Jump to content
IGNORED

Državna pomoć od 100 evra svim punoletnim građanima (koji se prijave)


Milosh76

Recommended Posts

 
I meni je to glupo.
 
Pitanje za forumaše koji su se odjavili pre odlaska i posle vadili novi pasoš u inostranstvu - da li vam piše stranjska adresa u njemu?
piše, piše adresa samo u Srbiji. Totalna glupost i ugrožavanje lične slobode i bezbednosti. nisam se setio da tražim brisanje kad sam ga radio u ambasadi zadnji put, sad je kasno...

Američki, Kanadski, Australijski pasoš imaju na 4. stranici mesto gde se piše (olovkom) adresa u Usa i privremena adresa npr. iz praktičnih razloga.

Imao sam prilike da pregledam pasoše iz mnogih zemalja i ne sećam se da neka zemlja štampa ikakve adrese. Indija ima nešto tako odštampano na predzadnjoj stranici i imena i adresu roditelja ali od pre par godina se pričalo da će ukinuti

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

 

Quote

 

 

Nakon kritika da podaci građana koji se prijavljuju za 100 evra mogu da budu zloupotrebljeni, iz Ministarstva finansija poručuju da su opet promenili pravila - građani neće ostavljati ime i prezime, ali hoće ostale lične podatke. Privremeni registar sa podacima građana biće ugašen nakon godinu dana.

 

Svi koji se prijave moraće da saopšte matični i broj lične karte kao i banku u koju žele da im novac bude uplaćen.

 

 

 

Mogli bi da traze nadimak, ime kucnog ljubimca ili omiljenog fozaca formule 1.

Link to comment
2 hours ago, mlatko said:

piše, piše adresa samo u Srbiji. Totalna glupost i ugrožavanje lične slobode i bezbednosti. nisam se setio da tražim brisanje kad sam ga radio u ambasadi zadnji put, sad je kasno...

Američki, Kanadski, Australijski pasoš imaju na 4. stranici mesto gde se piše (olovkom) adresa u Usa i privremena adresa npr. iz praktičnih razloga.

Imao sam prilike da pregledam pasoše iz mnogih zemalja i ne sećam se da neka zemlja štampa ikakve adrese. Indija ima nešto tako odštampano na predzadnjoj stranici i imena i adresu roditelja ali od pre par godina se pričalo da će ukinuti

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Зашто је писање адресе у пасош угрожавање личне слободе.

 

Он топик, уплатили ми 30700 на ковид рачун предузетнички. Сами га отворили, и само легле паре. Пребацио их одмах на лични текићи рачун и потрошио...

Link to comment

prijavljen sam na adresu u srbiji koja vise ne postoji.

LK nevazeca a i pasos istice uskoro.

trenutno konzulat prima zahteve samo za hitne slucajeve...

Link to comment
9 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ne ostavlja se ime i prezime, samo matični i broj lične karte :lolol:

Ali, ja ne znam jel narod stvarno glup pa će da misli da bez imena i prezimena ne mogu da se zloupotrebe podaci, ili oni samo misle da je narod glup?

 

 

Link to comment
11 minutes ago, Bogotac said:

:D

 

Sitnica

 

uplaćena plata za mart

 

inače, kako zamišljate da se uplati bilo šta na račun, bez ličnih podataka

Link to comment
Sta raditi? Dizati pa u humanitarne svrhe ili ne dizati uopste? Sta cete vi? 
Ja ću da se prijavim, mada mi uopste ne treba niti zaslužujem ali im ostavljam manje manevarskog prostora za mahinacije. Naročito posle onih 1.2 miliona nepostojecih ljudi tj razlike izmedju "obracuna" punoletnih gradjana prema ministarstvu ekonomije i prvorodjenom i republicke izborne komisije. Mnogo je tu para.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment



Зашто је писање адресе у пасош угрожавање личне слободе.
 




zato što je "prva" strana pasoša međunarodni putni dokument koji nema nikakve logičke ni upotrebne veze sa adresom (ne)prebivališta. Verujem da su to uveli zbog izbjeglica i KiM jer od 90-ih se upisuje cinimse. Na neki način peru sebi ruke u slučaju malverzacija jer su toliko transparentno rasprodali narod i nastavljaju tim putem. Iako su već biometrijski još ceo svet mora gledati jedan potpuno nepotreban i ličan podatak.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...