Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Ja imam ponudu za 2, jedna je 55.000 e na placu od 600m2, iz 1905. posledinji put renovirana pre oko 40 godina, sa par starih maslina u jednom cosku placa odakle se vidi more u daljini. Kuca je sustinski u solidnom stanju, nije se zivelo poslednjih 10 godina tako da je puna govana pticijih i slicno. Od vecih investicija treba sto pre da se promeni krov. Druga slicna kuca je 35.000, iz 1955 ali izgleda kao da su slicno godiste, krov je dobar ali donji nivo ima nizak pod, 1.80 tako da bi moralo da se kopa sto ume da bude zaebana operacija, ne znamo sta je ispod. Uz tu kucu se dobija i rusevina kamene stale od jedno 30-35m sa dobrim zidovima i losim krovom i plac slicnih velicina ali bez drveca. Tu je problem sto se plac pored nje nalazi najruznija novogradnja u selu koja direktno zaklanja pogleda na more. Kod te druge kuce ima opcija da se kupi dodatnih 5-6 ari placa za jos jedno 7-8 hiljada tako da to moze da bude zanimljiva turisticka investicija ako se ide u pravcu nekog biznisa, sto me trenutno ne zanima. Postavicu slike kada stignem

 

Selo je oko 1km od mora ili manje. 

Link to comment

ili više

 

 

najveća zajebancija u toj operaciji bi bilo samo renoviranje, majstori, materijal i ostalo. ovde, na domaćem terenu te ta operacija može dovesti do ludila, kamoli tamo gde si na gostujućem terenu bez znanja jezika i lokalnih majstorskih običaja. renoviranje stana ovde izlazi cca 200€ kvm ako se vodi računa o svakom centu

 

ja se lično ne bih usudio u operaciji kupnje trošne kuće u grčkoj kojoj je neophodna restauracija. ako si već toliko zapeo za nekretninu na egeju, gledaj neki si neki stan u koji bi mogao da se useliš bez nekog naročitog maltretiranja. jbš kuću u kojoj ne živiš i odlaziš max tri-četiri puta godišnje. sva tri odlazka ima da ti presednu od cimanja i dovodjenja u red za normalno življenje.

Link to comment

Ovo što Simović kaže.

 

Ja imam iskustvo sa kućama kojima nisam blizu, i tu je glavna stvar imati nekog od poverenja ko će to periodično da: a) obilazi, i b) biti u stanju intervenisati ili naći nekog ko zna kad je hitno.

 

Vjerovnatno to znaš i sam pošto sam čitao tvoje postove na drugim temama, ali je ta potreba potencirana većom razdaljinom i drugim jezikom.

Link to comment

Ne mora da znaci, barem kad je Mediteran u pitanju: kad i ako se kuca uhodatm problem je (osim nedajboze havarija) skoro iskljucivo kolicina divljeg i poludivljeg rastinja s kojim se za par dana izadje na kraj bez nekog prevelikog cimanja i naravno ako standarditm nisu previsoki ili grocansko-cortanovacki sa sve ambicijama da se ima svoje ovo ili ono.

Sama adaptacija nije neki narocit problem: preduzimaci su svuda preduzimaci, ali su grcki za cudo ipak prihvatljivi: ako se sve stavi na papir i delegira im se za relativno male pare neki advokat stvari budu sasvim OK, obaska sto cene radova/materijala znaju da budu iznenadjujuce nize nego u Srbiji.

 

Kuca k'o kuca je zajebana u drugom pogledu: ona je nekako ziva, sto ce reci propada utoliko brze ukoliko se manje trosi, u njoj zivi.

Ali ako se namestaj i oprema ogranice na najpotrebnije to bas i nije neki problem, a sto se trosenja kuce boravljenjem u njoj tice, uvek se moze pribeci uvaljivanjutm iste nekom poznatom zaradi letovanja, zimskog odmora, pisanja knjige, bekstva od civilizacije, taj rad.

Mediteranske/grcke kuce su po pravilu suve, ako su od kamena ne zahtevaju preteranu brigu oko lickanja, od malo paucine ili prasine jos niko nije umro, na drvenim komadima ne treba stedeti, a potrepstine kao sto su posteljine i uopste tekstili treba svesti na najmanju meru.

Ukoliko se ima i moze: maksimalna preporuka za solar - jeste da moze, zavisno od slozenosti, da iznese i par hiljada evra, ali se isplati neverovatno i sto se komfora i sto se ekonomije tice.

Link to comment

Ja imam ponudu za 2, jedna je 55.000 e na placu od 600m2, iz 1905. posledinji put renovirana pre oko 40 godina, sa par starih maslina u jednom cosku placa odakle se vidi more u daljini. Kuca je sustinski u solidnom stanju, nije se zivelo poslednjih 10 godina tako da je puna govana pticijih i slicno. Od vecih investicija treba sto pre da se promeni krov. Druga slicna kuca je 35.000, iz 1955 ali izgleda kao da su slicno godiste, krov je dobar ali donji nivo ima nizak pod, 1.80 tako da bi moralo da se kopa sto ume da bude zaebana operacija, ne znamo sta je ispod. Uz tu kucu se dobija i rusevina kamene stale od jedno 30-35m sa dobrim zidovima i losim krovom i plac slicnih velicina ali bez drveca. Tu je problem sto se plac pored nje nalazi najruznija novogradnja u selu koja direktno zaklanja pogleda na more. Kod te druge kuce ima opcija da se kupi dodatnih 5-6 ari placa za jos jedno 7-8 hiljada tako da to moze da bude zanimljiva turisticka investicija ako se ide u pravcu nekog biznisa, sto me trenutno ne zanima. Postavicu slike kada stignem

 

Selo je oko 1km od mora ili manje. 

 

Prijavi se za emisiju na Travel Channel-u pa će oni da ti nađu tri odgovarajuće.  :D

Link to comment
  • 2 months later...

Koliko bi ugrubo kostala u stanu od 60 kvadrata zamena parketa, vrata, prozora, plocica u kupatilu i hodniku, i premestanje kuhinje i trpezarije u dnevnu sobu, i pravljenja spavace sobe od iste? Jel malo 6000?

Link to comment

ne umem da ti dam odgovor na pitanje, ali ono sto iz iskustva znam je da cena svega ovog sto si nabrojao jako varira, pa ces morati biti precizniji da bi ti neko dao konkretniji odgovor

Link to comment

Koliko bi ugrubo kostala u stanu od 60 kvadrata zamena parketa, vrata, prozora, plocica u kupatilu i hodniku, i premestanje kuhinje i trpezarije u dnevnu sobu, i pravljenja spavace sobe od iste? Jel malo 6000?

Samo prozori su ti oko 2K

 

Pločice u kuhinji i kupatilu su ti Majstor + materijal minimum 13-15€/m2 (imaš bar 30m2)...

 

Parket ti je dobar preko 20€/m2... Ako ti je sjebana košuljica i to košta... Možeš da ideš na laminat, to ti jejeftinije, ali, ako košuljica ne valja, svakako to moraš...

 

Vodoistalater će te oglobiti za to premeštanje, samo tako, a i električar će naći svoje mesto...

 

Ja mislim da ti je to malo, iskreno...

Link to comment

Parket verovatno mora komplet da se vadi sa sve kosuljicom i sve iz pocetka. Mozda bih i laminat stavio.

Prozore i vrata bih pvc i kupovao bih ubosni, em jeftiniji a mozda bih se i za povrat pdv ogrebao.

Dnevna soba deli zid sa kuhinjom jednim delom(drugim sa kupatilom) tako da nema ponovnog razvlacenja cevi po stanu i sl.

Elektricara sam totalno zaboravio, verovatno ce i instalacije morati da se pregledaju, novi osiguraci, uticnice i ko zna sta jos.

Plocice bi se stavljale u dnevnu sobu na mesto nove kujne, i hodnik i terasa bogami. 

WC solja, lavabo, tus kabina/kada i sve ostalo, naravno.

Edited by desboj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...