Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

"Odlucice" sutra ujutro... imaju sednicu

 

Nova sednica Kriznog štaba biće održana sutra ujutru u 9 sati. Među temama o kojima će se raspravljati su vakcinacija, novi soj korona virusa za koji je nedavno potvrđeno da je stigao u Srbiju, ali i fudbalska utakmica Crvena zvezda - Milano, koja treba da se igra 18. februara pred publikom.

Link to comment

Danas je Zvezda igrala peotiv tima koji se branio bunkerom i kada je gubio 4:0.  Imam utisak da je posed lopte bio preko 80+ % za Zvezdu.  Ne znam da li je bunker bio namera Makedonskog tima ili nisu mogli bolje.  Inace oni su pretposlednji na tabeli prve makedonske lige.  Prvo poluvreme su odigrali klinci + rezerve (Gobeljic, Vukanovic, Pavkov).  Jedini starter je bio Pankov.  Prilicno bledo izdanje Zvezdinog tima koji je imao problem da kroz zgusnutu odbranu protivnika unese loptu u kazneni prostor.  Po meni, nesto bolji od ostalih bio je Pavkov.  Vise sam ocekivao od Gavrica i Odade.  Prvi nikako da udje u formu, a ovaj drugi, igrao je stopera, i jedina sansa koju su Makedonci napravili bila je kada je Odada prilicno naivno ispao.  Krstovic je opet igrao na krilu i to neubedljivo.  On ili treba da igra centarfora ili od njega nema koristi.  Da nema obaveznih bonusa, ja bih Krstovica, Odadu i Gavrica preporucio za pozajmicu.

 

U drugom poluvremenu su usli starteri, ostao je samo Nikolic i Zvezda je pocela da igra kako treba.  Kada je okruzen dobrim igracima, Velja Nikolic igra dobro.  Mozak tima i kreator igre je Ivanic.  U svim pripremnim utakmicama bio je medju najboljima.  Isto tako i Falcineli.  Nije samo sto postize golove, nego dobija duele, gradi i odlaze loptu, vraca se u odbranu.  Ukratko odlican igrac.  Bakajoko je zaigrao poslednjih 15 min i pokazao da ima brzinu, da moze da bude opsan u napadu i koristan u odbrani.  Tradicionalno, Kanga je izgubio loptu tamo gde ne treba i otvorio kontru i jedinu sansu za Makedonce u 2. poluvremenu.  Medjutim, Kanga se vratio u odbranu, oduzeo loptu i prilicno elegantno, poput pokojnog Bunje, izneo ju je iz naseg kaznenog prostora i otklonio opasnost.

Link to comment

Tesko je da se igra krilo kada igrac nije brz.  Bakajoko je veriovatno manje talentovan od Gavrica, ali je brz, koristi to u napadu, juri da oduzme loptu kada je lopta u posedu protivnika.  To Gavricu nedostaje.  Ima vremena; ako je uporan, moze Gavric svojim kvalitetima da kompenzuje svoje mane.  Treba da bude uporan i radan.

  • +1 1
Link to comment
On 25.1.2021. at 17:55, dragance said:

Milko je otišao jer se popičkarao sa Džajom i upravom oko stana, ako se dobro sećam. A i kad je otišao znao je često da visi u bifeu na Marakani.

 

Jedan od retkih (u tom trenutku) igrača koji je bio podstanar, a jedini sa dugogodišnjim stažom prvotimca. Tu se klub strahovito ogrešio o njega, i na karaju krajeva, ispao krajnje nekorektan.

Link to comment

ne moram ni gledati kasete ovog falka, vec znam da je promasaj.. aj da su ko sa falcinellijem pozajmicu, pa ako se pokaze, nie problem.. al davati na nevidjeno 1m+ za padavicare iz beton lige smesna prica..

plus ne znam ni koji ce nam qrtaz, ako je katai zdrav i ako ben ne ide.. a da ne govorim da je jeres davati prostor falku i onom bakajoku pre gavrica, koji je vec sada bolji igrac od njih.. samo jos jedna u nizu mutljavina tvorzana :coffee:

Edited by Shaq
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...