Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Meni agent rece pre godinu dana da stanovi uglavnom odlaze za 80% onoga sto se vidi na oglasu. Mislim da je to sad jos vise eskaliralo, da ljudi stavljaju stanove u kojima zive na oglase i uopste im nije imperativ da se sele, ali su otvoreni za to ako se nadje neka budala da plati basnoslovnu cenu. 

 

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Koliko sam ja čuo dolazak Rusa diže cenu stana i kada oni ne kupuju direktno, pošto skaču cene mesečne rente zbog povećane potražnje pa i to diže vrednost stanova.

 

koliko sam ja čuo, najveći deo novih stanova kupuju investicioni fondovi

 

meni je to pomalo suludo, ali ako je istina, onda su pare otišle u kurac

  • +1 3
Link to comment

Na Lionu, su prodali u najavi stanove na placu gde ni ašov nisu zaboli tj samo poravnali sve. 

 

U gospodara Vučića blizu ekonomske isto nije počela gradnja aktuelna cena 2700 za m2 ostalo još malo. Potpuno sulude cene doduše koliko čujem to je neki investitor koji je na dobrom glasu.

Link to comment

Po Beogradu, svi da kažem "pouzdani" investitori sa bar relativno kvalitetnom gradnjom rasprodaju 70-80% stanova a da ašov zaboli nisu. Sve što ostane za kasnije je ili neko prizemlje ili neka velika kvadratura a da nije penthaus. Kako centar tako i širi centar ali i relativna periferija.Ima primera da m² na Vračaru u novoj, pristojno opremljenoj novogradnji već prelazi 6000 €.

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Barti66 said:

Po Beogradu, svi da kažem "pouzdani" investitori sa bar relativno kvalitetnom gradnjom rasprodaju 70-80% stanova a da ašov zaboli nisu. Sve što ostane za kasnije je ili neko prizemlje ili neka velika kvadratura a da nije penthaus. Kako centar tako i širi centar ali i relativna periferija.Ima primera da m² na Vračaru u novoj, pristojno opremljenoj novogradnji već prelazi 6000 €.

Baš tako. Ovo je toliko sigurno prodato da nisu ni ponudili listu čekanja, veći stan niti poslali cenu za slučaj da neko odustane. Stoji tabla sa imenom firme, bez kontakta.

Edited by *edited by mod
Link to comment
7 minutes ago, *edited by mod said:

Baš tako. Ovo je toliko sigurno prodato da nisu ni ponudili listu čekanja, veći stan niti poslali cenu za slučaj da neko odustane. Stoji tabla sa imenom firme, bez kontakta.

e još jedna zanimljivost koju mi je ispričala agentica... prodala je ženi stan u bnv koji je u izgradnji, biće useljiv u decembru ove godine, 3200 po kvadratu, zimus. ta žena ga sad prodaje za 4 i nešto po kvadratu. ja je pitam, pa oće uspeti da ga proda, kaže, nego šta će... preko 1000 po kvadratu zarada za par meseci. koji biznis, preprodaja u izgradnji

Link to comment
21 minutes ago, bags said:

U jednom momentu ce sve otici u k* krasni , da ce 1929 i 2008 izgledati kao zajebancija. Samo ovaj put ce biti citava evropa...

 

Teško, ne znam za Evropu, ali ovo što kod nas ide to je sve za keš, kredita ima najmanje, a i ti što im je odobren kredit su verovatno morali da donose porodično stablo do 17. veka ne bi li ga dobili

Link to comment

Prema UBS ukupan broj stambenih kredita je premasio 150000, meni laiku deluje da bi 15-20% nenaplativih kredita napravilo primetne promene na trzisistu koje po meni na klimavim nogama jos odrzavaju panicna ulaganja novca iz slamarice.

Link to comment
3 hours ago, slepa živana said:

e još jedna zanimljivost koju mi je ispričala agentica... prodala je ženi stan u bnv koji je u izgradnji, biće useljiv u decembru ove godine, 3200 po kvadratu, zimus. ta žena ga sad prodaje za 4 i nešto po kvadratu. ja je pitam, pa oće uspeti da ga proda, kaže, nego šta će... preko 1000 po kvadratu zarada za par meseci. koji biznis, preprodaja u izgradnji

Ja to gledam ovako...

Uspela je da zadrži vrednost svog novca za sve to vreme

  • +1 1
Link to comment

Ima li neko preporuku za agenciju za nekretnine u Italiji i Grckoj? IIUC neko sa nasim drzavljanstvom bez ikakvih EU papira moze kupiti tamo nekretninu na osnovu reciprocitita, tj. sto Italijani i Grci mogu ovde kupiti nekretnine. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...