Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

neum je i u staroj jugoslaviji delovao samo da prodjem kroz ovo sa navucenim zastorima.

kenjam i ja ipak je neum danas najmanji problem te izmucene drzave.

Link to comment

Neum u staroj jugoslavijo nije bio prepun kao današnji Neum a i onda je bio puno ljeti. 

Ljudi su na prijašnje vikendice dodali spratove da naprave prave male hotele. Napravili su i parkinga na magistrali. Ono je očaj živi.

Link to comment

Jel neko pokusao ili planira hrvatsku ?

 

Ne vidim da se spominje a trebalo bi da moze sa negativnim PCR testom, ne starijim od 48h u momentu prelazenja granice...

Link to comment

Ja sam bila ali pre nego što su uveli tu meru, a i imam njihovo državljanstvo. Najbolje je da nazoveš njihovo veleposlanstvo u Beogradu i pitaš sve što te interesuje, javljaju se na telefon, mada obično ne na prvi poziv. :lolol:

Link to comment
1 hour ago, Shitgenstein said:

Ja sam bila ali pre nego što su uveli tu meru, a i imam njihovo državljanstvo. Najbolje je da nazoveš njihovo veleposlanstvo u Beogradu i pitaš sve što te interesuje, javljaju se na telefon, mada obično ne na prvi poziv. :lolol:

 

nisu se javili ni na deseti :happy:

 

ali su uredno i brzo odgovorili na mailove. Trebalo bi da je ovo zvanican izvor informacija:  https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/286211   

Quote

Osobe koje ulaze u Republiku Hrvatsku zbog turističkih ili drugih poslovnih razloga ili koje imaju drugi gospodarski interes, te osobe koje putuju radi školovanja, mogu ući u Hrvatsku bez obveze samoizolacije uz predočenje negativnog nalaza PCR pretrage brisa nosa i ždrijela na SARS-CoV-2, koji nije stariji od 48 sati (računajući od vremena uzimanja brisa do dolaska na granični prijelaz), odnosno uz obvezu 14-dnevne karantene/samoizolacije ako nemaju navedeni negativni nalaz PCR pretrage.

 

Ukoliko državljani trećih zemalja prilikom ulaska u Hrvatsku imaju test kojem je protekao rok od 48 sati, ili u drugim u iznimnim situacijama, istima će se dozvoliti ulazak u Hrvatsku, uz određivanje mjere samoizolacije i ponovnog testiranja u Hrvatskoj o vlastitom trošku. Navedeno pravilo moguće je primijeniti na putnike i članove posade na jahtama.

 

Jedino ne znam kako se ovih 48 h sati postize u praksi?! 

Rekose mi da se rezultati cekaju minimum 3 dana. ...

Link to comment
30 minutes ago, lostfanforever said:

Jedino ne znam kako se ovih 48 h sati postize u praksi?! 

Rekose mi da se rezultati cekaju minimum 3 dana. ...

Mi smo na Torlaku dobili u roku od 24h. Valjda ce sad kad ponovo radi Vatreno oko biti manji pritisak na Torlak pa mozda budu rezultati i brze za one koji plate 6000 dinara.

Mi smo resili da se ponovo testiramo sledeci ponedeljak zbog odlaska u Makedoniju pa ostaje isti plan da odemo na Ohrid na par dana.

Link to comment

Turističke agencije ne odustaju od "redovnih" promo tura za medije. Jedna upravo vodi medijske ekipe u Hurgadu...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, lostfanforever said:

 

Jedino ne znam kako se ovih 48 h sati postize u praksi?! 

Rekose mi da se rezultati cekaju minimum 3 dana. ...

 

evo da orgovorim sama sebi, izgleda da na reportu tj izvestaju sa testiranja nigde ne pise kad je uzorak uzet, vec stoji samo datum kad je rezultat izdat...

E sad treba to ukomponovati da bude max 48 h pred put/let, sa varijabilom - koliko dugo moze da se ceka na rezultate testa :dry:

Link to comment
5 minutes ago, lostfanforever said:

 

evo da orgovorim sama sebi, izgleda da na reportu tj izvestaju sa testiranja nigde ne pise kad je uzorak uzet, vec stoji samo datum kad je rezultat izdat...

E sad treba to ukomponovati da bude max 48 h pred put/let, sa varijabilom - koliko dugo moze da se ceka na rezultate testa :dry:

 

pa to je bar izvodljivo

cim dobijes rezultat odes na booking, rezervises i sutra krenes

a ha, ako je let u pitanju, malo je komplikovanije

  • +1 1
Link to comment

@renne

Konkretno, imam pasosh zemlje ciji drzavljani mogu u CG bez karantina. Da li to znaci da bih mogao da udjem kolima sa BG tablama? 

Edited by Tsai
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...