Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Posto je Dragance ispalio Noskica za kartu za Pjongjang, ajde da mi lepo skupim lovu, tih 15K € i nije neka para realno i kupimo mu vikendicu na Pescari. Ko je za?

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, ultra plasticni said:

Posto je Dragance ispalio Noskica za kartu za Pjongjang, ajde da mi lepo skupim lovu, tih 15K € i nije neka para realno i kupimo mu vikendicu na Pescari. Ko je za?

 

Jes, pa kad ga opali košava i ona pusta ravnica, ja da ga nosim na duši.

 

Edit, vidim vikendica za dva meseca godišnje, pre će se izgubi u korovu, neki puhovi da ga izedu kad dođe posle 10 meseci nekošenja.

Edited by desboj
Link to comment
 
Jes, pa kad ga opali košava i ona pusta ravnica, ja da ga nosim na duši.
 
Edit, vidim vikendica za dva meseca godišnje, pre će se izgubi u korovu, neki puhovi da ga izedu kad dođe posle 10 meseci nekošenja.

Kad smo kod nekošenje upravo plaćeno 400rsd/po aru upodobljavanje zapuštene parcele. I to da se u dupe udaram od sreće i jeftinoće.



....shiit has hit the fan.
  • +1 2
Link to comment

Plašim se da će sve ovo da napravi jedno takvo njesra da ćemo se pušiti decenijama (msm, pušimo se i sada kao posledica dešavanja od pre 30ak god)....bez prava na realan oporavak.

Stoji da su EU i svetski trendovi slični ali to neće umanjiti posledice po ovo društvo. Čitam negde, u Bg-u višak par miliona m² posl prostora a cene stoje...msm da neće još dugo ali...ali...

Jednog dana balun mora pući.

Razmišljam kao običan laik kome su ta "poslovanja" van znanja i logike ali u svemu vidim isključivo kriminalne radnje i donekle belo tržište ali u maximumu od cirka 15-20% prometa.

  • +1 4
Link to comment
58 minutes ago, desboj said:

Jel realno da ode 40 stanova dnevno?

 

Mislim da piše nepokretnosti, to nisu samo stanovi, već i zemljišta, garaže, lokali itd, sve tu spada ako dobro razumem

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, noskich said:

 

Pa pazi, u gro gradova na ovom svetu sat vremena do posla je ili svakodnevnica, ili je cak i zavidno, ispod proseka. 

 

 

Mene ložilo pre godinu i nešto da kupim kuću na Trebežu (google map) i položim vozački i kupimo tri auta, komuna zajednica 5 generacija zajedno, jer, tako se živi u razvijenom svetu. Razvozim decu svakog jutra sat vremena ili više, idem na posao na Palilulu. 

 

Minvajl, isto kupilo, i iselilo se iz seoske hacijende, u stan u onom nečemu fensiju kod Tošinog bunara, kvadrat tipa 5000 evra :lolol:

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Kad se nešto kupuje, uvijek valja gledati da li to nekad ako zatreba možeš prodati.

Sa te strane stan je idealno rješenje. Nema trika da stan u centru grada ne prodaš u roku od odmah kad je frka.

 

Sa druge strane, stanovi u kojima sam proveo veći dio života su težak kurton kad je u pitanju kvalitet stanovanja. Ni mira, ni dvorišta, ni voća, druženja....

 

Ove noskiceve ideje jesu neki ekstrem, ali zaista nije problem jednom nedeljno otići u nabavku.

Hljeb se uvijek može ukuvati.

  • +1 1
Link to comment

Zavisi na kakav si život navikao. 

Sigurno može, ali nije za svakoga.

 

Međutim, ono što je meni simpatično je to što osoba koja savetuje to drugoj osobi s malom decom, naknadno, uzima gajbu na najskupljoj lokaciji (i beži iz sela).Takva licemerja decenijama slušam od ljudi. Svi daju savete da se ode iz grada, svi ostaju u gradu.

  • +1 7
Link to comment
On 10.8.2022. at 13:15, James Marshall said:

Pa dobro ali šta sad, nisu svi prodavali njive na Dedinju i Vračaru, nije valjda da je neko nekom platio hektar livade u Sopotu 500k evara pa sad domaćin kupuje po BG na vodi ili u A bloku 200 kvadrata jer je prodao neku strnjiku zaraslu. Nešto mi tu nije logično. 

 

Bio sam u aprilu na overi u Kaluđerici, plac je na KO Leštane, 126k evra za 25 ari, tako da ima i toga.

 

Neće kupiti u A bloku ali će iskeširati recimo 2000e + pdv za novogradnju od 40m2 u Bulevaru kralja Aleksandra posle okretnice kad se krene ka omv pumpi (gde se otkupljuju one udžerice i koji će kraj verovatno biti neprepoznatljiv za 5-6 godina). Moj kolega je pogledao 35 stanova u tri nedelje, došao do istog zaključka kao i bags (da sve dobro od novogradnje odlazi u ranijoj fazi, dok je starogradnja zahtevala previše ulaganja), i krenuo da zove investitore. Na kraju kupuje od stan od relativno pouzdane firme na toj lokaciji po ceni od 2000e.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

 

Mislim da piše nepokretnosti, to nisu samo stanovi, već i zemljišta, garaže, lokali itd, sve tu spada ako dobro razumem

Da, verovatno si u pravu. Sad kad ponovo čitam piše kupoprodajni ugovori/nepokretnosti, tih 3800 nisu sve stanovi (verovatno većina jeste ali ne sve).

Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Zavisi na kakav si život navikao. 

Sigurno može, ali nije za svakoga.

 

Međutim, ono što je meni simpatično je to što osoba koja savetuje to drugoj osobi s malom decom, naknadno, uzima gajbu na najskupljoj lokaciji (i beži iz sela).Takva licemerja decenijama slušam od ljudi. Svi daju savete da se ode iz grada, svi ostaju u gradu.

Presudan aspekt te priče je što neki imaju izbor a drugi nemaju zbog plateznih mogućnosti. Kao što napisah pre @Time Crisis izbor nije izmedju sela i grada, izbor je izmedju biti podstanar ceo život i imati nešto svoje (za one slabijih plateznih mogućnosti).

Edited by noskich
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...