Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Gardos: pre nego sto sam digao ruke od Zemuna (zbog cene nesrazmerne kvalitetu i lokaciji stanova) video sam ama bas sve na Gardosu sto se prodavalo. To je tek bilo ogromno razocarenje, cak i u slucaju stare gradnje. Vidi se da je to nekada bilo selo preko reke - male prostorije, nefunkcionalan raspored, problemi sa vlagom, skromna dvorista. Slicno je bilo i na Pregrevici, tamo jos i ima nesto vecih okucnica ali ono sto je dobro, tada se nije prodavalo a ono sto se prodavalo je licilo na neko jadno zapusteno sremsko selo.
Totalno si u pravu za Gardoš. živim na odmah ispod Gardoša i vrlo dobro znam kakva je situacija. Mnoštvo nerešenih vlasničkih odnosa, prilično loša infrastruktura i ono što je karakteristično za ceo centar Zemuna - dvorišta sa nekoliko kuća. Ovo poslednje meni ne smeta, i sam živim u jednom takvom i naviknut sam na to, ali znam da se mnogo ljudi iz drugih delova grada žale upravo na to.što se tiče vlage, nemam tih problema. A i ko ih ima, to se sada prilično lako i efikasno rešava.
Link to comment

generalno na tom potezu gardos-gornji grad meni je najveci problem apsolutno provincijski ugodjaj koji vlada. to cak nije ni ona uobicajena srednje evropska depresija koju covek zatekne kada ode u grad sa slicnim kulturno istorijskim bekgraundom u madjarskoj, slovackoj ili ceskoj, vec prosto jedno odsustvo odnosa prema svom okruzenju i okolini, zapustenost nacina zivota i kulturnog identiteta koji se uglavnom, cast izuzecima, sveo na stereotipe kafana za senlucenje. ne znam da li je to samo posledica radikalske vladavine. ta pijaca je relativno zanimljiv epicentar kome gravitiraju od dunavskih ribara do slovackih zuski koje prodaju piletinu i kobaje. ja sam se dosta dugo palio da je to sjajno mesto za zivot, dok se trazeci stan nisam uverio da je od zemuna, idealizovanog u raznim gradskim mitovima i bajkama, zapravo malo toga funkcionalnog u danasnje vreme zaista ostalo. verovatno su taj zemun cinili ljudi a ne zgrade, a i one su u medjuvremenu propale.

Link to comment
Dedinje i mirniji deo Neimara su naravno lepi ali imaju svoje mane, jedna od glavnih poslednjih godina je spamovanje investitora. Prijatelji zive u (njenoj) kuci na Dedinju koja je old school, stara gradnja, sa ogromnim dvoristem u zelenilu u kome bi se mogao smestiti jedan ozbiljan stambeni objekat cak i bez rusenja postojece kuce. Nedeljni prosek poseta raznih koji nude kule i gradove je najmanje 5 i na ivici su nerava. U tom smislu, nije svejedna ni neizvesnost koja vlada u delovima Neimara gde covek prosto ne zna kada ce osvanuti kranovi i mehanizacija za rusenje i kopanje temelja. Jer ne ruse se samo potleusice nego itekako ima slucajeva da se pristojne a stare kuce sa dovoljnom povrsinom sravnjuju da bi na njihovom mestu iznikao objekat koji ce fizicki doci do granica placa, jer se vlasnici prosto polakome.U tom smislu jedan od osnovnih kriterijuma koji sam primenio kada sam birao stan je bio taj da se u dometu mojih ociju i usiju ne moze desiti ovako nesto, sa posebnim naglaskom na zaklanjanje prozora i protoka prirodne svetlosti. Sa te strane, na centralnom Vracaru (potez Beogradska - Kalenic) ima par ulica gde novogradnji sigurno nece biti, bar ne za mog zivota - pored onih u kojima se teror novograditelja nesmetano odvija kao sto su Baba Visnjina i Koce Kapetana.Gardos: pre nego sto sam digao ruke od Zemuna (zbog cene nesrazmerne kvalitetu i lokaciji stanova) video sam ama bas sve na Gardosu sto se prodavalo. To je tek bilo ogromno razocarenje, cak i u slucaju stare gradnje. Vidi se da je to nekada bilo selo preko reke - male prostorije, nefunkcionalan raspored, problemi sa vlagom, skromna dvorista. Slicno je bilo i na Pregrevici, tamo jos i ima nesto vecih okucnica ali ono sto je dobro, tada se nije prodavalo a ono sto se prodavalo je licilo na neko jadno zapusteno sremsko selo.
Ovo prvo što si naveo, to jednostavno reguliše i dozvoljava zakon, odnosno, generalni i detaljni urbanistički plan. Voleo bi da je mahom, makar rezidencijalnog dela Beograda više ostalo u autentičnom obliku, i da nema toga o čemu pričaš.Za ovo drugo. Bravo! Zapravo, na Vračaru postoje određene urbanističke celine koje su 100% oformljene još od ranije. Primere koje si naveo udopunjuju tu težnju da se Vračar grupiše u blokove i oformi kompaktnost kao što je to slučaj u centru grada. Mada, nedoslednost, nedovoljna promišljenost, urbanističko-politički kriminal nas dovode u ovakve situacije, koje nisu samo posledica današnjih poteza, već posledica loših odluka od ranije kojima smo bili primorani da se prilagođavamo. A novogradnja varira od jako loše, do jako kvalitetne, nezavisno od toga u kom delu grada se izvodi.
Mogu da zamislim kako se oseca neko ko je pre 7-8 godina u Kajmakcalaskoj kupio kucicu u cvecu, gledajuci kako iz godine u godinu nicu visespratnice sve do silvija kranjcevica. Ono sto gazza govori ima smisla, lakomisleno je kupovati kucu u sirem centru grada i ocekivati da se taj kraj ne promeni. Promena = gomila ruznih visespratnica u uskim kanjonolikim ulicama sa manjkom parking prostora i saksijama koje vise sa bandera.
Da, Kajmakčalanska je zaista jako loš primer, ne samo narušavanja onoga o čemu sam pričao, već i jako loše nove arhitektonske celine. Nego, Silvija Kranjčevića, Svetomira Nikolajevića, one su sasvim pristojne. I na njih sam mislio, u principu. One će ostati takve kakve jesu danas. Golubačka i Dravska su fenomenalno dispozicionirane, mada vidim, neki krš se dešava poslednjih godina i tamo.Daničareva i Sezonova, ali samo u delu između Maksima Gorkog i Celjske je više nego odličan kraj, ulice su sa drvoredima i max doz. spratnošću P+2+Pk. Neformiranost bloka je još uvek veoma aktuelna, mada, za neku dalju budučnost, ovaj kraj baš obećava.Moj best buy su Topolska (od Petrogradske prema Vojvode Dragomira), Petrogradska (cela, osim dela kod autopranja i centriranja trapa) i Vojvode Dragomira (izuzev raskrsnica sa Cara Nikolaja i Vukice Mitrović)Zatim i Timočka (od Celjske, do Bojanske), Graničarska (only skver kod Dubljanske) i Mačvanska (kod Nede :wub: ). I tako. cool.gif
Link to comment

topolska je fenomenalna, jedino sto se tamo kvadrat ceni oxoxo. gledao sam svojevremeno potkrovlje za sredjivanje u onoj zgradi gde je moment, to se cenilo otprilike kao kvadrat oko kalemegdana a bilo je dosta da se ulozi da bi licilo na nesto, pa cak i tada je pitanje kako bi ispalo zbog relativno niske tavanice za takav stan (ne vise od 2.50). ne sumnjam da je brzo prodato.ona novogradnja od pre jedno 4 godine za koju verujem da formalno pripada novopazarskoj, a nalazi se na mini skveru gde se topolska uliva u novopazarsku mi je gradski favorit.

Link to comment
ona novogradnja od pre jedno 4 godine za koju verujem da formalno pripada novopazarskoj, a nalazi se na mini skveru gde se topolska uliva u novopazarsku mi je gradski favorit.
je li to ona bela nevelika zgrada sa kovanim gvozdjem?
Link to comment

jeste, jeste zeleno kovano, mada mi je prvi put u mraku izgledalo kao crno. lepa zgrada zaista. samo, da li se meni to ucinilo, ili su oni stvarno u hol stavili klavir :blink: ? jedino to...

Link to comment
topolska je fenomenalna, jedino sto se tamo kvadrat ceni oxoxo. gledao sam svojevremeno potkrovlje za sredjivanje u onoj zgradi gde je moment, to se cenilo otprilike kao kvadrat oko kalemegdana a bilo je dosta da se ulozi da bi licilo na nesto, pa cak i tada je pitanje kako bi ispalo zbog relativno niske tavanice za takav stan (ne vise od 2.50). ne sumnjam da je brzo prodato.ona novogradnja od pre jedno 4 godine za koju verujem da formalno pripada novopazarskoj, a nalazi se na mini skveru gde se topolska uliva u novopazarsku mi je gradski favorit.
Kupac nađen. Potkrovlje solidno renovirano. :) Pa čuj, lokacija poput ove koja garantuje da se autentičnost neće menjati mora imati visoku cenu. Pa sad kako kome...
aha, mislim da je to...ono zeleno kovano gvožđe? lepo izgleda, samo kao i obično neupotrebljive terase, uske i dugačke.
wub new art deco wub Nebilo ti zapoveđeno, baci oko na južnu dvorišnu stranu te zgrade (iz Vojvode Dragomira se vidi), pa šacni tamo deder te terase. ;) Samo nisam siguran, mislim da ta zgrada funkcioniše kao renta flat, t.j. da stanovi nisu na prodaju.
Link to comment

fali najbolji deo, one bocne terase na poslednjem spratu. jos bolje izgleda nocu uz osvetljenje.kroz prozor desno od ulaza zaklela bih se da sam videla klavir. posto sam na brzaka zverala u zgradu u toku voznje, volela bih da me neko razuveri da je to bilo samo prividjenje.

Link to comment
slika002j.jpgw1600.pngNe zamerite mi, slika koju sam pozajmio je jako loše slikana, ali može možda da posluži da dočara ono o čemu pričamo.
čekaj, neko je ovo pustio u upotrebu, iako nema rampe?
Link to comment
fali najbolji deo, one bocne terase na poslednjem spratu. jos bolje izgleda nocu uz osvetljenje.kroz prozor desno od ulaza zaklela bih se da sam videla klavir. posto sam na brzaka zverala u zgradu u toku voznje, volela bih da me neko razuveri da je to bilo samo prividjenje.
Da, ima klavir u ulazu zgrade. ;)
čekaj, neko je ovo pustio u upotrebu, iako nema rampe?
Ko kaže da nema rampe?Spolja se vidi samo početak iste.
Link to comment

nisu, a ni zlatne frćoke posred stolarije...mamice mila.lepa zgrada, par loših detalja.btw u dubljenskoj već par meseci prodaju stanove koji 'samo što nisu gotovi' od 138 kvm i ogroman penthaus. cena je 2600, pa vi vidite gdi odoše ove cene, a biće i art deko fasada.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...