Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

11 hours ago, Haralampije said:

:D

ima i neko tumacenje da se to odnosi samo na ove sto se granice sa Madjarskom, bilo bi glupo da zapalim donde pa da me ljubazni madjaski carinici curiknu

Poneses samo ranac sa kupacim i peskirem i kazes im da ides da se banjas u Morohalom.

Link to comment

Šta znamo o prelasku HR granice sa državljanstvom EU ali sa SRB tablicama? Na njihovom sajtu nalazim da je dozvoljen ulazak za EU državljane bez obzira na mesto prebivališta, ali šta ako me ostave bez auta :D

Druga opcija je da se testiram i udjem u HR kao Srbin ali 50€ je 50€ 

 

edit: kako sad ovo? naši navode datum  i vreme rezultata testa, a na hr sajtu stoji:

Ove osobe mogu ući u Hrvatsku bez obveze samoizolacije uz predočenje negativnog nalaza PCR pretrage brisa nosa i ždrijela na SARS-CoV-2 koji nije stariji od 48 sati (računajući od vremena uzimanja brisa do dolaska na granični prijelaz) 

Edited by Spirit
Link to comment
21 minutes ago, Spirit said:

Šta znamo o prelasku HR granice sa državljanstvom EU ali sa SRB tablicama? Na njihovom sajtu nalazim da je dozvoljen ulazak za EU državljane bez obzira na mesto prebivališta, ali šta ako me ostave bez auta :D

Druga opcija je da se testiram i udjem u HR kao Srbin ali 50€ je 50€ 

Bole ih za auto, samo pasoš gledaju... Ali proveri, piši njihovom MUP-u, za svaki slučaj...

Link to comment

Zamislio sam scenario gde pokazujem EU dokumenta i saobraćajnu za auto sa SRB tablicama. Logično bi bilo da me pita za ovlašćenje, a onda moram da pokažem srpsku ličnu kartu/pasoš pa bi onda cela priča o ulasku bez testa pala u vodu...

Zar ne traže saobraćajnu na prelasku?

Link to comment

ali neko je kacio pre nekoliko strana za CG, da je bitno gde si bio u prethodnih 20ak dana, da gledaju to, a ne drzavljanstvo, pa sam pitao kako je za HR i GRE, i niko nije odgovorio

Link to comment

Ljudi, da me ne shvatite pogresno, obaska sto sam nastradao zbog sopstvene lenjosti, ali - zajebite planove putovanja po zemljama regionatm...

Jednostavno - nije vredno truda, a ni rizika.

Naravno, ne mislim na one koji moraju iz bilo kojih razloga, ali zezati se posto-poto i to jos vec sredinom avgusta, u nadi da ce se nekako dokopati nekog odmora, pa jos na moru - mislim da nema svrhe gubiti vreme i zivce, izlagati se maltretiranju svih mogucih organa na svim mogucim granicama, takozvanim pravilima i propisima koji se svaki cas menjaju, kolicini abrova koji cirkulisu...

Jednom recju i ako je za vajdu - nije vredno truda.

  • +1 3
Link to comment
Just now, Tsai said:

e pa da, zar ti nisi mogao nekako u CG ako zivis tamo? pa 14 dana kucni karantin?

Pa mogao bih da me nije mrzelo i bilo gadno da sve ove godine dzedzim na par saltera zarad takozvane boravisne dozvole.

Supruga i klinci morali, skola, posao...

Dodaj tome i izgubljena sva dokumenta i to u petak, 13. marta... :D 

Sto ce reci - ako ne platis na mostu, platis na cupriji.... :isuse: 

 

Link to comment
Zamislio sam scenario gde pokazujem EU dokumenta i saobraćajnu za auto sa SRB tablicama. Logično bi bilo da me pita za ovlašćenje, a onda moram da pokažem srpsku ličnu kartu/pasoš pa bi onda cela priča o ulasku bez testa pala u vodu...
Zar ne traže saobraćajnu na prelasku?
ne traže, to bosanci

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

au baksuz :mellow:

jebiga

Jeste bila scena za pamcenje :D: mart, suncan dan, doduse petak, 13, krenuo da nesto obavim u gradu, dosetim se da u kolima imam laksu jaknu bas za takve prilike, natenane slozim na krov sva dokumenta, telefon i kljuceve iz teske jakne koju sam imao na sebi, obucem pomenutu laksu, spakujem sve stvari sa krova, uredno, rasporedim po dzepovima...

Osim dokumenata :isuse: 

I krenem: onaj providni krov, nesto u glavi ispotiha zvoni na uzbunu, pogled skrece ka krovu, tamo gde je nesto bilo....

A tamo nicega nema... :D 

 

Jebote, kad se setim..., auuuuuu... :isuse: 

Link to comment

Vreme je za Bodrum, aupm.

 

Avionske karte smo vratili, idemo kolima bez ikakvog zaustavljanja usput. Kuću znamo, naselje (poluzatvorenog tipa) znamo, plaže znamo, ne bi trebalo da bude išta drugačije od dnevnog blejanja kod kuće tj. ispred kuće, samo što ćemo da se bućnemo tu i tamo. U krajnjoj liniji, dole ima procentualno manje zaraženih nego u Istanbulu.

 

Edit: obaška što dole imamo privilegiju da iz prvog reda posmatramo rat za Mediteran, ako izbije :ph34r:

  • +1 5
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...