Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

u ovom trenutku bi dobro leglo pazareno državljanstvo 1 vanuatua

hepi indeks ostrvljana je skajhaj i pored svih prirodnih nepogoda i nedaća, korone zic, more cele godinice...

 

spacer.png

 

 

 

 

Link to comment



 
Da me ne shvatiš pogrešno ali svima iz tog voza je po izlasku trebalo uručiti ludačka uverenja, a po izlasku iz autobusa duplikate istih. I onda isto tako u povratku, da svako ima po četiri komada kada se vrati kući kao potencijalni nosilac virusa. Ja mogu da razumem da se neke stvari rade u nuždi, mogu da dodam da ni ja lično nisam baš svetski šampion u sprovođenju anti-Covid protokola, ali porodični izlet po cenu sardiniranja sa stotinama ljudi u javnom prevozu... :blink: :blink:
 
Stvarno vam nije pred prizorom sa železničke stanice palo na pamet da promenite plan? Vredelo je rizika?


Napisah esej o planiraju birokratije u nemačkoj pa shvatih da je nepotrebno. U pravu si, ispali smo kreteni. I mi i svi ostali ali nas je birokratija naterala (good German priča, podseća). Bukvalno je neki imbecil odlučio da regionalni voz koji ide jednom u sat vremena do hub-a na severnom moru iskoristi kao alternativni prevoz do par mesta do kojih je prekinut saobraćaj zbog radova i da sav saobraćaj u Berlinu prilagodi vremenu kad regionalni voz kreće. Kad se stuštilo 1500 ljudi već smo bili jednom nogom u vozu i nije bilo povratka ni za nas koji smo krenuli na izlet ni za ostale kojima je ovo jedini prevoz da odu kući (jer ko stvarno u nekoj kancelariji misli o koroni, o tome da ljudi nisu na letovanjima kao obično, da jedan regio voz ne može da služi kao alternativa za područje u kome gravitira pola miliona ljudi). Ovih 1500 ljudi nije posledica nemarnosti ljudi već toga da je u vreme dolaska regionalnog voza došlo 4 krcata sbahna koji stanicu odakle voz kreće povezuje sa ostatkom Berlina. Naravno da se nije isplatilo. Ovo je bukvalno prvi put od januara da sam bio zaglavljen sa više od 10 ljudi na malom prostoru (15 puta od januara u gradskom prevozu, uvek makar na metar od sledeće osobe, to sam uspevao) i mogu da kažem da sam se osećao prilično neprijatno, a inače mi gužve uopšte ne smetaju. Ako je za utehu procenat nošenja maski u vozu i to pravilno je 99 od 100. Mada nisam siguran da u ovoj situaciji mogu da naprave neku promenu



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Moze u Hrvatsku sa negativnim PCR testom. Turska, Egipat, Albanija bez icega.

 

jel ima neko proveren info vezan za testiranje na zahtev? u smislu da li imaju neki sistem za odvajanje onih koji se testiraju na zahtev i oniih sa simptomima? mozda da odem na Torlak direktno?

Link to comment

Imas na onoj temi “Zarazeni forumasi”, uglavnom odes ujutro na Torlak, sacekas red i testiras se. Obavezan original uplatnice, kazu da ne primaju eAbnking print.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...