Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

Da se javim..ziv sam jos..psiholoski, promenjivo..poslednju noc se nije dobro spavalo..gledacu da  iskoristim lepe dane koji slede..zelim samo da docekam proelce, da boravi  napolju, radim, berem voce, setam, igram se sa macetom..odmah ce sve lakse biti..

Edited by Misko
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
20 minutes ago, Misko said:

Da se javim..ziv sam jos..psiholoski, promenjivo..poslednju noc se nije dobro spavalo..gledacu da  iskoristim lepe dane koji slede..zelim samo da docekam proelce, da boravi  napolju, radim, berem voce, setam, igram se sa macetom..odmah ce sve lakse biti..

 

Moj Uki, ljubi ga tata, ume da sanja neke gluposti nocu pa nas probudi sve..nekoliko puta. 

Komsija sa kojim delimo zid dobio drugu cerku prosle nedelje, alal mu vera, u dve godine dva deteta. Zanimljivo je sto se ova tek rodjena rasplace na svakih pola sata nocu..a onda cesto probudi stariju sestru i placu stereo. I one nas bude nocu. Komsija i ja se vise ne javljamo jedan drugom...samo klimnemo glavom u razumevanju kad prodjemo jedan pored drugog.

 

Sve u svemu..poslednji put sam normalno i bez cimanja spavao...pa bio je cetvrtak, mislim..neki..jebem li ga koji i kad.

 

Kad god budes hteo da se menjas...samo namigni.

  • +1 1
Link to comment

Ja ne vidim izlaz iz svega ovoga, ubicu se, ne mogu vise svega mi. Mi smo se najstrašnije zatvorili, evo vec skoro godinu dana, zivot nam se sveo na nabavku, maske ne skidamo kad nismo kod kuce, pa ipak osecam da se steze obruc, koliko god se cuvali, strepim. I pitam se dokle cu izdrzati ovo, dokle?? Necu ni da komentarisem organizaciju ™ vakcinisanja, mama mi je prioritet, ove godine puni 65 sa dijabetesom, od poziva ni traga ni glasa. Ako je problem sto smo se izjasnile ™ za Pfizera i Modernu, pa sto su nam dali opciju da biramo? Zasto ona nije prioritet? Mene ce zvati na sveto nikad. Kuso i repato se vec vakcinisalo bez ikakvog reda i prioriteta i to jos da bira na švedskom stolu ™, ali nee, zato zena sa secernom bolesti i povremenim aritmijama mora da ceka. Za mene je agonija svaki sledeci dan cekanja, ovo je za mene tuberkuloza 21. veka.

Osecam da necu moci da izbegnem ovo, da cu se razboleti, sludjena sam, ne znam koliko je zarazno, pa ma koliko se cuvali, a vreme prolazi i zivci mi se kidaju. Svega sam se odrekla, jedino nisam zubara i to se onda posle danima strecam, nikad ne bih podnela da mi se razboli zbog mene, tek onda bih se ubila i ubicu se svakako, sta ce mi ovakav zivot. Sta ce mi ako cu stalno strepeti, sve planove sam odlozila za neku buducnost, ali vidim da buducnosti nema jer ovome nema kraja, nema kraja. Gusim se ispod 2 maske i vizira, gusim se!! Jedva izdrzavam, pre neki dan sam doslovno bila na ivici da se ugusim i to zato sto sam na otvorenom imala i vizir, doslo mi je da posutam po centru sve sa face, pa ipak sam vizir skinula, samo sa maskama se lakse disalo. I dokle ovako, dokle? Jos samo skafander da sam nabavila, dok s druge strane skijalista, utakmice, zurke, ma super. 

K vragu ovakav zivot, ovo nije zivot.

Link to comment

@Alfa

 

Ti, svakako, znas da ne moras da nosis masku i na ulici. Jeste Ok da je imas ali nije pod obavezno..korona nije malaricni komarac da odnekuda doluta i zarazi te namerno ? 

Ja da radim to kao i ti..verovatno bih se jos gore osecao. Izadji, prodisi...disi brate.

 

 

Link to comment

Virus je u organizmu zarazenih..i to je manje vise to. Ako se ne udubljujes u pricu sa nepoznatima na ulici i nemas nepouzdane a veoma glasne goste koji ti dolaze u kucu..ti si poprilicno sigurna.

 

 

Link to comment
Just now, Alfa said:

Znam da ne moram na otvorenom da nosim masku, ali jako se bojim. Imam utisak da je virus svugde na otvorenom.

Nije, ne brini :).

Evo, u sličnoj smo situaciji. Ja sam ok ali moj muž je visoko rizičan. Svo vreme nas oboje na otvorenom hodamo bez maske, vizire nismo nikada ni imali, eto i sačuvali smo se oboje.

Zato disciplinovani u banci, prodavnici i sl. Maska obavezno u zatvorenom, pranje ruku redovno i to je to :).

 

Sad kad dođe lepo vreme, sedi na suncu negde , ako ne smeš u kafić.za neki osamljeni sto, onda negde u parku. Šetnja obavezno. Pronađi neku rutu na kojoj nema mnogo ljudi i udahnu duboko, bez maske.

Link to comment
33 minutes ago, čekmeže said:

Smrti se ne bojiš?

 

Da. Sama sam kontradiktorna. Ovamo hocu da se ubijem, a bojim se. Oduvek sam se plasila bolesti i smrti i stalno hipohondrisala, ali otkako mi je tata umro (pre pojave korone) htela sam da se ubijem, njegova smrt me je unistila.

30 minutes ago, SNARC said:

Virus je u organizmu zarazenih..i to je manje vise to. Ako se ne udubljujes u pricu sa nepoznatima na ulici i nemas nepouzdane a veoma glasne goste koji ti dolaze u kucu..ti si poprilicno sigurna.

 

 

 

Ma ne, ne idem ni kod koga, niti iko dolazi kod nas, od kako je ovako samo preko tel. se cujemo sa prijateljima, a napolju i inace nikad nisam pricala ni sa kim osim sa prijateljima, kolegama, a sad i kad se sretnemo, prozborimo po koju recenicu udaljeni jedni od drugih i sa maskama. Pa mene je strah da odem do hipermarketa, uzas, jer svaki put kad se vratim, mozak mi prokljuca, razmisljam te ova/ovaj nije drzao distancu, te nije propisno drzala/o masku, jao sta ce biti i tako u krug. Da ne pricam kakva mi je frka ako nam se nesto pokvari u stanu pa zovemo majstora (do sada jednom morali da zovemo), te preklinjem mamu da preko maske stavi i vizir kao i ja, te majstoru s vrata dajem kn95, te kad je izasao sam izluftirala komplet ceo stan i pospricala alkoholom vazduh. I cak iako sve ovo zvuci suludo, ja se jedino tako osecam bezbednije.

Link to comment
2 hours ago, Alfa said:

 

Da. Sama sam kontradiktorna. Ovamo hocu da se ubijem, a bojim se. Oduvek sam se plasila bolesti i smrti i stalno hipohondrisala, ali otkako mi je tata umro (pre pojave korone) htela sam da se ubijem, njegova smrt me je unistila.

 

Ma ne, ne idem ni kod koga, niti iko dolazi kod nas, od kako je ovako samo preko tel. se cujemo sa prijateljima, a napolju i inace nikad nisam pricala ni sa kim osim sa prijateljima, kolegama, a sad i kad se sretnemo, prozborimo po koju recenicu udaljeni jedni od drugih i sa maskama. Pa mene je strah da odem do hipermarketa, uzas, jer svaki put kad se vratim, mozak mi prokljuca, razmisljam te ova/ovaj nije drzao distancu, te nije propisno drzala/o masku, jao sta ce biti i tako u krug. Da ne pricam kakva mi je frka ako nam se nesto pokvari u stanu pa zovemo majstora (do sada jednom morali da zovemo), te preklinjem mamu da preko maske stavi i vizir kao i ja, te majstoru s vrata dajem kn95, te kad je izasao sam izluftirala komplet ceo stan i pospricala alkoholom vazduh. I cak iako sve ovo zvuci suludo, ja se jedino tako osecam bezbednije.

 

u redu je. ja te razumem. ali veruj mi iracionalan ti je taj paralisuci strah, ukoliko vec imas takve mere opreza. bar se opusti jer u tvom slucaju je ono da je strah od opasnosti 100x gori od same opasnosti

nije popularno i nije ok  u mnogim kontekstima reci ali sanse da se zarazis takviom predostroznoscu si ti manje od 2%, a i posle, toliko nema pravila, da znam za ljude od 35 koji su mesecima vukli teske upale pluca a roditelji koje im ranije 'skidali s lopate' par puta sa sto stentova, operacijama srca i sl prosli kao s laksom prehladom.

ako ne mozes da trpis da ne mozes da kontrolises zivot i opasnosti koje nosi trazi neki lek koji ce ti pomoci da prebrodis, ako ne odgovara  menjaj.

pusti neku pesmu i isplaci se il popij rakijicu -dve ako ne pijes lekove:)

 

a za vakcinaciju - slazem se da je skandalozno da stariji jos nisu vakcinisani dok pozivaju rendom razne, i pokusaj da odes s mamom prvom prilikom gde se procuje da je  free zone, jer ti bi trebala biti prioritet zbog psihickog stanja.

Edited by InvisibleLight
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...