Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

Na psihološke posledice pandemije nadodajem psihološku izolaciju usled različitih doživljaja cele situacije.

Npr, kad je neko denier to predstavlja ozbiljnu prepreku u druženju. Udaljih se od par ljudi zbog toga. A dok smo imali "zatišje" baš mi se bilo zateglo mnogo odnosa jer se ljudima nije sviđalo što sam i dalje oprezna. I eto dodatan sloj izolacije, sama u svom stavu sa još tipa jednom ili dve osobe bukvalno.

  • +1 1
Link to comment
Na psihološke posledice pandemije nadodajem psihološku izolaciju usled različitih doživljaja cele situacije.
Npr, kad je neko denier to predstavlja ozbiljnu prepreku u druženju. Udaljih se od par ljudi zbog toga. A dok smo imali "zatišje" baš mi se bilo zateglo mnogo odnosa jer se ljudima nije sviđalo što sam i dalje oprezna. I eto dodatan sloj izolacije, sama u svom stavu sa još tipa jednom ili dve osobe bukvalno.
Da znaš da ima i toga...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Da se jacim ponovo, ja ovih dana malo bolje..batalio sam intenzivne kontakte, mada, malo sma ih i imao, ja i moji, tako da, do daljneg, samo  u ducan..u medjuvremenu, nesto raduckam, prostem kad god je malo lepse vreme, resio da batalim vesti, da slusam porodicu, i tako..videcu necim da se zabavim, zapostavio sam upraznjavanje kulture skroz od kada ovo traje,nemam  koncetraciju..

Edited by Misko
  • +1 1
Link to comment

tamo u onom periodu kraj maja/početak juna bili na kafi na štrandu, svartio i hanumin kolega iz kombinata i kroz priču spomenu njih dvoje kako im je ogroman broj pacijenata koji dođu da se snime imaju problema sa klaustrofobijom. ne mogu da uđu u MRI i budu mirni da se snime, nema trika. ne pomaže ni bensedin, ništa.

kaže koliko su u normalno vreme imali takvih tokom 2 nedelje, sad ih toliko bude u jednoj smeni.

ja srčem kavu, uživam na suncu, posmatram klince kako se igraju na pesku, ma 1 nirvana, ali slušam i pomalo šta pričaju ovo dvoje i zainteresovalo me to. i pitam u čemu je fora za tu silnu klaustrofobiju i kaže on: ma prsli ljudi od karantina i sad se to, između ostalog, i tako ispoljava.

u avgustu se ja setio te priče i pitam hanumu kakvo je trenutno stanje i ona reče da je opet sve normalno, kao pre pandemije i karantina.

Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

Magnetna rezonanca ume biti baš strašna, pogotovo ako se ulazi glavom u mašinu.

 

Ja sam u tu masinu usao tek kad sam popio lek za smirenje.Zamislite da imate problema sa vrtoglavicom kao ja i ulazite unitra u lezecem polozaju.Sva sreca pa nisam radio sa kontrastom,inace bi bio pakao.

 

Link to comment

Ja bila  unutra glavom, mozak mi snimali. 2x u 15 dana. Drugi put više od pola sata.

Rekla da sam klaustrofobična.

Dali mi ono čudo u ruku i to mi pomoglo da izdržim. Taj osećaj da možeš uvek da ih dozoveš i obećanje da su tu i da će reagovati, to mi je bilo od neizrecive pomoći.

Edited by dùda
Link to comment
6 minutes ago, morgana said:

ja sam bila jedno 15-20 min, od glave do pete. zazmurila pa je bilo ok.

Žmurenje se podrazumeva :D.

 

Ja sam se baš uplašila kad sam videla da ću biti cela u tom cilindru. Sve sam se nadala da ima nešto samo za glavu ali jok :ph34r:.

Sad, ne znam, možda i ima neka takva sprava ali ja je ne videh.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...