Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

56 minutes ago, lostfanforever said:

upad sa pitanjem vezano za Hrvatsku - kako stojimo sa popunjavanjem onog online formulara Enter Croatia?

 

Prosle godine je bio must kad se ide bilo autom bilo avionom, ove godine cini mi se niko ne popunjava...:unsure:

Ja sam išao kolima u Hrvatsku pre mesec dana. Popunio sam formular, dobio potvrdu sa brojem, odštampao i poneo sa sobom. Kad sam na granici pitao da li im treba, odgovor je bio da ne treba pošto već imaju  sve podatke. Ja bih na tvom mestu popunio, nije neki posao.

  • +1 3
Link to comment

Mi smo iz CG išli u Dubrovnik na kafu, GP Gruda: niti su nam tražili digitalne sertifikate niti smo popunili najavu. Bilo je samo važno da izađemo pre roka od 12 sati od ulaska.

  • +1 1
Link to comment

Pa da onda ne treba jer je tranzit. Onda ti prakticno nista ne treba...

 

Inace nacin da se sve zaobidju sve moguce mere a radi za Nemacku, Austriju, Sloveniju, Madjarsku i Hrvatsku ( verovatno i druge zemlje) je da ti bilo koja firma iz ciljne zemlje posalje poziv na poslovni sastanak u kojem pise da ces napustiti ciljnu zemlju u 48 sati. 

S tim ti za ulaz ne treba nista ni jednom prelazu do ciljne zemlje. A na izlazu niko ne gleda kad izlazis. Meni su dolazili tako tast i tasta, a i ovom mom komsiji sto ima firmu svi dolaze na taj nacin iz bih/srbije. 

 

Link to comment

Očigledno sam pitanje okačio na pogrešan topik...

 

 

Pitanje, sad gledam na ministarstvu stranih poslova, našem kaže da se u Mađarsku ulazi na dobar dan

 

https://mfa.gov.rs/lat/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/vize-i-informacije-o-drzavama/madjarska

 

, a nalazim ovo kod njih?

 

https://visithungary.com/articles/vazeca-pravila-za-prijavu

 

ispada a se od 01.07. ne može ući tek tako

 

Šta je  istina, jel' neko išao skoro?

Link to comment

Troje kolega i ja smo išli poslovno u Češku preko Mađarske i Austrije i nazad. Bilo je to između 6. i 9. jula.  Sva četvorica smo imali sertifikate o vakcinaciji (tri različite vrste vakcina :D ), ali bukvalno nas niko nije pitao za njih. Najveći stepen nekakve provere je da smo u hotelu u Pragu morali da potpišemo papir koji se svodi na "Nisam bolestan, majke mi!" bez ikakvih dokaza za to.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Zoidberg said:

Troje kolega i ja smo išli poslovno u Češku preko Mađarske i Austrije i nazad. Bilo je to između 6. i 9. jula.  Sva četvorica smo imali sertifikate o vakcinaciji (tri različite vrste vakcina :D ), ali bukvalno nas niko nije pitao za njih. Najveći stepen nekakve provere je da smo u hotelu u Pragu morali da potpišemo papir koji se svodi na "Nisam bolestan, majke mi!" bez ikakvih dokaza za to.

Thanx :D

 

 

 

 

Link to comment

U sezoni u HR se put planira tako da se izbegne vikend.  Postoji i kalandar gustoće prometa koji HAK objavljuje svake godine i na osnovu toga se planira put. Ko može da bira vreme polaska :-)

 

Lučko, plaćanje karticom uštedi dosta vremena, jer postoje posebne trake za to.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, fren said:

Zakazah prvi slobodan termin za pasos za mesec dana:blink: koliko se bese ceka izrada? 

10 dana regularno, mozeš da doplatiš da bude u 2 dana, valjda...

Link to comment
Zakazah prvi slobodan termin za pasos za mesec dana:blink: koliko se bese ceka izrada? 
Desetak dana ja mislim minimalno...
Meni za LK rekli 7 dana, daću im fore[emoji769] 15...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Sad nam bili prijatelji, otišli jutros u voždovački mup, uzeli broj na ulazu i završili predaju pasoš papirologije za čuku vremena. Na e-upravi prvi termin bio  treće nedelje avgusta.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...