Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

On 21.7.2021. at 21:38, radisa said:

Očigledno sam pitanje okačio na pogrešan topik...

 

 

Pitanje, sad gledam na ministarstvu stranih poslova, našem kaže da se u Mađarsku ulazi na dobar dan

 

https://mfa.gov.rs/lat/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/vize-i-informacije-o-drzavama/madjarska

 

, a nalazim ovo kod njih?

 

https://visithungary.com/articles/vazeca-pravila-za-prijavu

 

ispada a se od 01.07. ne može ući tek tako

 

Šta je  istina, jel' neko išao skoro?

Moje iskustvo od prošle srede ( NS-BP-NS) je, pasoš, saobraćajna i ništa više.
Nisu tražili ni Covid potvrdu niti bilo šta drugo.
Mada sam ja uredno spremio sve papire.

 

Link to comment

Ja sam bogami otkačio more i avione, iznajmićemo neku vikendicu negde, 7-10 dana na nekoj vodi, Drina, Korlatoš, neka planina, šta već upadne, bleja u prirodi bez turista okolo, bašta, knjige, roštilj, malo šetnja i taj rad...

  • +1 1
Link to comment

U momentu kad se smirilo i delovalo da je vakcina pobeda, rezervisao sam Spaniju.

Letove, smestaje, sve

 

Imam vremena da otkazem u sledecih 5 dana smestaj (letove da doplatim ako bih promenio lokaciju), a odmor je planiran za polovinu avgusta.

 

Pratim dnevni br zarazenih i strepim, ne znam sta da radim.

Odavno mi je zelja da posetim Andaluziju.

 

Drugar koji se vratio pre par dana iz Spanije, kaze da je uveden lockout od 00 do 05 ujutru.

To mi nije problem.

 

Strah me je ako zatvore granice pa da se ne moze na tamo a novac propadne, ili da se ne moze nazad iz Spanije :)

 

Imamo nekoga s foruma po SPA?

 

sta se zbiva?

Link to comment

U Grčkoj ima izolovanih mesta gde se može naći odličan smeštaj pored mora, mi smo na severnoj Eviji 30 km od Pefkija, preko nedelje bili jedina porodica u 6 apartmana koliko ih ovde ima, sad za vikend došlo 3 para lokalnih penzionera. Na plažama malo ljudi, relativno lako se stiže. Ne znam koliko  dugo će Grčka ostati otvorena, razmotrite i ovi opciju

  • +1 1
Link to comment
On 18.7.2021. at 21:26, Frank Pembleton said:

Šta je bre ovo?
 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Ispada da je to redovno stanje ovih dana. Mi smo 14og doleteli carterom sa Krfa u isto vreme kada i ogromni avion Turkish Airlines-a sa nekih 250+ ljudi. Identicno je ovako bilo. 

 

Totalna dezorganizacija. Kreteni su napravili epidemiolosku zmijicu do pasoske kontrole, da bi nas onda razdvojili tik uz same saltere. 4 saltera za srpske pasose i dva za medjunarodne. Do tamo smo se svi jahali medjusobno isto kao ovako na slici. Sa Indijcima koju su uz pratnju dijagonalno presecali zmiju. 

 

Da je to sve razumno organizovano nas bi proverili za manje od 20 minuta u odvojenom redu i guzve ne bi ni bilo. 

 

 

Link to comment

Da se prijavim na temu Glupan dana - otpalim jutros avionom u Švedsku bez PCR testa. Uopšte nisam ni čekirao pravila tako da nisam bio mnogo iznenađen njihovim odbijanjem mog ulaska. Vakcinacija i recovery certificate nije dovoljan ako dolaziš iz Suburbije. Dve opcije: ili da se vratim u Suburbiju (ne znam kako) ili u Dansku, čiji sam rezident, i to brodom jer danas nema direktbih letova za Cph. Shit. 3h me razvlačili po aerodromu dok ja navaljujem da mi omoguće testiranje jer je to manje komplikovano od svih opcija. Na kraju i bi tako - testirao se, ćaskao sa pandurom dok smo čekali rezultat i posle Švecka eve me :lolol:

Panduri ovog puta bili extremno ljubazni, obično sam naletao na drkadžije na granici do sada.

Jbmti koronu i pravila više.

Link to comment
1 hour ago, maheem said:

Da se prijavim na temu Glupan dana - otpalim jutros avionom u Švedsku bez PCR testa. Uopšte nisam ni čekirao pravila tako da nisam bio mnogo iznenađen njihovim odbijanjem mog ulaska. Vakcinacija i recovery certificate nije dovoljan ako dolaziš iz Suburbije. Dve opcije: ili da se vratim u Suburbiju (ne znam kako) ili u Dansku, čiji sam rezident, i to brodom jer danas nema direktbih letova za Cph. Shit. 3h me razvlačili po aerodromu dok ja navaljujem da mi omoguće testiranje jer je to manje komplikovano od svih opcija. Na kraju i bi tako - testirao se, ćaskao sa pandurom dok smo čekali rezultat i posle Švecka eve me :lolol:

Panduri ovog puta bili extremno ljubazni, obično sam naletao na drkadžije na granici do sada.

Jbmti koronu i pravila više.

 

Mene cudi da su te uopste pustili na avion.


Air Serbia?

  • -1 1
Link to comment

Za ulazak u Tursku treba popuniti prijavu, kao za Grcku, Hrvatsku i skoro sve druge zemlje gde se putuje, na sajtu   https://register.health.gov.tr/

 

Kad popunjavate deo gde trazi koji grad i oblast posecujete, popunjavate samo deo sa * tj grad, recimo Antalija.

 

A u donjem delu prekopirajte adresu hotela i to je sve, adresu nadjete na netu, logicno.

 

To onda stampate i ponesete sa sobom. Mozete i poslati sami sebi na mobilni pa sacuvati i tako pokazivati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...