Jump to content
IGNORED

Corona vs. celebrities


omiljeni

Recommended Posts

Kakvo te hriscansko spopalo? Ako je ista u biti hriscanski to je ovo prebacivanje oblasti zadovoljenja pravde na onu stranu zivota. Smrt nije nikakv moralni arbitar, to je osnovna zivotna cinjenica.

 

Mogu da se ljudi raduju cemu hoce, samo taj naglaseni pravednicki gnev nije nikakav moralni i racionalni cin, vec izraz resantimana. Svi smo skloni tome, ali valja izbegavati iz cistog samopostovanja. 

Edited by Joe D
Link to comment
9 minutes ago, Joe D said:

Kakvo te hriscansko spopalo? Ako je ista u biti hriscanski to je ovo prebacivanje oblasti zadovoljenja pravde na onu stranu zivota. Smrt nije nikakv moralni arbitar, to je osnovna zivotna cinjenica.

 

Mogu da se ljudi raduju cemu hoce, samo taj naglaseni pravednicki gnev nije nikakav moralni i racionalni cin, vec izraz resantimana. Svi smo skloni tome, ali valja izbegavati iz cistog samopostovanja. 

samo sam mislio na serendanje kako treba žaliti smrt kom god se desila, kako "o pokojniku sve najlepše", prećenje božjom kaznom i ostala sranja. a vrlo sam se samopoštovao onomad puštajući balone uz "ko te jebe, stiglo te je"

Link to comment
12 minutes ago, djordje geprat said:

samo sam mislio na serendanje kako treba žaliti smrt kom god se desila, kako "o pokojniku sve najlepše", prećenje božjom kaznom i ostala sranja.

 

a to je rekao tačno ko?

Link to comment

ma, generalno se kaže međ' narodom. "kakav je bio, nek je bio, laka mu crna zemlja". oprost grehova nad rakom. nema veze sa PPP debatom.

Link to comment
18 minutes ago, djordje geprat said:

samo sam mislio na serendanje kako treba žaliti smrt kom god se desila, kako "o pokojniku sve najlepše", prećenje božjom kaznom i ostala sranja. a vrlo sam se samopoštovao onomad puštajući balone uz "ko te jebe, stiglo te je"

bukvalno niko nije govorio o pokojniku sve najlespse niti pominjao boziju kaznu, bar na ovom topiku. ubacujes hriscanstvo bezveze, nikakve razlike ne bi bilo da smo budisti ili taoisti ili ateisti. nema moralnog sistema u kome se postuje tradicija radovanja tudjoj smrti. 

Edited by Joe D
Link to comment
1 minute ago, djordje geprat said:

ma, generalno se kaže međ' narodom. "kakav je bio, nek je bio, laka mu crna zemlja". oprost grehova nad rakom. nema veze sa PPP debatom.

 

Zato sto narodom upravlja zdrav razum a ne licne patologije. Nas interes treba da bude u tome da ovakvi likovi omaste robiju i budu kaznjeni za svoje kriminalne radnje, da li oni umiru ili ne umiru je savrseno irelevantno. Smrt ni za koga nije nikakva kazna zbog koje valja pustati balone vec bioloska cinjenica pred kojom smo svi jednaki. Resentiman zbog smrti nekog ko nas je zaduzio je normalan, javno seirenje i oglasavanje tog resentimana je najobicnija poza. Kome je vec do toga zdravije mu je da napravi selfi u prirodi i postavi na perspic.

Link to comment

čoveče, samo ne žalim. boli me plajvaz.ali, ovde se radi o lošem čoveku koji ne zaslužuje ni da se stane dok povorka prolazi. 

 

a sad, što se tiče radovanja tuđoj smrti, bilo je toga ihaha.

Link to comment
Just now, djordje geprat said:

čoveče, samo ne žalim. boli me plajvaz.ali, ovde se radi o lošem čoveku koji ne zaslužuje ni da se stane dok povorka prolazi. 

 

a sad, što se tiče radovanja tuđoj smrti, bilo je toga ihaha.

 

Realno, ovog ovde niko ne zali, bar ja nisam video da je neko RIP-ovao oko njegove smrti. Good riddance, to je sve. Za par dana vise nikom nece biti tema.

Link to comment

nisam par godina pratio politiku u srbiju, pa sam ocigledno propustio cime je to ceda zasluzio da ide rame uz rame sa majom gojkovic?!

Link to comment
Just now, Ros said:

nisam par godina pratio politiku u srbiju, pa sam ocigledno propustio cime je to ceda zasluzio da ide rame uz rame sa majom gojkovic?!

mestom stanovanja u ovom trenutku. da ne budem prosta.

 

 

Link to comment

trebalo bi da bude. jedan čovek je okvalifikovan kao izdajnik, ostao je na "belom hlebu" i u zavisnosti od mišljenja Svevišnjeg, prijatelji i komšije prelaze na drugu stranu ulice kada ga ugledaju............ mora to da se raščisti. da li se pokojnik ofajdio na štetu "krušika" trgujući oružjem.

Link to comment
5 minutes ago, djordje geprat said:

trebalo bi da bude. jedan čovek je okvalifikovan kao izdajnik, ostao je na "belom hlebu" i u zavisnosti od mišljenja Svevišnjeg, prijatelji i komšije prelaze na drugu stranu ulice kada ga ugledaju............ mora to da se raščisti. da li se pokojnik ofajdio na štetu "krušika" trgujući oružjem.

 

To je sasvim druga tema i tice se za nas mnogo opasnijih ljudi od oca Nebojse Stefanovica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...