Jump to content
IGNORED

Državna pomoć od 100 evra svim punoletnim građanima (koji se prijave)


Milosh76

Recommended Posts

Mi po popisu imamo oko 7 miliona ljudi koj žive ovde.

Istovremeno imamo i 6.7 miliona ljudi sa pravom glasa.

Ne možemo nikako imati samo 300.000 maloletnih, što znači da je gomila ljudi sa pravom glasa živi preko granice. Bar milion, ako ne i milion i po. A pošto i oni imaju pravo na 100 evraTM, onda je ovo stvarno čudno. Ko zna šta su debili smislili.

Link to comment

Pravo na jednokratnu pomoć imaju samo državljani sa važećom ličnom kartom, a u biračkom spisku su svi državljani (sa ili bez važeće l.k.).
Pored toga nemali je broj onih koji nisu obrisani iz biračkog spiska do 2011. godine i uvođenja jedinstvenog biračkog spiska.
Takođe, pitanje je kako funkcioniše brisanje iz biračkog spiska ljudi sa dvojnom državljanstvom, a koji umru van Srbije. U nekim državama koje ne dozvoljavaju dvojno državljanstvo, oni ga prikrivaju.

 

 

ovo mi je neko na fejsu stavio. ne znam sta je izvor

Link to comment

Da li su u birackom spisku svi stanovnici AP Kosovo i Metohija sa cele teritorije pokrajine ili samo oni koji na lokalnim izborima glasaju za tzv Srpsku listu i da li Ljuan iz Srbice i Bekim iz Djeneral Jankovica imaju pravo na 100 evra?

Edited by Delija67
Link to comment

ipak,

zayebao se u nečem, na primeru mog okruženja. nas dvoje i roditelji onih s kojim moji potomci žive inkasiraćemo 5 x 100€ + onomad 5 x 4000 RSD a dobiće spolovilo zauzvrat. za ostale kolege i koleginice po statusu, ne znam.

 

a ovo što pišete, da će ljudima biti naređeno da pismeno odbiju taj "poklon" i da će biti preuveličan broj onih koji traže pare, sve je tačno.

 

predugačak je spisak onih kojima želim da crknu.

 

zaista svi imamo račune za besplatne akcije. no, banda ima izgovor za to: nisu svi tražili besplatne akcije, neki su umrli, neki su tada bili maloletni. zbog toga, mora 'vako.

Link to comment
21 hours ago, goofs said:

Znaci ako si full gastos i u pasosu ti pise adresa iz drzave XY

 

Off-topic, ja sam full gastos (odjavio se pre odlaska), ali kada sam vadio novi pasoš u konzulatu i predao formular rekli su da im je glupo da napišu australijsku adresu i da im dam zadnju srpsku. Ja otvorio usta, zatvorio, dao im i oni upisali u pasoš :)

Link to comment

Ne znam, nisam pokušavao da glasam i ne planiram. Pasoš mi je istekao u decembru, pojma nemam kada ću izvaditi novi. Prošli put su očekivali da dva puta dođemo iz Melburna u Sidnej i to kada njima odgovara, totalno ludilo. Poklopilo nam se sa drugim aktivnostima pa smo odradili, ali sledeći put je verovatnije da ćemo u Srbiji po onoj ubrzanoj proceduri nego ovde. Atmosfera u konzulatu, boje, nameštaj, slike, to je doživljaj za sebe. Ljudi se oduševljavaju kako je urađena serija Černobil, ima još uvek uživo toga da se vidi. 

Link to comment

Sta znaci to da im je (bilo) glupo da upisu stranu adresu?

Prvenstveno je glupo da pasos ima adresu, ali kad vec ima i ti si vec odjavio prebivaliste, onda ne bi trebali/smeli da pisu neko iz Srbije. Sto im nisi kazao Uzicka 15?

Ja sam u onoj ‘boravak duze od 90 dana van Srbije’ opciji.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
On 5.5.2020. at 15:13, Delija67 said:

Da li su u birackom spisku svi stanovnici AP Kosovo i Metohija sa cele teritorije pokrajine ili samo oni koji na lokalnim izborima glasaju za tzv Srpsku listu i da li Ljuan iz Srbice i Bekim iz Djeneral Jankovica imaju pravo na 100 evra?

 

Eh, "ispali" su oni jos davno, morao se izglasati 48 sati Ustav, trebalo je prebaciti 50% upisanih biraca. Sve legalno, da nije, sigurno bi Ustavni sud reagovao na krsenje Ustavom zagarantovanih prava. :dry:

Link to comment

Čudi me da se gđa Barbalić nije setila da se 100 evra uplaćuje na one idiotske kartice što pravi njen brat, a koje moraš da preuzmeš svaki put kad menjaš normalnu karticu.

U stvari,Pica i Barbala bi trebalo da naprave neku novu karticu na koju se uplaćuje 100 evra, ali da te pare mogu da se troše samo u snsovskim firmama.

Znači prijaviš se, stigne ti kartica, a pare možeš da trošiš samo u winwinu i slično.

Ručak za dvoje u Savanovi (bez pića) 100 evrića, primamo PicaBarbala kartice.

Link to comment
9 hours ago, jms_uk said:

Sta znaci to da im je (bilo) glupo da upisu stranu adresu?

 

Ne znam. Ja sam popunio trenutnu adresu na formularu, a službenik je rekao da je to glupo i da mu dam zadnju srpsku. Kao što sam napisao, zaustio sam da pitam, ali sam se onda predomislio. Ionako je samo uzdisao, puftao i huktao kao da ore, nisam hteo da ga dodatno nerviram.

 

9 hours ago, jms_uk said:

Prvenstveno je glupo da pasos ima adresu

 

I meni je to glupo.

 

Pitanje za forumaše koji su se odjavili pre odlaska i posle vadili novi pasoš u inostranstvu - da li vam piše stranjska adresa u njemu?

Link to comment
40 minutes ago, peralozac said:

Pitanje za forumaše koji su se odjavili pre odlaska i posle vadili novi pasoš u inostranstvu - da li vam piše stranjska adresa u njemu?

 

Nisam taj, ali sam def video jedan pasos sa stranjskom adresom upisanom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...