Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Idite na Šid pa kroz sela u HR se vratiti ispred Batrovaca na onu petlju, lako je, to je bolja opcija za BiH. ja sam 2x išao nije bilo gužve, a treba cca sat vremena vožnje da se zaobiđe.

a stanje na granicama ima na hak kamerama live.

može i na Raču al zna biti gužva, i ima nešto aputa ko ide ka BL plus obilaznica oko Brčkog .

 

Link to comment

Ma sve ispod 2 sata čekanja na Batrovcima ti radi posao, osim ako nemaš napad panike kao ja kad moraš da tako glupo gubiš vrijeme. Da ne pričam o umoru i rizicima vožnje po lokalnim putevima ako se odlučite kroz BiH. Uvijek autoput.

 

Link to comment
7 hours ago, Djuro said:

Kolika je sansa da USA ublazi mere za putovanja iz EU, u naredna 2 meseca?

Ako ne moze iz EU, da li moze iz Srbije? Leti li jos uvek onaj Vucicev avion za NYC?

Ako imaš vizu i nisi bio u EU neko vreme (proveri koliko tačno) možeš u US iz Beograda. Nove vize koliko znam još ne izdaju.

Link to comment
3 hours ago, renne said:

Ne preteruj dudo, kakvih 7 sati do prijedora

ma ne preterujem ozbiljno ti kažem

 

mi bili u maju, natovarila me tamo rodbina sa nekakvim sirevima, pavlakama, kokošima, jajima itede :D

 

nismo smela kroz hr, sve bi nam oduzeli, pa smo išli preko bosne

ma idi bre, tri dana jahanja

 

ovako, mi idemo do Jasenovca autoputem, onda preko Dubice, očas do Prijedora

 

ok, ne idem ja kada je ovo ludilo na Batrovcima i to je istina, uglavnom odem u maju i eventualno u septembru/oktobru

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, *edited by mod said:

Ako imaš vizu i nisi bio u EU neko vreme (proveri koliko tačno) možeš u US iz Beograda. Nove vize koliko znam još ne izdaju.

Viza mi ne treba.

14 dana bih trebao biti van EU, pre polaska. Ne znam samo kako se to dokazuje.

Link to comment
Idem do Novog Grada. Mislim da je dosta brze kroz Hrvatsku autoputem.
Gradiška pa bi Prijedor ili Dubica Prijedor pa dalje ngrad

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment
2 minutes ago, Paul Gompitz said:

Upucujete covjeka ko Fiko i Mute Milenu.

 

Što, pa dobro mu je rekao. Mora preko Prijedora.

Samo ja mislim da je bolje na Novsku, pa Dubica pa Pd 

Mislim da su trenutno neki radovi na putu bl-pd.

 

Link to comment
a šta je na batrivcima? kakva je situacija ovih dana? sad shvatam da mi idemo subotom :isuse:
jel ima neka alternativa? 
Šid

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

  • +1 1
Link to comment
On 25.7.2021. at 6:11, maheem said:

Da se prijavim na temu Glupan dana - otpalim jutros avionom u Švedsku bez PCR testa. Uopšte nisam ni čekirao pravila tako da nisam bio mnogo iznenađen njihovim odbijanjem mog ulaska. Vakcinacija i recovery certificate nije dovoljan ako dolaziš iz Suburbije. Dve opcije: ili da se vratim u Suburbiju (ne znam kako) ili u Dansku, čiji sam rezident, i to brodom jer danas nema direktbih letova za Cph. Shit. 3h me razvlačili po aerodromu dok ja navaljujem da mi omoguće testiranje jer je to manje komplikovano od svih opcija. Na kraju i bi tako - testirao se, ćaskao sa pandurom dok smo čekali rezultat i posle Švecka eve me :lolol:

Panduri ovog puta bili extremno ljubazni, obično sam naletao na drkadžije na granici do sada.

Jbmti koronu i pravila više.

 

Ja umalo da zavrsim na glupanu danu.

 

Tri dana pre polaska za Ekvador cekiram sta treba, kaze Internet antigenski ok. Uradim antigenski i mirna Backa. Napisem zeni vece pre polaska "antigenski negativan, sve pod kontrolom". U dva nocu zvoni telefon, zena zove, treba ti PCR, promenili pre par dana pravila, nova pravila stupaju na snagu 16. jula (ja slecem u Kito 17. jula). Posto je let popodnevi uradim PCR pre podne, rezultat ne bude gotov pre poletanja za Amsterdam. Naravno, sluzbenica Air Serbia-e pojma nema sta treba za Ekvador, valjda ne javlja sistem, samo me pita sumnjicavo "Je l mozete sa antigenskim da udjete u Ekvador?". Ja se pravim blesav "koliko znam moze". Nada je bila da rezultati stignu pre polaska iz Amsterdama za Kito jer ce me KLM sigurno proveravati. I tako i bi. U toku leta za Amsterdam  stigao na email negativan PCR koji su mi, naravno,  pri ulasku u avion trazili KLMovci.

Link to comment

Inače ja sam došao do cifre od 10ak naših ljudi koji su zbog "kašnjenja" rezultata sa PCR testa uzeli pa prepravljali neke ranije testove i to pokazivali na aerodromima.
Inače kada su im stigli kasnije rezultati svi su bili negativni...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...