Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Ja sam za vikend bio u Kladovu, odakle sam se vratio preko Negotina, Zaječara i Paraćina. U samom Kladovu nije bila nikakva posebna gužva, štaviše plaža na Dunavu kod Aquastar hotela je bila polupuna, a u gradu je bilo ljudi, ali i mesta po kafićima i restoranima na otvorenom. U povratku je put bio poluprazan, sve do izlaska sa autoputa kod Smedereva (išli smo za Belu Crkvu), ali nisam mogao da nađem nigde mesto da ručamo, a pokušao sam kod Balaševića ispod Rtnja, kao i na Grzi kod Paraćina. Na belocrkvanskim jezerima je bilo ludilo kojeg se ne sećam od kako idem tamo redovno već 15 godina, skoro ceo potez od Vračevog Gaja do Bele Crkve, nekih 3,5 kilometra je bio načičkan parkiranim automobilima i motorima, a na Vračevgajskom jezeru je sve bilo krcato ljudima (posle su rekli da je taj dan bilo 10 hiljada ljudi u BC, što je nezapamćen broj). Obzirom da je saobraćaj od Kovina do Bele Crkve bio intezivan kao u Beogradu u špicu, u Beograd sam se vratio preko Straže i Uljme, gde je put bio poluprazan, za razliku od onog preko Kovina.

Link to comment
5 hours ago, dùda said:

kud se krenulo ?

u grcku naravno :)

na kosu smo. još se oporavljamo od ustajanja u 2 i nošenja maski 6 sati. malo ljudi na ulici  i na aerodromu

  • +1 3
Link to comment

 

Quote

 

https://edition.cnn.com/travel/article/eva-air-hello-kitty-fathers-day-flight/

 

Taiwan continues to cater to the needs of its travel-starved population by offering yet another aviation experience that doesn't actually take you anywhere.
Following up on an offer in July, in which the public was able to check in and board a grounded airplane in Taiwan's Songshan Airport, one airline has just upgraded the faux travel experience by offering an actual flight -- to nowhere.

 

 
 
:D
Link to comment

opština hn donela odluku o zabrani svih građevinskih radova do 15.09. ta zabrana je manje više bila permanentna dok traje “sezona”, a ove godine se arbajtovalo sve do sada

 

izgleda da očekuju da štrpnu koju desetinu dana i izvade stvar koliko toliko

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Troje prijatelja sa porodicama odoše na letovanje u Zanzibar?
Koliko znam svejedno treba pcr test, u čemu je fora?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Ne treba za Tanzaniju u čijem sastavu je Zanzibar. 

 

Ali ne znam koliko je pametno ići tamo jer rešili da ignorišu (Tanzanijci) postojanje virusa, i ide se na taktiku ko preživi, preživi.

Edited by General Ripper
Link to comment

nisam u pogranicnom pojasu, ipak smo mi velika zemlja. :sleep: ne radim test, puj puj , nego bi da mi dupe vidi put na jedan dan, citao sam da je to izvodivo i da Hungari pustaju na 24 h do 30 km od grane

Edited by Haralampije
Link to comment
1 hour ago, General Ripper said:

Ne treba za Tanzaniju u čijem sastavu je Zanzibar. 

 

Ali ne znam koliko je pametno ići tamo jer rešili da ignorišu (Tanzanijci) postojanje virusa, i ide se na taktiku ko preživi, preživi.

 

Zanimljiv moment na FB. Turistička agencija koja redovno organizuje ture na Zanzibaru se zahvaljuje grupama koje su upravo završile smene. Kažu kako su bili oprezni, držali se mera svi, ali se i super proveli. I pozivaju, naravno, nove ljude da im se priključe. Na propratnim fotografijama su te tri grupe. Kad ono... Jedna od tih grupa je ona u kojoj smo supruga i ja bili u februaru 2019. 🙄😄

  • Hvala 1
Link to comment
Quote

Kragujevčani na letovanju u Neumu – „Avantura” koja se isplatila

Zbog pandemije korone u trenutku kada su tadicionalne turističke destinacije na kojima naši ljudi vole da letuju mahom „nedostupne” iskrsla je nova mogućnost za odlazak na more – bosansko primorje i Neum. Jedna od prvih, pa, može se reći pionira primorskog turizma u Bosni je naša sagovornica, Kragujevčanka Slađana Vlajović, doktorka u Zavodu za hitnu medicinsku pomoć koja je sa porodicom provela letovanje na ovoj kod nas, do skora potpuno „zapostvaljenoj” (može se reći – nepoznatoj) lokaciji.  

Ona se početkom avgusta vratila sa letovanja u bosanskom Neumu i puna je pozitivnih utisaka koje je „podelila” sa čitaocima „Glasa Šumadije”.

– Odluku da letujemo tamo doneli smo porodično i u dogovoru sa porodicom suprugovog brata. Otišli smo svi zajedno, jer je to bilo jedino mesto gde smo ovog leta uopšte „vidimo more i slanu vodu”, (za)počinje priču Slađana „priznajući” da ih je na taj put ohrabrila činjenica da je granica sa Bosnom bila potpuno otvorena i da u ulazak u ovu zemlji nije bio neophodan test za korna virus niti bilo kakve druge „tehnikalije” (poput karantina i slično…).

http://www.glassumadije.rs/kragujevcani-na-letovanju-u-neumu-avantura-koja-se-isplatila/

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...