Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

Quote

 

Jedan američki lekar koji već tri nedelje u Monrou leči korona virus pacijente veoma je uspešan u tome i nema umrlih, jer koristi kombinaciju više lekova, tvrdi nemački dnevnik "Bild".

 

Reč je o lekaru Vladimiru Zevu Zelenku koji je brinuo o oko 1.000 inficiranih, kojem niko nije umro, a samo tri osobe su morale na respirator.

Zelenko u lečenju koristi kmbinaciju više lekova, navodi "Bild".

 

- Pogledao sam podatke iz Južne Koreje i Francuske i tako sam došao do kombinacije lekova - objasnio je on nemačkom listu.

 

Njegov recept je miks lekova, koji je predstavio otvorenim pismom, a na koji je reagovao američki predsednik Donald Tramp.

 

Prema njegovom načinu lečenja, pet dana pacijenti koriste lekove sa hidroksihlorokinom, zajedno sa azithromicinom, i cink sulfatom.

 

Problematično je što delotvornost i nus pojave ove kombinacije nisu obuhvaćene studijom.

 

Pacijenti nemaju temperaturu, probleme sa srcem, niti druge nus pojave. Oni samo govore o slaboj dijareji - preneo je Zelenko iskustva svojih pacijenata "Bild".

 

 

 

 

 

 

Cink je izgleda prava stvar za infekcije

Edited by slow
Link to comment

O da, to smo konstatovali još pre mesec dana na temi o praktičnim savetima nakon što je Apidudu preneo potvrđeno autentično pismo onog patologa koji je radio s korona virusima prijateljima i familiji u kojem on preporučuje lozenge cinka.

 

Quote

FROM A PATHOLOGIST James Robb (thanks for sharing Yobie)

Dear Colleagues,
As some of you may recall, when I was a professor of pathology at the University of California San Diego, I was one of the first molecular virologists in the world to work on coronaviruses (the 1970s). I was the first to demonstrate the number of genes the virus contained. Since then, I have kept up with the coronavirus field and its multiple clinical transfers into the human population (e.g., SARS, MERS), from different animal sources.
...
Here is what I have done and the precautions that I take and will take.
...
Stock up now with zinc lozenges. These lozenges have been proven to be effective in blocking coronavirus (and most other viruses) from multiplying in your throat and nasopharynx. Use as directed several times each day when you begin to feel ANY "cold-like" symptoms beginning. It is best to lie down and let the lozenge dissolve in the back of your throat and nasopharynx.
...
James Robb, MD FCAP

 

https://parapsihopatologija.com/forums/topic/21149-ppp-vs-coronavirus-tema-za-praktične-savete-i-korisne-informacije/?do=findComment&comment=4684800

Edited by vememah
Link to comment

cink potencijalno pomaže, ali "lonzenges" ne postoje u Srbiji. Nije stvar samo uneti cink kao mikroelement, najbolja varijanta je da se polako rastapa i oblaže sluznicu usne duplje, što se postiže pastilama. Kod nas ima samo tableta... Bila je neka apoteka koja je pre uvezla neke, čini mi se, norveške ali ja nisam uspeo da nadjem a i bile su prilično skupe.

 

Ja lično koristim cink od kada sam pročitao jedan članak nemačkog infektologa u sklopu preporuka za prevenciju infekcija sportista tokom putovanja i od tada mi je svaka prehlada prolazila samo sa glavoboljom. Sad, da li je placebo ili ne.. 

Link to comment
4 minutes ago, Kelt said:

cink potencijalno pomaže, ali "lonzenges" ne postoje u Srbiji. Nije stvar samo uneti cink kao mikroelement, najbolja varijanta je da se polako rastapa i oblaže sluznicu usne duplje, što se postiže pastilama. Kod nas ima samo tableta... Bila je neka apoteka koja je pre uvezla neke, čini mi se, norveške ali ja nisam uspeo da nadjem a i bile su prilično skupe.

 

Ja lično koristim cink od kada sam pročitao jedan članak nemačkog infektologa u sklopu preporuka za prevenciju infekcija sportista tokom putovanja i od tada mi je svaka prehlada prolazila samo sa glavoboljom. Sad, da li je placebo ili ne.. 

kako nema, ja kupila bas te sto se tope u ustima, imaju i vitamin C u sebi doduse samo 60mg. nisam znala za ovo sto pise, slucajno uzela te.

nisam kuci pa ne mogu recu koja marka je, zelena kutija, imala sam istih proizvodjaca i omega 3kapsule zimus, mislim da je made in canada

Edited by InvisibleLight
Link to comment
On 5.4.2020. at 9:27, keitel said:

 

Hlorokin je u Srbiji u masovnoj upotrebi, u apotekama je nestašica a Stevanović je onomad upozorovao da se lijek ne smije koristiti na svoju ruku i da praktičnu svrhu ima tek u slučaju komplikacija. S druge strane, dosta ljudi na netu tvrdi da su im dali hlorokin čim im je dijagnostifikovan virus iako nisu bili u pitanju teži slučajevi.

Osim ovog tvog teksta nisam našao da se odustaje od njegove primjene, iako od početka upozoravaju na njegove kontraindikacije.

 

Хм, не свиђа ми се давање лека чим је дијагностификован вирус. Ништа не говори о правој ефикасности, колико њих би се опоравило и без тог лека?

 

Што се овог лекара тиче, који дан пре ове линковане вести објављене на јавном сервису, дао је нешто дужи интервју једним новинама. Одатле испада оно што није речено, а чита се између редова, да је некоме  у провинцији умро пацијент који, како да формулишем, још никако није био за умирање. Плус оно што је рекао, а то је да на пацијентима нису видели никакве веће користи од терапије, и плус чињеница да су они на првом месту лекари, па тек онда неки од њих и истраживачи - једнако је моменталном одустајању.

 

Али фама о хлорокину се проширила... Овде се користи у терапији реуматизма, ако добро капирам. Сад пре неки дан су надлежне службе приметиле знатно повећан број рецепата. Како није много вероватно да се број реуматичних пацијената нагло повећао, сумњају да лекари сами себи преписују. Видећемо на крају баладе, кад или ако се буду чешљали рецепти.

Link to comment

 

Quote

 

Coronavirus: low antibody levels raise questions about reinfection risk

-Scientists in Shanghai say some recovered patients show no signs of the neutralising proteins

-Early-stage findings could have implications for vaccine development and herd immunity, they say

 

Researchers in Shanghai hope to determine whether some recovered  coronavirus patients
 have a higher risk of reinfection after finding surprisingly low levels of Covid-19 antibodies in a number of people discharged from hospital.

A team from Fudan University analysed blood samples from 175 patients discharged from the Shanghai Public Health Clinical Centre and found that nearly a third had unexpectedly low levels of antibodies.

In some cases, antibodies could not be detected at all.

“Whether these patients were at high risk of rebound or reinfection should be explored in further studies,” the team wrote in preliminary research released on Monday on Medrxiv.org, an online platform for preprint papers.

  •  
Edited by slow
Link to comment
Quote

 

A vaccine against coronavirus could be ready as soon as September, the British scientist leading one of the world’s most advanced efforts has said.

Sarah Gilbert, professor of vaccinology at Oxford University, told The Times she was “80 per cent confident” that the vaccine being developed by her team would work, with human trials due to begin in the next fortnight.

 

https://www.thetimes.co.uk/edition/news/coronavirus-vaccine-could-be-ready-by-september-flmwl257x

Link to comment

 

 

 

 

Jedan američki lekar koji već tri nedelje u Monrou leči korona virus pacijente veoma je uspešan u tome i nema umrlih, jer koristi kombinaciju više lekova, tvrdi nemački dnevnik "Bild".

 

Reč je o lekaru Vladimiru Zevu Zelenku koji je brinuo o oko 1.000 inficiranih, kojem niko nije umro, a samo tri osobe su morale na respirator.

Zelenko u lečenju koristi kmbinaciju više lekova, navodi "Bild".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRR Martin leci ljude umesto da pise knjige. Fanovi na respiratorima.

 

Link to comment

Coronavirus Australia: Three different strains of virus identified by Cambridge University researchers

 

https://www.pnas.org/content/early/2020/04/07/2004999117

 

n a phylogenetic network analysis of 160 complete human severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-Cov-2) genomes, we find three central variants distinguished by amino acid changes, which we have named A, B, and C, with A being the ancestral type according to the bat outgroup coronavirus. The A and C types are found in significant proportions outside East Asia, that is, in Europeans and Americans. In contrast, the B type is the most common type in East Asia, and its ancestral genome appears not to have spread outside East Asia without first mutating into derived B types, pointing to founder effects or immunological or environmental resistance against this type outside Asia. The network faithfully traces routes of infections for documented coronavirus disease 2019 (COVID-19) cases, indicating that phylogenetic networks can likewise be successfully used to help trace undocumented COVID-19 infection sources, which can then be quarantined to prevent recurrent spread of the disease worldwide.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...