Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

7 hours ago, radisa said:

Znam, pitanje je bilo više retoričko....

 

Info od juče, treba da se gradi na ćošku kod Šerationa, tamo prema MOL pumpi na raskrsnici Futoške i Novog bulevara... ZNaće novosađani...

 

Namju još ni sve papire, odobrenje da krenu da rade čekaju da bude do NG... 2.5K je po kvadratu... Jbt...


Gde tacno? Zar nema tu nekih starih kucica, i neka stara zgrada, uz Bulevar Evrope?
Jedino da je uz Futosku, iza toga, prema pumpi?

Inace, ako je to isto (a i ne mora da bude, nebitno), jedan moj poznanik na toj lokaciji gleda novogradnju i minimum koliko mi je rekao je od 2750 pa navise

Suludo je sta se u NS-u desava, ako sam tamo neke 2018-19 imao iluziju da cu 'petogodisnjim planom' uspeti da resim stambeno pitanje, nema teorije da se desi u ovim okolnostima. A supruga i ja zajedno imamo prilicno ok primanja.

Link to comment

Treba imati u vidu i da se porez na kapitalni dobitak ne plaća ako obveznik sredstva ostvarena prodajom nepokretnosti u roku od 90 dana uloži u rešavanje svog, odnosno stambenog pitanja članova svoje porodice, odnosno domaćinstva. Postoji poseban propis koji detaljnije uređuje sam postupak.

Edited by napadaj
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
2 hours ago, lord_s said:

Suludo je sta se u NS-u desava, ako sam tamo neke 2018-19 imao iluziju da cu 'petogodisnjim planom' uspeti da resim stambeno pitanje, nema teorije da se desi u ovim okolnostima.

 

Ista priča, taman krenuo da tražim i krene korona, taman se kao malo smirilo, bio i na razgovru u banci krajem prošle godine i onda kreće ludilo cena

  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, lord_s said:


Gde tacno? Zar nema tu nekih starih kucica, i neka stara zgrada, uz Bulevar Evrope?

 

Ja sam razimeo da je to na tom cosku, bas gde je ta kucica... Nisam se udubljivao...

Link to comment
3 hours ago, napadaj said:

Treba imati u vidu i da se porez na kapitalni dobitak ne plaća ako obveznik sredstva ostvarena prodajom nepokretnosti u roku od 90 dana uloži u rešavanje svog, odnosno stambenog pitanja članova svoje porodice, odnosno domaćinstva. Postoji poseban propis koji detaljnije uređuje sam postupak.

Znači, fora je da se proda jedan, i kupi drugi u roku od tri meseca?

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, napadaj said:

Treba imati u vidu i da se porez na kapitalni dobitak ne plaća ako obveznik sredstva ostvarena prodajom nepokretnosti u roku od 90 dana uloži u rešavanje svog, odnosno stambenog pitanja članova svoje porodice, odnosno domaćinstva. Postoji poseban propis koji detaljnije uređuje sam postupak.

Da li treba neki dokaz za to da se prilozi nekome? Da li otplata stambenog kredita za stan potpada pod resavanje stambenog pitanja ? 

Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Znači, fora je da se proda jedan, i kupi drugi u roku od tri meseca?

 

Tako je.

 

1 hour ago, Lezilebovich said:

Da li treba neki dokaz za to da se prilozi nekome? Da li otplata stambenog kredita za stan potpada pod resavanje stambenog pitanja ? 

 

Treba da se dokaže da su sredstva uložena u kupoprodaju nakon prodaje nepokretnosti koja bi dovela do nastanka plaćanja poreza na kapitalni dobitak, što znači da otplata kredita uzetog za kupoprodaju stana koja je već zaključena nije osnov za oslobođenje od plaćanja poreza. Međutim, ako bi neko prodao stan, pa iskoristio dobijena sredstva za  učešće za kredit ili za plaćanje dela cene, dok bi ostatak bio isplaćen iz kredita, tu bi postojalo oslobođenje po mom mišljenju.

 

Napominjem da oslobođenje nije apsolutno, već postoji ograničenje u pogledu kvadrature.

 

Detaljnije ovde: https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik-pravo-na-oslobodjenje-od-placanja-poreza-na-kapitalni-dobitak.html

 

 

Takođe je bitno da se naglasi da poreza na kapitalni dobitak nema u slučaju prodaje nepokretnosti čiji je prodavac bio vlasnik najmanje deset godina.

 

 

 

 

  • Hvala 3
Link to comment
Znači, fora je da se proda jedan, i kupi drugi u roku od tri meseca?

Mislim da postoji i opcija ako se to obavi u roku od 12 meseci da se traži povraćaj plaćenog.
Naravno, povraćaj je najomraženija reč u našim PU.



....shiit has hit the fan.
  • Hvala 1
Link to comment
On 17.8.2022. at 3:14, Time Crisis said:

 

Ista priča, taman krenuo da tražim i krene korona, taman se kao malo smirilo, bio i na razgovru u banci krajem prošle godine i onda kreće ludilo cena

 

@Time Crisis Prednost Srbije je sto ima dosta sela i vikend naselja koja su na oko sat vremena od gradova a prodaju se budj zasto za nekih 10-15 hiljada eura. Uz malo bolju organizaciju tipa kupovina jedanput nedeljno, moze biti interesantna solucija. U vecim gradovima na svetskom nivou sat vremena do negde je nista. 

Edited by noskich
  • +1 4
Link to comment

10-15 hiljada je možda ruševina u okolini Babušnice, za 10-15 hiljada na sat vremena od BG ne možeš ni dobar plac da nabodeš više. 

  • +1 3
Link to comment

Podseti me ova prica na moju majku kad je jednom isla iz BGa kuci pa prolazi pored milion i jednog prozora i na kraju u nekim predgradjima pomisli Ovoliki prozori a nijedan moj. Oni su se 1988te iselili iz BG-a jer im nista nije bilo dostupno sem valjda Kaludjerice u koju nisu hteli.

I sad gde su bili tad, gde su sad, i koji su problemi sa kojima se nosimo.

A noksich je ostao ne bas u 88toj ali tamo negde u 2005-2010-toj...

Edited by Mel
  • +1 2
Link to comment
10-15 hiljada je možda ruševina u okolini Babušnice, za 10-15 hiljada na sat vremena od BG ne možeš ni dobar plac da nabodeš više. 

Ja ću uskoro prodavati talav jedan plac sa vikendajom pa javljam [emoji12]



....shiit has hit the fan.
Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:


Ja ću uskoro prodavati talav jedan plac sa vikendajom pa javljam emoji12.png



....shiit has hit the fan.

Babušnica ili? :D

imbox :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...