Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

16 hours ago, bags said:

U jednom momentu ce sve otici u k* krasni , da ce 1929 i 2008 izgledati kao zajebancija. Samo ovaj put ce biti citava evropa...

 

Mislim da apsolutno ide pravo ka tome.

Link to comment
2 hours ago, Lucia said:

Ima li neko preporuku za agenciju za nekretnine u Italiji i Grckoj? IIUC neko sa nasim drzavljanstvom bez ikakvih EU papira moze kupiti tamo nekretninu na osnovu reciprocitita, tj. sto Italijani i Grci mogu ovde kupiti nekretnine. 

 

Naletela sam pre par godina na blog u kom je čovek do detalja opisao kako je kupio stan u Solunu uz pomoć agencije, sa sve otvaranjem računa u banci itd, probaj da izguglas to nekako.  Ovo mi je prvi rezultat ali ne znam da li je to taj, bilo je davno:

 

https://www.grckainfo.com/blog/Iskustvo-sa-kupovinom-stana-na-moru-u-grckoj

  • Hvala 2
Link to comment
20 hours ago, bags said:

U jednom momentu ce sve otici u k* krasni , da ce 1929 i 2008 izgledati kao zajebancija. Samo ovaj put ce biti citava evropa...

U Beogradu (Srbiji) postoji balon sa cenama nekretnina. Ali postoje 2 vrste komencica koji pune balon i na taj nacin sprecavaju ga da pukne, odnosno da seskroz urusi:

- beli kamencici - gde covek da ulozi novac? Neko ko ima ustedjevinu, nasledstvo, otpremninu ... sta da radi sa parama

- crni kamencici - EUR inflacija je prolicno visoka (red velicine 10%) i povecanje cena nekretnina je delom inflatorna korekcija

 

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

a i realno je skočila cijena građ. materijala 

Pa da, ali ništa nije skočilo da ludaci traže preko 3K, na 5 spratu sa grejanjem na gas... Kog neće biti... :fantom:

 

 

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Pa da, ali ništa nije skočilo da ludaci traže preko 3K, na 5 spratu sa grejanjem na gas... Kog neće biti... :fantom:

 

 

Jescemo korenje... kog nece biti takodje...

  • Haha 2
Link to comment
Just now, radisa said:

Pa da, ali ništa nije skočilo da ludaci traže preko 3K, na 5 spratu sa grejanjem na gas... Kog neće biti... :fantom:

 

 

naravno da nije toliko ništa skočilo da bi bilo ovo iživljavanje sa cijenama, ludilo

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, goofs said:

Zaboravio si i šarene kamenčiće - još uvek je moguće kupiti nekretninu bez da dokazujes poreklo novaca. Oće reći, drogaši, reketaši i paroperači.

 

Ako bi se dosledno primenjivao Zakon o utvrđivanju porekla imovine i posebnom porezu, to bi bilo znatno otežano, posebno za vrednije nekretnine.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

 

Ako bi se dosledno primenjivao Zakon o utvrđivanju porekla imovine i posebnom porezu, to bi bilo znatno otežano, posebno za vrednije nekretnine.

 

Ja se ne sećam da sam ikad čuo da je neko uhapšen/osuđen zbog porekla imovine, a nije da nema kandidata

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

Ne znam, slučjano videh, ne pominje se nigde detaljnije

Znam, pitanje je bilo više retoričko....

 

Info od juče, treba da se gradi na ćošku kod Šerationa, tamo prema MOL pumpi na raskrsnici Futoške i Novog bulevara... ZNaće novosađani...

 

Namju još ni sve papire, odobrenje da krenu da rade čekaju da bude do NG... 2.5K je po kvadratu... Jbt...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...