Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Cena nekretnina u eminentnim delovima BG će se povećavati.U manje eminentnim delovima će padati ali ne više od 15-20%.Tako će biti sve dok se evidentni manjak stanova ne nadoknadi.Ono što je problem kod kupovine je kredit koji je vezan za euro.Sadašnji kurs nije održiv a povećanje nezaposlenosti će dovesti u pitanje kredibilitet kupaca.Banke su tu vrlo rigorozne i mada im ide u prilog što veće zaduživanje gradjana, doći će do tačke kada će otplata biti nemoguća.Subvencija koju sada daje država jeste podsticaj potrošnje i mada se sa jedne strane savetuje štednja, dugoročno gledano velike koristi od te inicijative neće biti.Moje lično mišljenje je da treba sačekati bar kraj ove godine te na osnovu tadašnjih pokazatelja doneti odluku.Pumpanje budžeta rasprodajom imovine ne može ići još dugo i sve slabosti će jednostavno eksplodirati.Jedino je pozitivno što kamate na kredite (vezane deviunom klauzulom) neće rasti, već će morati padati.Na kraju će ispasti da suvencija kojom se sada država ponosi zapravo neće ništa značiti.Samo kupovina za keš, a kredit samo u slučaju sigurnog zaposlenja i sta bilnih primanja.

Link to comment
Cena nekretnina u eminentnim delovima BG će se povećavati.U manje eminentnim delovima će padati ali ne više od 15-20%.Tako će biti sve dok se evidentni manjak stanova ne nadoknadi.Ono što je problem kod kupovine je kredit koji je vezan za euro.Sadašnji kurs nije održiv a povećanje nezaposlenosti će dovesti u pitanje kredibilitet kupaca.Banke su tu vrlo rigorozne i mada im ide u prilog što veće zaduživanje gradjana, doći će do tačke kada će otplata biti nemoguća.Subvencija koju sada daje država jeste podsticaj potrošnje i mada se sa jedne strane savetuje štednja, dugoročno gledano velike koristi od te inicijative neće biti.Moje lično mišljenje je da treba sačekati bar kraj ove godine te na osnovu tadašnjih pokazatelja doneti odluku.Pumpanje budžeta rasprodajom imovine ne može ići još dugo i sve slabosti će jednostavno eksplodirati.Jedino je pozitivno što kamate na kredite (vezane deviunom klauzulom) neće rasti, već će morati padati.Na kraju će ispasti da suvencija kojom se sada država ponosi zapravo neće ništa značiti.Samo kupovina za keš, a kredit samo u slučaju sigurnog zaposlenja i sta bilnih primanja.
ciji si, king sturgeov, miskov ili nekih sitnijih ajkulica?OK - sta je istina sa brojem neprodatih deltinih stanova u belvilleu? zvanicno je rasprodato ali satro moze da se kupi. nezvanicno - ili je ostalo 400 neprodatih, ili je samo 400 prodato. i da nema novih gradjevinskih dozvola dok se to ne proda. ajmo insajderi.
Link to comment

Citala malo, pa me posle malko i mrzelo.Upade mi u oci da se govori o tome da su "cene sarolike" da jedan ovde trazi 2000 za kvadrat a u zgradi odmah do njega drugi trazi 3000. E ovde sam morala da lanem.NE GLEDA se ko ja sta TRAZIO nego ko je koliko DOBIO. Koje god da su pare razmenile ruke radi se u TRZISNOJ ceni. Cena kostanja nekretnine je onolika koliko je market spreman da plati. NE ONOLIKA KOLIKO JE VLASNIK SPREMAN DA TRAZI.

Link to comment
Cena nekretnina u eminentnim delovima BG će se povećavati.U manje eminentnim delovima će padati ali ne više od 15-20%.Tako će biti sve dok se evidentni manjak stanova ne nadoknadi.
Kaća? Kaća iz Alke? Jesi li to ti?!@ gazza1Čuo sam od lika koji radi nešto oko Belvilla (ETF-ovac) da ima JAKO PUNO neprodatih stanova. Navodno su ljudi raskidali već potpisane ugovore i uzimali natrag depozite. Ne poznajem čoveka baš dobro, ali nema razloga da izmišlja... Najbolje bi bilo da ovo potvrdi/opovrgne neko ko ima informacije iz prve ruke.
Link to comment
Čuo sam od lika koji radi nešto oko Belvilla (ETF-ovac) da ima JAKO PUNO neprodatih stanova. Navodno su ljudi raskidali već potpisane ugovore i uzimali natrag depozite. Ne poznajem čoveka baš dobro, ali nema razloga da izmišlja... Najbolje bi bilo da ovo potvrdi/opovrgne neko ko ima informacije iz prve ruke.
...jedni kazu da je nikla zgrada viska, pa ima jos mesta, a drugi da maltene dele flajere po delta sitiju kako ima gajbi da se kupe, svih boja i oblika......ali meni nikako ne ide u glavu kako neko moze da pazari gajbu preko puta toplane, na sinama, sa oklnim soliterima preblizu, okruzen buducom zeleznickom i gradskom autobuskom stanicom...mislim, za dva soma kvadrat... :o
Link to comment

jbga, mozda im se dopao slumdog:)za zgradu viska ne znam ali znam da su smuvali 2 sprata vise na foru trebace za univerzijadu pa bolje da se napravi, nece da se baci:)ali ne pricamo o tome, sa spinom koji je pratio pocetak prodaje, izgledalo je ne da je rasprodat belville nego sva kartonska naselja po NBG

Link to comment

Sećate se da je na početku bila priča kako gomile Slovenaca, Mađara i ostalih nestrpljivo čeka da počne prodaja stanova, pa je čak bila i "rasprava" da li strancima treba dozvoliti da kupuju stanove kod nas... A sada reklamiraju Belvill u Delta Citiju.

Link to comment

...prodavace oni i ispod soma i po, samo kada prodje studentski stampedo kroz te gajbe...

Edited by BigLebowsky
Link to comment

ahaha, jao, pa to ce tek da bude zabavno, kad uz kljuceve budu delili i spahtle za skidanje skorenih kondoma sa plafona. bude li natjecanje na visini kao u pekingu....:)

Link to comment
ciji si, king sturgeov, miskov ili nekih sitnijih ajkulica?
Zapravo ničiji.Samo sam radio u gradjevinarstvu i vrlo dobro znam kao se danas gradi, ko gradi i kako gradi a naročito sam stručan za projektovanje, nadzor, dozvole, izgradnju i predaju objekata.Malih, srednjih, velikih i onih najvećih.U zemlji i u inostranstvu.Ako ti to nije dovoljna referenca za napisani post onda nemam dodati ni jednu jedinu reč.ps.Ne radim za nikoga, niti bih ikada radio za one koje si pomenuo.Ne bavim se prodajom nekretnina i samo sam dao, možda dobar savet.Ne mora da ti se svidi ali to nije razlog za vredjanjem.
Link to comment

...onda bi sigurno znao da nam kazes nesto o kvalitetu izgradjenih stanova, pocev od one fasade......prethodno si napisao da ce cene malo da porastu u centru, negde i da padnu, i govorio da je stan najbolje kupiti za kesh :lol: ...to isto pricaju i vlasnici agencija po beogradu vec godinu dana i dokazano su svaki put govorili netacno...

Link to comment
Zapravo ničiji.Samo sam radio u gradjevinarstvu i vrlo dobro znam kao se danas gradi, ko gradi i kako gradi a naročito sam stručan za projektovanje, nadzor, dozvole, izgradnju i predaju objekata.Malih, srednjih, velikih i onih najvećih.U zemlji i u inostranstvu.Ako ti to nije dovoljna referenca za napisani post onda nemam dodati ni jednu jedinu reč.ps.Ne radim za nikoga, niti bih ikada radio za one koje si pomenuo.Ne bavim se prodajom nekretnina i samo sam dao, možda dobar savet.Ne mora da ti se svidi ali to nije razlog za vredjanjem.
zasto vredjanjem? jel su ti poslodavci do sada bili fini ljudi, gospoda sklona etickom biznisu i fer cenama, neko ko ne zna sta znaci rec korupcija itd?da se vratimo na temu - ko god da si, ne razlikujes se nimalo od aktuelnih medijskih spinera koji se ubise od larmanja da cene i dalje rastu a da nekretnina nema ni za lek.vracar se smandrljao za 30% u poslednjih 6 meseci. to je sve sto mogu da ti kazem kao potpuno nezainteresovan za cenu nekretnina na uzorku od 4 stana prodata/kupljena u molerovoj, sumatovackoj, macvanskoj i mutapovoj. pardon, pet - i desanke maksimovic. nijedan nije otisao za vise od 2500E, a najjeftiniji je bio najmanji (2000E).
Link to comment

Zapravo znam mnogo o gradjevinskoj mafiji.Takodje i o kvalitetu gradnje.Što se tiče tih finih ljudi, morate znati da postoji samo profit.Spolja gladac, unutar jadac.Investitori angažuju uglavnom male firme sa neregistrovanom radnom snagom za koje ne plaćaju nikakve poreze te i ono malo gradjevinske operative koja je preživela ne može konkurisati cenama gradnje.Objekti se predaju bez potrebne tehničke dokumentacije i zato investitori dobijaju jako legalne(plaćene) potvrde.Nije opao kvalitet projektovanja ali se investitor po pravilu ne drži datih specifikacija.Štedi se na kvalitetu betona, na preseku armature, na kvalitetu kablova, na kvalitetu ugradjene opreme......Uostalom nisam Nostradamus, ali dozvolićete da imam svoje vidjenje i mišljenje.Da u oglasima ima nekretnina i za izdavanje i za prodaju.Ali to ne znači da su cene adekvatne a pogotovo da postoji višak stambenog prostora.Tržište nekretnina tek treba da se stabilizuje i odredjivaće se na osnovu kvaliteta i lokacije.I upravo u tom grmu leži zec.Da li kupiti nešto gde će cena neminovno pasti ili praviti nekakvu drugu opciju.Nisam ni rekao da je vreme za kupovini, naprotiv.Zato ne vidim zašto se navalili sa kritikom.

Link to comment
ciji si, king sturgeov, miskov ili nekih sitnijih ajkulica?OK - sta je istina sa brojem neprodatih deltinih stanova u belvilleu? zvanicno je rasprodato ali satro moze da se kupi. nezvanicno - ili je ostalo 400 neprodatih, ili je samo 400 prodato. i da nema novih gradjevinskih dozvola dok se to ne proda. ajmo insajderi.
Neprodato 350 stanova. Nema garsonjera, ima svih ostalih. OK?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...