Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

6 hours ago, harper said:

Poceo sam malo da osecam nelagodu kad treba sam da izadjem iz stana. Ocekivao sam da ce to da se desi pre ili kasnije jer su putovanja i sastanci s ljudima veci deo mog zivota a to ne mogu da radim i evo, trebalo je 13 meseci da pocne. Kratko traje, potisnem nervozu jos pre nego sto izadjem iz prolaza na ulicu ali je pocelo. Sad ce tek perje da leti kad se dohvatim s ovim mojim forumskim oponentima.:D

 

Vreme je za jos jednu albansku poslovicu - u kuci obucara deca uvek idu bosa.:laugh:

Dobro je što si svestan. Prati. Znam ih nekoliko koji ni ne shvataju da im se to desilo. Desilo se i meni, kako ne bi? Ne idem nigde, osećam se izmešteno i privremeno. Kad je bilo lepo vreme i bio sam zdrav izvlačio me taj Dunavski nasip. Ima mnogo divnih praznih prostora u Beogradu koje možeš da obiđeš i iznenadiš se (ako nisi u Beogradu, ima toga svuda :D )

 

Prati i čim budeš mogao izlazi napolje. Brzo će ti se vratiti osećaj. :) A imaš i forum da se nabadaš s rivalima. 

  • +1 1
Link to comment

A mene pak tek čeka depra kad počne lepo vreme :D Sve ove mesece uspešno izbegavam koronu, ali sam zato uspeo da fasujem autoimunu boleštinu zbog koje sam već neko vreme praktično zarobljen u kući. I sve se tešim da i nema šta da tražim napolju kad je ovako. Zato kad grane sunce, a ja unutra... 

Toliko se loših stvari izdogađalo od 15.03.2020., direktno vezanih za koronu, indirektno ili pak uopšte nevezano za nju, da mi je ponekad i dalje teško da prihvatim da sve ovo skupa nije samo nekakav košmar iz kog ću se probuditi pre ili kasnije. 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
41 minutes ago, gospa buba said:

ja volim da sam napolju kad je mrak ne radi nishta i nema ljudi biggrin.png

sent from bubamoto


 

Dobro, sad znam ko se šetka na potezu nbgd-zemun kada izađem na terasu da gvirnem pred spavanje:D

Link to comment
48 minutes ago, Hermetico said:

Dobro je što si svestan. Prati. Znam ih nekoliko koji ni ne shvataju da im se to desilo. Desilo se i meni, kako ne bi? Ne idem nigde, osećam se izmešteno i privremeno. Kad je bilo lepo vreme i bio sam zdrav izvlačio me taj Dunavski nasip. Ima mnogo divnih praznih prostora u Beogradu koje možeš da obiđeš i iznenadiš se (ako nisi u Beogradu, ima toga svuda :D )

 

Prati i čim budeš mogao izlazi napolje. Brzo će ti se vratiti osećaj. :) A imaš i forum da se nabadaš s rivalima. 

 

Ma, imam ja kuci kralja, saha i padisaha za te stvari, a ni sam nisam potpuno bez znanja o tome. Megjutoa, kao sto znas, jedno je da se svestan sta ti se desava a drugo da se razracunas s tim. U neku ruku je i zabavno da pratis kako se razvijaju te stvari, dok se tebi ne dese tesko je da ih razumes kod drugih.

  • +1 1
Link to comment

Ja nemam ama nikakvih problema sa deprom, kući mi je top, živim sam, lepo sam sebi zgodio prostor, i obezbedio sve da uživam kao ljKra (dobar komp, tv, udobno i ugodno). Uvek se nešto gleda, čita, malo i proigra, bavi ovim našim planinarskim društvom, i nemam ama nikakav problem sa tim tempom, weekend planina i priroda na reset i ne žalim se.

Sa druge strane, biznis je na aparatima, da nema štekića nekog sad bi već bilo frka za platiti račune pa me brinu malo stvari sa te strane, možda ću morati naći neki posao ako se ovo ne unormali barem malo u dogledno vreme. 

Link to comment

Treba naći balans između toga da se odreknemo što je moguće manje stvari, a u isto vreme da preduzimamo što manji rizik.
Ja sam zadržao dosta stvari za koje sam procenio da nisu mnogo rizične, recimo, idem kod frizera, na masažu, u restorane/kafiće uglavnom samo u baštu ili ako je baš prazno. Na otvorenom masku nikad (osim kad čekam u nekom redu), u zatvorenom uvek. Čak i na skijanju bio.
Kupovina redovno. Deca idu u školu/vrtić i dodatne aktivnosti. Počeo sam da trčim.
Odrekao sam se bioskopa, pozorišta, koncerata, izlazaka sa društvom.
Imam sreće da mogu da radim od kuće i da ne moram da koristim GSP.
Nedostaju mi putovanja, žao mi je što smo smanjili kontakte dece sa babama i dedama.
Naravno, vakcinisao sam se čim sam mogao.

Sa ovakvim režimom, da kucnem u drvo, niko u kući još nije zapatio kovid, a psihološki nismo imali nekih problema.

  • +1 4
Link to comment

Hvala IG mimovima koji se zezaju na svoj racun poput ovog, uvek mi lakse:d

 

Screenshot_20210326-194733_Instagram.thumb.jpg.0130e16630e53cc783f5ac4f6aad6501.jpg

 

 

Psiholos.posledice pandemije je jedna od tema u crvenoj liniji veceras, gost mina hagen,psiholog,(uvek sam mislila da joj to nick po mrezama)

  • Hvala 1
Link to comment

Au, moze li jadnije?

Ja kako smaram bratanicu(10) i kumića(8), da igramo neku online pucačinu

20210328_172733.thumb.jpg.a3a908c1d251a2921bbd8e9f1c15e5f7.jpg

 

Spoiler

"Hristy, javi se, trebas mi profesionalno":ph34r:

 

:cry:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mene ponovo hvata nervoza. Osecam se kao da imam 100 godina I nikome nisam potreban. Pokusao sam sa citanjem knjiga, no koncentracija mi je nikad gora. Gaming I gledanje sportskih desavanja pomazu (uz propratno kladjenje), no tesko mi je da se duze zadrzim na istom dogadjaju.

Sutra u selu otvaram sezonu sadjenja poljoprivrednih kultura, te se nadam da ce fizicka aktivnost I otvoren prostor pomoci.

Edited by Miljenko
  • +1 3
Link to comment
36 minutes ago, Miljenko said:

 

Sutra u selu otvaram sezonu sadjenja poljoprivrednih kultura, te se nadam da ce fizicka aktivnost I otvoren prostor pomoci.

Ovo će pomoći sigurno, zemlja je čudo.

Ja sam prošle godine na mesec dana, dok sam bila na plamini, zaboravila da corona postoji.

Sad sam opet u čabru :dry:, ne mogu da dočekam odlazak na planinu.

  • +1 2
Link to comment
On 11.4.2021. at 8:21, Miljenko said:

Mene ponovo hvata nervoza. Osecam se kao da imam 100 godina I nikome nisam potreban. Pokusao sam sa citanjem knjiga, no koncentracija mi je nikad gora. Gaming I gledanje sportskih desavanja pomazu (uz propratno kladjenje), no tesko mi je da se duze zadrzim na istom dogadjaju.

Sutra u selu otvaram sezonu sadjenja poljoprivrednih kultura, te se nadam da ce fizicka aktivnost I otvoren prostor pomoci.

Mozes li da vozis bajs negde, sad valjda dolaze lepi dani?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...