Jump to content
IGNORED

Državna pomoć od 100 evra svim punoletnim građanima (koji se prijave)


Milosh76

Recommended Posts

А јел ћемо ми смети од тих пара да плаћатимо нпр Параграф? У уредби пише да се средтав користе за плате и порезе и доприносе...

Link to comment
18 minutes ago, Time Crisis said:

 

Nisu finansijski pogođeni ljudi koji žive sa 10-20 hiljada dinara, neki i manje, a pri tom su skoro svi i bolesni, i još često cela domaćinstva zavise od te njihove penzije?

ovih 100 nepostojecih evra se najavljuju kao sredstva za oporavak od korona virusa. lepo sam napisao da penzioneri i primaoci socijalne pomoci nisu finansijski pogodjeni korona virusom. oni i dalje primaju svojih 100%.

 

te grupe ce mnogo vise pogoditi ekonomska kriza koja je izvesna, a koja ce zavisiti od toga koliko ce privreda uspeti da se oporavi.

 

Link to comment
20 minutes ago, Hamlet Strašni said:

А јел ћемо ми смети од тих пара да плаћатимо нпр Параграф? У уредби пише да се средтав користе за плате и порезе и доприносе...

Čini mi se da će morati da se prebaci sa namenskog na lični račun, a onda možeš da radiš šta želiš sa parama.

Link to comment
23 minutes ago, bejzbolka said:

Da, nasao sam u medjuvremenu. Citao sam i na sajtu Advokatske komore uputstvo. Koliko sam skapirao iz tog uputstva,  pausalci ne treba da se posebno prijavljuju, nego ce im pomoc biti uplacena na osnovu evidencije Poreske uprave? Na posebne racune za tu namenu ili na vec postojece?

Posebni račun se automatski otvara, s tim da ako imaš račune u više banaka potrebno je da odabereš banku u kojoj će biti otvoren.

Link to comment

Хвала. 

 

Знам, већ су ми отворили рачун, али га не видим на е банкингу...

 

Сад морам да молим банку да ми прикључи наменски рачун на е банкинг...

Link to comment
1 hour ago, bejzbolka said:

Da, nasao sam u medjuvremenu. Citao sam i na sajtu Advokatske komore uputstvo. Koliko sam skapirao iz tog uputstva,  pausalci ne treba da se posebno prijavljuju, nego ce im pomoc biti uplacena na osnovu evidencije Poreske uprave? Na posebne racune za tu namenu ili na vec postojece?

Navodno je potrebno da se pošalje prijava iz aplikacije ePorezi, čak i ako imaš samo jedan račun u jednoj banci. Ja sam to uradio, i nakon toga su mi otvorili namenski račun.

Link to comment
54 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Хвала. 

 

Знам, већ су ми отворили рачун, али га не видим на е банкингу...

 

Сад морам да молим банку да ми прикључи наменски рачун на е банкинг...

Ne vidim ni ja moj, očigledno ne ulazi u paket. Ne znam uopšte da li dobijamo bilo kakvu uslugu uz namenski račun, pa ćemo morati ipak do banke.

Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

Navodno je potrebno da se pošalje prijava iz aplikacije ePorezi, čak i ako imaš samo jedan račun u jednoj banci. Ja sam to uradio, i nakon toga su mi otvorili namenski račun.

 

Мени и колегиници су отворили без икакве пријаве - проверио сам на сајту НБС

Link to comment
7 hours ago, Hamlet Strašni said:

А јел ћемо ми смети од тих пара да плаћатимо нпр Параграф? У уредби пише да се средтав користе за плате и порезе и доприносе...

Ja u uredbi vidim samo „mogu da se koriste isključivo za isplate zarada i naknada zarada zaposlenima“. 

Sta da sa tim novcima rade pausalci koji sebi ne isplacuju platu?

Link to comment

Pravo na državnu pomoć od 100 evra, koja će biti isplaćena svim punoletnim građanima posle 15. maja, imaju i srpski državljani koji žive u inostranstvu.

Oni koji nemaju račun u banci u Srbiji neće imati nikakve dodatne obaveze po tom pitanju jer će im država isti i otvoriti. Uslov za steknu pravo na uplatu od oko 11.800 dinara biće da se prijave

 

https://www.trezor.gov.rs/src/news/2020_04_24/

 

https://mondo.rs/Info/Ekonomija/a1316469/Ko-sve-dobija-100-evra-kada-pocinje-isplata-100-evra.html

 

Link to comment
21 hours ago, Milosh76 said:

Pravo na državnu pomoć od 100 evra, koja će biti isplaćena svim punoletnim građanima posle 15. maja

Hahahaha, ali neće ni biti isplaćena svim punoletnim građanima. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...