Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Da ponovim i ovde...

 

Jel' ima ovo neke veze sa Srbijom, a ako ima Wtf is IgM test i gde se radi?

 

NKT: Ublažene mjere za ulazak u CG iz država regiona i za naše državljane koji na kratko putuju u zemlje regije

 

"Rezidenti svih država sa „žute liste“ takođe mogu ući u Crnu Goru i uz negativan rezultat serološkog testa na antitijela klase IgM ili uz negativan rezultat PCR testa na novi koronavirus (SARS-CoV-2), koji su izdati od registrovane laboratorije i nijesu stariji od 72 časa. Uslov je da lice nije u periodu od 15 dana pred ulazak u Crnu Goru boravilo u nekoj od država sa „crvene liste“ odnosno u nekoj od zemalja iz kojih nije dozvoljen ulazak u Crnu Goru."

Link to comment

Da to znači da od sad prihvataju i negativne igm testove. Do sad su prihvatali poz igg. Uvek su pisali ECLIA i elisa testovi šta god to bilo

Edited by yabadaba
Link to comment

Evo ti sa zvaničnog sajta

Uz negativan rezultat PCR test na novi koronavirus (SARS-CoV-2) star ne više od 72 sata ili pozitivan rezultat antitijela na novi koronavirus (SARS-CoV-2) klase IgG ili uz negativan rezultat serološkog testa na antitijela klase IgM dobijen ELISA serološkim testom star ne više od 72 sata ako dolazi iz neke od država sa „žute liste“ ili dolazi iz neke od država sa „zelene liste“, a u periodu od 15 dana pred ulazak u Crnu Goru je boravio u nekoj od država sa „žute liste“.
 
„Žuta lista“: Albanija, Australija, Bosna i Hercegovina, Izrael, Kosovo, Liban, Sejšeli, Singapur, Sjedinjene Američke Države, Sjeverna Makedonija i Srbija.
 
Obaveza posjedovanja testa NE odnosi se na djecu do navršene pete godine života.
 
Znači samo je dodata elisa
Edited by yabadaba
Link to comment
5 minutes ago, torz said:

Copy/paste sa vijesti.me.

Nimalo se ne razumem u te testove - čuo sam da je bilo nesporazuma na granici, a sad je ovo nešto novo pa pitam jer ne znam.

Zovi CG konzulat u Bg, pitaj: ljubazni su i hoce da pomognu.

Link to comment

Sledećih 5-7 dana sam zakucan u Beogradu, a što se tiče konzulata, kad mi je jedini put u životu nešto hitno trebalo od njih javili su se nekoliko meseci kasnije kad osoba kojoj je u stvari bilo hitno više nije bila živa.

Link to comment
9 minutes ago, torz said:

Sledećih 5-7 dana sam zakucan u Beogradu, a što se tiče konzulata, kad mi je jedini put u životu nešto hitno trebalo od njih javili su se nekoliko meseci kasnije kad osoba kojoj je u stvari bilo hitno više nije bila živa.

Ne znam, sa mnom su tokom boravka u Beogradu bili zaista iznenadjujuce ljubazni, cak su nekoliko puta i oni mene zvali.

Da ne bude zabune: niti sam imao bilo kakvu vezu, niti bilo sta posebno.

Obaska prepiska mejlom, takodje ljubazna i bez kasnjenja.

 

Ali zato srpska ambasada/konzulat u Podgorici... :isuse: 

Jos cekam njihov odgovor na dogovaranje iz marta...

Ajde sto nisu zavrsili ono sto im je bio posao, ali ta kolicina popovanja, drzanja lekcija, mudroserisanja...

Doduse, da ne gresim dusu, u nekoliko navrata su i oni zvali mene u Beograd, uglavnom da mi pridikuju, ali 'ajde...

Link to comment

http://www.gov.me/vijesti/232714/NKT-Ublazene-mjere-za-ulazak-u-CG-iz-drzava-regiona-i-za-nase-drzavljane-koji-na-kratko-putuju-u-zemlje-regije.html

 

Znaci ukratko-

1) da pozitivni Igg vazi od danas 30 dana za ulazak.

2) da sad moze i negativni Igm star 72 sata.

3) i  dalje kao i ranije PCR star 72 sata.

 

Medigroup radi oba serološka sa rezultatima isti dan ili sutra za 1800rsd ili INEP za 2000rsd i nema jurnjave i čekanja za PCR koga radi samo drzava.

Vest je od pre sat-dva. :)

      

Link to comment
On 3.9.2020. at 20:56, jms_uk said:

 

Nece da mu niko dise za vratom... :unsure:

 

Ima smisla za ovim salterom gde su sve svi nacickali. Pre toga je health check i svi kao drze odstojanje i onda se nabiju na ovaj salter, gde se ceka satima. U pitanju je aerodrom Julius Nyerere u Tanzaniji.

 

Vidjao sam i dosta azijata u full opremi:

 

0-02-0b-3151250fc08669cdf28dcfcf186914e8

Edited by vladavsnarod
Link to comment

Opet Tiodorović trabunja o karantinu za povratnike u zemlju iz inostranstva. Ali kao za sad pominje neku savest i ličnu inicijativu za samoizolacijom. Ne svidja mi se što ta priča nikako da ode.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...