Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Izvinjavam se što remetim diskusiju NBG clan vs rest of the universe. :)Već neko vreme pratim ovu temu jer nameravam da kupim stan.Molio bih sve forumaše koji su skoro prolazili kroz tu golgotu da mi preporuče agencije za nekretnine sa kojima su imali pozitivna iskustva. Može javno, a može i na PM. Preporuka od kojih agencija/investitora se treba kloniti je, takođe, dobrodošla.Uzgred, meni su danas ponudili neke silne stanove na Lekinom brdu (iako uopšte nisam zainteresovan za tu lokaciju). U pitanju je novogradnja, a stanovi će biti useljivi krajem zime i na proleće.Umro sam od smeha kad su mi rekli cenu. :rolf: Kaže: 2300 €/m2

Edited by Buum
Link to comment

Jedini pravi nedostatak NBG u odnosu na ostale delove grada je što deca nemaju gde da se sankaju.Pa ako neće da se spuste par metara niz atomsko sklonište, jedino što preostaje je fudbal na snegu.Mada u poslednje vreme i nema snega, tako da se i taj nedostatak ne primećuje.

Link to comment
Stanovi u tom Kenjigradu su prodati jos pre pola godine. Stvarno treba biti mentol pa platiti 1820 evra po kvadratu stan koji je neuseljiv bar godinu dana, krajnje je prosecnog kvaliteta gradnje u vrlo prometnom okruzenju. U neposrednoj blizini ima mnogo lepsih blokova.
Ajde sve ove budalaštine za koje možemo da kažemo da su subjektivne, ali šta to znači "krajnje je prosecnog kvaliteta gradnje "??
Link to comment
Sta je subjektivno, to sto pored kompleksa prolazi 6 traka prometnog puta? Sto kupci kreditiraju investitora vise od godinu dana? Prosecan kvalitet gradnje znaci da materijali nisu vrhunskog kvaliteta. Logicno, zar ne?
misliš na UMP?koji nekvalitetni materijalni su korišćeni?
Link to comment
Izvinjavam se što remetim diskusiju NBG clan vs rest of the universe. :)Već neko vreme pratim ovu temu jer nameravam da kupim stan.Molio bih sve forumaše koji su skoro prolazili kroz tu golgotu da mi preporuče agencije za nekretnine sa kojima su imali pozitivna iskustva. Može javno, a može i na PM. Preporuka od kojih agencija/investitora se treba kloniti je, takođe, dobrodošla.Uzgred, meni su danas ponudili neke silne stanove na Lekinom brdu (iako uopšte nisam zainteresovan za tu lokaciju). U pitanju je novogradnja, a stanovi će biti useljivi krajem zime i na proleće.Umro sam od smeha kad su mi rekli cenu. :rolf: Kaže: 2300 ?/m2
trenutno se tamo moze naci po 1700
Link to comment

Od poznanika koji radi u Telefoniji i koji je radio instalacije u tom Deltinom kompleksu sam cuo da je kvalitet gradnje prilicno los. Inace, lokacija je prilicno losa. Odmah su pored pruge, zgrade izgledaju prilicno zbijeno, tu je i vrlo prometna ulica, prekoputa je suma i brodogradiliste, a sa strane buvljak i Delta City.

Link to comment
tako da za one koji vole NBG, ili komfor parkinga, kupovine, biciklistickih staza, reke...ne vidim zasto bi to bilo lose ulaganje.
E za taj parking baš u zadnje vreme i nije nešto...A ja sam najbolji primer da seljaci vole NBG. Eto, urbani, u pravu ste :P
Link to comment

@ BGhostHvala za informacije i savete. Upravo tako sam i postupio ? angažovao sam pouzdanu advokatsku kancelariju koja sarađuje sa nekoliko agencija i par slobodnih agenata.Inače, ne planiram da kupujem stan u izgradnji baš zbog nelikvidnosti brojnih investitora (rizik da objekat nikad ne bude završen) i mogućnosti da se jedan stan proda više puta.Ova današnja ponuda je prva koju sam dobio, i sve mi se čini da su hteli da provere da li sam ovca za šišanje. Čuveni srpski sistem APP... :rolleyes:

Link to comment
Od poznanika koji radi u Telefoniji i koji je radio instalacije u tom Deltinom kompleksu sam cuo da je kvalitet gradnje prilicno los. Inace, lokacija je prilicno losa. Odmah su pored pruge, zgrade izgledaju prilicno zbijeno, tu je i vrlo prometna ulica, prekoputa je suma i brodogradiliste, a sa strane buvljak i Delta City.
Lokacija je odlicna.Buvljak se seli vec sledece godine, brodogradiliste je daleko, a i depo se seli do 2010.godine, bar je tako u planovima grada.To sto je soping mol i suma u blizini valjda samo poboljsava kvalitet lokacije. Ili se ja varam?U svakom slucaju, o percepcija onih koji vole NBG ili ga ne vole ne treba trositi reci Nekom se svidja , nekom ne. U svakom slucaju ima bar 500.000 onih koji ziveiz nekog razloga tamo.Cena od 2000 je realnai za lokaciju i za kvalitet gradnje. Valjda su zato i prodati stanovi.
Link to comment
Inače, ne planiram da kupujem stan u izgradnji baš zbog nelikvidnosti brojnih investitora (rizik da objekat nikad ne bude završen) i mogućnosti da se jedan stan proda više puta.
ovo inače niko nije pomenuo kao jedan od razloga zašto cena nekretnina neće pasti. jednostavno će određeni broj investitora zaustaviti gradnju. što se već i desilo.i opet - ponuda / tražnja= cena ostaje ista.
Link to comment
Lokacija je odlicna.Buvljak se seli vec sledece godine, brodogradiliste je daleko, a i depo se seli do 2010.godine, bar je tako u planovima grada.To sto je soping mol i suma u blizini valjda samo poboljsava kvalitet lokacije. Ili se ja varam?
Srbija? Planovi i rokovi? :lol: Da, kad de sve to desi i kada se naprave dva mosta preko Save, lokacija će biti skoro pa odlična. Kupovina sada je "mačka u džaku". Možda se kao dugoročna investicija pokaže kao dobar potez, ali valjada se stanovi kupuju da bi se živelo, sada i ovde? živeti u blizini velikog tržnog centa je jedno, živeti "u istom dvorištu" ipak nešto drugo. Ne treba zaboraviti da se sam koncept šoping mola razvio u kompletu sa američkim suburbanim načinom života. Baš zbog toga Novi Beograd nikada neće imati "glavnu" ulicu i sve ono što ide uz to... Ono što npr. ima Banovo Brdo u mikro varijanti - komercijalni centar. Dobro, ovo je sve glupavo teoretisanje...Najbitnije, vrlo sam skeptična. I u vezi opšte ekonomske situacije, i u vezi nekretnina. šta ako se jednog dana taj šoping mol iz nekog razloga zatvori? Da li će uopšte biti Univerzijade? Koliko je ostalo da se završe ti stanovi? Cela Austrija se drma, a ne samo Hypo Alpe-Adria... šta ako bude deflacija na svetskom nivou? Znam, smorila sam :wub: Edited by Brrr
Link to comment

mracis bez potrebe.Jos si mogla da navedes opasnost i od katastrofalnog zemljotresa pa ce onda da sve ode u pm .Most preko Ade takodje prolazi veoma blizu ove lokacije, a ako sam dobro juce ispratio vesti gradnja naselja bi trebalo da bude gotova najkasnije u aprilu. Znaci neposredno po useljenju buduci stanovnici ce imati i taj most i nece imati buvljak.Ali kao sto rekoh, nekom se svidja nekom ne. Ja bih uvek pre izabrao Senjak ili Dedinje :)

Edited by Tabasko Pit
Link to comment
Lokacija je odlicna.Buvljak se seli vec sledece godine, brodogradiliste je daleko, a i depo se seli do 2010.godine, bar je tako u planovima grada.
Tačno je da se buvljak seli, ne znam baš da li će sledeće godine, ali je isto tako tačno da će Glavna Autobuska stanica doći na to mesto.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...