Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

fulala 2x pin na bankomatu i odustala. broj koji koristim 15 godina i koji znam u po noci

puknuta sam jer me hvata skoro pa panicni strah da cu zbog nemogucnosti zdravstvenih pretraga zakasniti za nesto, a svaki dan si dajem drugi (smrtonosnu) dijagnozu zbog nekih iz-1000razloga-mogucih simptoma, imam istoriju toga da u krizi tako reagujem.

i osecaj bespomocnosti zbog situacije oko preteceg potrazivanja 'poreza na frilensere'. ja to mogu nekako i izugrati al nznam kako ce brat, on bi bas puko, prodaja stana i sl.. 

  • +1 7
Link to comment
fulala 2x pin na bankomatu i odustala. broj koji koristim 15 godina i koji znam u po noci
puknuta sam jer me hvata skoro pa panicni strah da cu zbog nemogucnosti zdravstvenih pretraga zakasniti za nesto, a svaki dan si dajem drugi (smrtonosnu) dijagnozu zbog nekih iz-1000razloga-mogucih simptoma, imam istoriju toga da u krizi tako reagujem.
i osecaj bespomocnosti zbog situacije oko preteceg potrazivanja 'poreza na frilensere'. ja to mogu nekako i izugrati al nznam kako ce brat, on bi bas puko, prodaja stana i sl.. 
Invizibl... Polako izađi napolje, relaksiraj se, sportski si tip (koliko sam skapirao)...
Odjavi se sa neta malo...
Nisi jedina svi su već premoreni od ovog stresa, ovo vec predugo traje.
Šetaj pored reke.. Gledaj u vodu i sve to...
Drži se...

Neće taj harač tek tako da se primeni...

.... Shiit has hit the fan!


  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Invizibl... Polako izađi napolje, relaksiraj se, sportski si tip (koliko sam skapirao)...
Odjavi se sa neta malo...
Nisi jedina svi su već premoreni od ovog stresa, ovo vec predugo traje.
Šetaj pored reke.. Gledaj u vodu i sve to...
Drži se...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

to jeste bitna stvar ,al u teretanu ne idem zbog razumljivih razloga, i onda sam odlucila trcati kejom i sjebala kolena da jedva hodam. baksuz. 

tako da ne mogu ni skejtati, a to mi najbolja terapija, 2-3 sata na dan i ko nova..

Link to comment

Huh, meni ubedljivo najgora nedelja nakon ubedljivo najgoreg meseca otkad je ovo pocelo. Pakleno mi svi idu na kurac. Troje najblizih saradnika sam udaljio na mentalnu, socijalnu i fizicku distancu, da ih ne gledam i da ih ne podavim sve. Jel se vidimo na Zoomu? Jebo vas bre zoom da vas jebo. Krene mi muka u stomaku kako mu vidim ikonu zooma. Nikad nismo vise pricali, a s manje sadrzaja. Pritom jebena korona stvarno podvlaci ko markerom najgluplje u ljudima. Svi su posandrcali nacisto. I to sto kaze Invisible - valjda od gubitka fokusa, onda i pamcenje se raznize. Na momente ko da sam preziveo slog. Gusta corba umesto mozga, a kraj godine, a rokovi, ko da se ova 2020 za bilo sta broji. Kao, napisi izvestaj za kraj godine... Mogu samo patku da im nacrtam.

Link to comment
dobro, za pocetak sam se setila pin-a[emoji38]ol:
da, cekam kolena, popustaju, a onda vec imam mehanizme za prezivljavanje ove zime/pandemije/finansijske pretnje
Ma kakve pretnje, kul samo....

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
23 hours ago, chandra said:

Huh, meni ubedljivo najgora nedelja nakon ubedljivo najgoreg meseca otkad je ovo pocelo. Pakleno mi svi idu na kurac. Troje najblizih saradnika sam udaljio na mentalnu, socijalnu i fizicku distancu, da ih ne gledam i da ih ne podavim sve. Jel se vidimo na Zoomu? Jebo vas bre zoom da vas jebo. Krene mi muka u stomaku kako mu vidim ikonu zooma. Nikad nismo vise pricali, a s manje sadrzaja. Pritom jebena korona stvarno podvlaci ko markerom najgluplje u ljudima. Svi su posandrcali nacisto. I to sto kaze Invisible - valjda od gubitka fokusa, onda i pamcenje se raznize. Na momente ko da sam preziveo slog. Gusta corba umesto mozga, a kraj godine, a rokovi, ko da se ova 2020 za bilo sta broji. Kao, napisi izvestaj za kraj godine... Mogu samo patku da im nacrtam.

Ja sam skontao da me najviše nervira foliranje da je sve kao što je bilo. Razumem da je nekom bolje nešto sad, da je izvuko neke lekcije, promenio fokus... Ali kad počnu da se prave da je old normal situacija s manjim privremenim preprekama, odma moram nosim tetki lek. Majke mi. 

  • +1 2
Link to comment

Da, taj new normal bulshit..inace, danas sam se tresao od stresa, cujem, rodjaka i muz na kucnom lecenju, ne ide bas dobro..mislim, valjda  ce se oporaviti,a i moja opstina postade zariste, prvi put..i na sve ovo ludilo sa sahranmom i odlucio sam da  nateram sebe da  nista ne pratim, neko vreme..icice tesko, djavo ne da mira, ali, nema mi druge..

Link to comment
Ja sam skontao da me najviše nervira foliranje da je sve kao što je bilo. Razumem da je nekom bolje nešto sad, da je izvuko neke lekcije, promenio fokus... Ali kad počnu da se prave da je old normal situacija s manjim privremenim preprekama, odma moram nosim tetki lek. Majke mi. 
na 3 meseca me direkror pita sa opishem chime sam se bavila. mogu na kolko ocesh strana brate, mogu i slike i formule, ful fantazije sa patuljcima i drvecem koje hoda isuse.gif
onda svi kao predamo izveshtaje detaljne, a on nam pishe motivaciona pisma, kako smo no1 i super smo i kul i samo tako. ekipa luda ko farma uskrshnjih zecheva rolf.gif

da nije te tudje doktorantkinje kojoj sam izvukla tezu, ne bih olovkom ubola ni broj ni slovo. i ovo izvlachim na poslednje tragove pameti, samo da zena zavrshi posao isuse.gif

ne bih ni ustajala, al zdrava sam, pa mi ne da djavo.

sent from bubamoto


  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...