Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Na prelazu u Crnu Goru nije ni pogledao papir sa testom. Očigledno je da im je jasno da je glupost tražiti test iz Srbije gde je trenutno deset puta bolja situacija nego u Crnoj Gori.

Link to comment
23 hours ago, ducca said:

Opet Tiodorović trabunja o karantinu za povratnike u zemlju iz inostranstva. Ali kao za sad pominje neku savest i ličnu inicijativu za samoizolacijom. Ne svidja mi se što ta priča nikako da ode.

Zašto bi "otišla" kad pokriva sve... 

Link to comment
3 hours ago, BarryWhite said:

Jel zna neko da li neko ko ima hrvatski pasoš sa prebivalištem u Srbiji može da uđe u EU? Konkretno u Grčku? I da li supružnik isto može da uđe ako putuju zajedno?

Znam za primer hrvatskog pasosa sa prebivalistem u Srbiji da je bez problema odleteo za Holandiju. Verovatno je isto i za Grcku, E sad koliko cimaju supruznika ne znam, vrlo moguce da ne cimaju previse.

Link to comment

Vratio se iz Hurgade. Bio sam pre 9 godina i mnogo je praznije, Memša je pusta pa sam samo dva puta otišao, sve imaš u hotelu. 

Mere se primenjuju, 99 posto robovaosoblja u hotelu nosi maske i rukavice. Za svaki obrok se escajg dobije u zavarenoj plastičnoj vrećici, uz to još jedna zavarena vrećica sa solju, biberom, i anti-sept gelom. Nema švedskog stola ali sve dobiješ od osoblja preko barijere. Svaki ulazak u hotel i restoran ti mere temeperaturu, Bio je čak i lik u skafanderu koji je prskao ležaljke. Doduše 1x ali bio je. Nema šanse da ti ponovo sipa u istu čašu, sve se odmah baca. Usralo nas je da nas prebace iz 4 u pet zvezdica, gde je higijena uobičajeno visoka, sve imaš na dohvat ruke tako da sam se baš odmorio.

Turisti su banda, tu niko ne poštuje masku a i onaj jedan promil koji dođe prvi dan sa maskom kada uđe u restoran oseća se ko prase u Teheranu.

Sprski turista solidno poslušan, deca su nam katastrofa. Tata reci mu da zaustavi avion,

  • +1 4
Link to comment

Otišli u prošlu subotu, danas se vratili iz Bugarske. U nedelju i ponedeljak je bilo nemoguće držati distancu na većim plažama pa završili na nudističkoj izvan Nesebara. U samom gradiću(i u Sofiji) napolju izgleda kao da je Bugarin pobedijo, maske nigde, u zatvorenom prostoru vrlo disciplinovano se nosaju, ponegde i viziri. Temperatura se ne meri nigde, dezinfekcija vrlo upitna. 

Pošto je neki praznik bio u ponedeljak Bugari su za produženi vikend bili glavni gosti, već od ponedeljka popodne mesta na plažama je bilo da se bira i po gradu je bilo pusto. Tek od juče grad počeo da se puni sveslovenskim tablicama.

Link to comment

Da pokažu da nečemu služe. Prva ideja sa javljanjem u dom zdravlja je još i imala nekakvog smisla, makar bi ti tamo neko kršten izmerio temperaturu, ovako besmislena papirologija, dobiješ nekakav papir, a onda javljaš da ti je temperatura 25, sve na poverenje. Nebuloza.

 

Šta sve srpska birokratija neće smisliti.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...