Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

snovi su super, samo fali 100 soma

minimum

 

 

ljudi mahim misle da je za turizam davoljno da imaš nekretninu za rental i da je potrebno da se na petnaest dana pojaviš i ubereš lovu. kolega renta garsonjeru u bg i bila je u top 10 na air bnb jjedno vreme i ide mu fino, po njegovim rečima ako želiš da to fino fercera u proseku 10ak sati nedeljno treba da posvetiš tome. čišćenje, peglanje, odvezi, dovezi, okreči(min 3 puta godišnje) i to moraš sam da obaviš ako misliš da to bude kako treba, a i da ostane neka opipljiva kinta

 

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
38 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

moraš sam da obaviš ako misliš da to bude kako treba

Ovo. Imam baš blisku prijateljicu koja je skroz u tome, sa mesečnog rentanja prešla na stan na dan. OCD ima i inače a po pitanju tog stana još i gore, non stop čisti, posprema, obnavlja potrošne stvari itd i stvarno ima dobre ocene i često je puna. Razlog je stan kao iz kataloga po pitanju higijene i čistoće i lokacija (Pariske komune).

 

najgore je kad ima nekoliko vezanih jednih noćenja, bukvalno svaki dan ide da očisti i promeni posteljinu. Ali ne žali se na zaradu, što joj je valjda i bio cilj.

Link to comment

to i ovaj kaže, higijena je ultimativni br 1. i bukvalno ne smeš da dozvoliš jednu lošu ocenu

 

još mi je rekao da kojim slučajem imaju dve gajbe jedan od njih dvoje bi moralo da da otkaz i da se airbnb-u posvete kao full time job-u

Link to comment
20 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da da otkaz i da se airbnb-u posvete kao full time job-u

Ova moja je to uradila, doduše ovo dnevno rentanje je samo ubrzalo odluku koja se kuvala duže vremena. Sa kanc poslom od 8h + putovanjem do posla tamo vamo + staranjem o svom domu i deci, šanse nema da bi održala taj nivo i kvalitet usluge.

 

a konkurencija je opaka, moraju baš ocene da budu odlične, kao i fotografije stana + komunikacija sa gostima i uslužnost.

Edited by Valkyrie
Link to comment
7 hours ago, Frank Pembleton said:

Kratak si za barem 50k

 

7 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

da ne kažem i celih 100

advokati, prenos love, majstori....

 

 

za istru sigurno, u cg ima svašta u ponudi, a i cene majstorisanja su svakako niže. izdavanje u turističke svrhe je sve samo ne nešto što može da se prepusti nekome, a ti kao vlasnik nekretnine samo da ubireš lovu

ne ide to tako

 

 

Sto ste bre taki :D 

 

Onda jedan apartman i od kusura i sadasnjeg stana kupim taj od 70kvm u BG :D i to bez da ulazem dodatnu svoju lovu :D 

 

bold   sto ne moze? Izdas agenciji, a ona radi podzakup... to ima cak i u Srbiji, a za Hrvatsku sam siguran da moze... a imam i preko koga da odradim tj da se vodi na hrvatskog drzavljanina...  Samo nema nista od toga... mora dobar biznis plan da se napravi, pa da se dogovori sa blizom i daljom familijom...

 

Sve u svemu, moguce je, ali nije mnogo realno, pri tom najmanje mislim na pare, majstore, advokate i sl.

Link to comment

Drugar ima kuću u Dubrovniku koju izdaje preko lokalne agencije koja se bave time bave. Trošak njihove provizije i svih ostalih mesečnih troškova (računajući i porez na prihod koji ostvaruje na taj način) je 32%, ostalo ide njemu.

  • +1 2
Link to comment

Ja znam dva primera:

 

Drugaricina kuma ima 3 stana u BGu koja izdaje preko AirBnB-a i to radi pored standardnog posla. Ne prihvata kraca zadrzavanja i ima zenu koja cisti i sredjuje, tako da ona odradjuje komunikaciju sa gostima, finansije i sl., plus je workaholic. Non stop kuka kako se raspada.

 

Drugarica ima gajbu u CG, izdaje je preko AirBnB-a. Ima zenu dole koju placa da cisti i sredjuje, majstora koji opravlja. Sve radi lagano remote uz sadasnji posao, low effort.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

 

 

Drugarica ima gajbu u CG, izdaje je preko AirBnB-a. Ima zenu dole koju placa da cisti i sredjuje, majstora koji opravlja. Sve radi lagano remote uz sadasnji posao, low effort.

U Beogradu bi ovo bilo nemoguce, pogotovo majstor. 

  • +1 1
Link to comment

Izdavanje preko airbnb sam radila.

Bolje sam zarađivala, možda čak i duplo više nego izdavanjem na dugi rok.

Ipak ne bih to više radila.

Meni se isplatilo jer sam sve radila sama a imala sam i sreće da su svi korisnici bili ok.

 

Sa plaćanjem žene, koja btw nije na čiviluku i ne može uvek da uskoči kad treba, nisam sigurna koliko bi to bilo isplativo.

 

Da ne pričam o ovome što priča @Valkyrie, ima raznih idiota, ti se trudiš maksimalno, a on ti napiše posle kako  beba plače u susednom stanu a ne spomene ništa od onoga što je dobro.

Ima i obrnutih primera, naravno.

Jedan par iz Belgije mi doneo divne belgijske čokoladice.

Turci su redovno donosili i poklanjali ratluke i slično i maltene bi uvek pitali treba li mi šta da donesu iz turske :D.

 

Ipak, ne bih to više radila, za mene je stresno, posao je za mlađe ljude, ali treba sve staviti na papir, prethodno.

 

Za more i planine je druga računica, moja priča je za BG.

Edited by dùda
  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, dùda said:

Izdavanje preko airbnb sam radila.

Bolje sam zarađivala, možda čak i duplo više nego izdavanjem na dugi rok.

Ipak ne bih to više radila.

Meni se isplatilo jer sam sve radila sama a imala sam i sreće da su svi korisnici bili ok.

 

Sa plaćanjem žene, koja btw nije na čiviluku i ne može uvek da uskoči kad treba, nisam sigurna koliko bi to bilo isplativo.

 

Da ne pričam o ovome što priča @Valkyrie, ima raznih idiota, ti se trudiš maksimalno, a on ti napiše posle kako  beba plače u susednom stanu a ne spomene ništa od onoga što je dobro.

Ima i obrnutih primera, naravno.

Jedan par iz Belgije mi doneo divne belgijske čokoladice.

Turci su redovno donosili i poklanjali ratluke i slično i maltene bi uvek pitali treba li mi šta da donesu iz turske :D.

 

Ipak, ne bih to više radila, za mene je stresno, posao je za mlađe ljude, ali treba sve staviti na papir, prethodno.

 

Za more i planine je druga računica, moja priča je za BG.

kolika je bila popunjenost?20/25 dana u mesecu?

Link to comment

Ja sam se time bavio dok je bilo u začetku, stvarno su mogle da se mlate ozbiljne pare prvih nekoliko godina jer zbog manjka smeštaja su skoro svi meseci bili puni.

 

Odavno sam izašao iz te priče ali burazer se još bavi. Njemu odgovara jer ima freelance posao ne vezan za radno vreme pa može da stigne da odradi check-in, checkout I sve ostalo. Oba stana su realtivno blizu jedan drugom kao i njegovoj gajbi+ je keva u penziji pa uskoči da mu pomogne kad zatreba. Tokom korone je moralo da se pređe na mesečno izdavanje ali se posle vratio na dnevno i mislim da je superhost gotovo sve vreme. Ne mora baš da se 3 puta godišnje kreči ali je obavezna čistoća. I naravno čim se stekne neki nivo ocena i poseta, treba ugasiti te jednodnevne rezervacije. Minimum 2 ili 3 dana.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...