u svakom slucaju.

Link to comment

Je l ima neka procedura za trudnice oko testiranja u ovim covid ambulantama? posto je tek pocetak a nema ni stomak ni neki papir da bi pustili preko reda 

Edited by Kubrick
Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

 

Ne znam da li sam te najbolje razumeo, ali...

Ne daje povišena temp upalu pluća, nego se temperatura javlja kao posledica , simptom, da su pluća pod upalnim procesom. Organizam se bori sa tim, i otud povišena temp.

Ono što mene brine je poveći broj kovid obolelih kojima se nije javila povišena temperatura a imali su promene na plućima.

Cekaj,to sad znaci da je moguce da i ja imam neke promene jer osecam da me boli u grudima na promenu polozaja tela.Temp.nemam 

Link to comment

Moguće je itekako, ali ja nisam kompetentan da ti odgovorim na pitanje. 

Ovo je moje lično saznanje: nekoliko zaraženih poznanika je doživelo upalu pluća na oba krila, a bez temperature, ili sa blago povisenom i kratkotrajnom temperaturom

Link to comment
5 minutes ago, Niveamen said:

O Boze,sad sam u panici.Idem sutra da uradim seroloski test.

ne panici, koliko puta sam ja to osecala kad sam osluskivala u nekim drugim situacijama, bas to, bol neki i probadanje u plucima koji traje danima, kad procitas da je upala cest pratilac neke bolesti na koju sumnjam

msm idi, testriaj, al ako vec doslo da imas i bol onda bi imao i kratak dah itd, jel se umaras pri naporu,npr stepeniste?

nemojte zezati, dosta panike, nije sve najcrnje, svi ce biti ok, 100%

  • +1 3
Link to comment
41 minutes ago, Kubrick said:

Je l ima neka procedura za trudnice oko testiranja u ovim covid ambulantama? posto je tek pocetak a nema ni stomak ni neki papir da bi pustili preko reda 

Ne znam, ali trudnice bi morale da imaju prednost (bar se nadam...). Ako je radila betu to je sasvim dovoljan dokaz. Ne verujem da bi neko tako nesto izmisljao... Ako nista drugo, tu je uvek test iz apoteke ako je bas dotle doslo...

Link to comment
29 minutes ago, Niveamen said:

Cekaj,to sad znaci da je moguce da i ja imam neke promene jer osecam da me boli u grudima na promenu polozaja tela.Temp.nemam 

Iz iskustva ljudi sa kojima sam bio u redu u kovid ambulantama, upala pluća a bez temperature je bio čest slučaj. Ali ono sto je zajednicko je izuzetna malaksalost

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...