Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

38 minutes ago, JozoMujica said:

 

 

Koji je vama kurac i zašto se slažete sa Vučićem da ljudi ne treba da borave u prirodi? Šta je tačno problem, virus (odnosno gomila njih pošto mala količina ne može da zarazi) će da leti po nekoliko metara sa čoveka na čoveka? A da malo razmislite, šta je bolje za zdravlje i imunitet, da ljudi provode vreme na suncu i (doduše diskutabilno čistom) vazduhu ili da se nabiju po stanovima u kojima ima manje sunca, manje su provetreni?

 

Tako je ljudi treba da borave u prirodi, gde nema drugih ljudi, a ne u pun parkić.

Kod mene u kraju su ljudi počeli masovno da nose maske, ali danas vidim puno roditelja sa decom koji ne nose. Vrh je bila grupa devojaka njih 5-6 koje od kojih dve vode kerove. Onda prilazi druga grupa, njih 4. Grle se i pozdravljaju, bez ljubljenja. A onda redom sve uzimaju ona dva psa maze i ljube, kao na pričesti kašičicu.

 

Premotajte Pink u 15:00 da vidite kako je Vesić puko. Po prvi put u životu mi se simpatičan. ...eto, korona menja ljude.

Link to comment
4 minutes ago, Anonymous said:

 

Te budale će naći načina da to isto rade i na hodnicima solitera, po crkvama... To je ekipa koja veruje u Nestorovića. Ja ne vidim problem izlaska ukoliko mi najbliža osoba nije nikad na manje od pet metara. To je u samoposlugama neizvodljivo, ako negde zakačim zarazu zakačiću je tamo.

Ne moze drzava na zalost da ide principom pojedinacne odgovornosti, puno je nezrelih i neodgovornih ljudi. ja verujem da ti ne bi, ali jedini izlaz je u:

11 minutes ago, Taihoskopija said:

Maliciozan si baš i menjaš teze bezveze. Kako misliš ne moram da verujem epidemiolozima i lekarima koji pričaju o epidemiji izazvanoj virusom? Nego  samostalno da odlučujem?  Mislim, ako je uslov da ne izazovem nečiju bolest i smrt i  kolaps i ne ugrozim druge to da gutam Vučićeve odluke i Kona i sva govna ovog  sveta, onda ću ćutim i gutam i ostavim svoju slobodu za bolje vreme i to je celokupna filozofija. 

 

Link to comment
11 minutes ago, vememah said:

 

Ma ne kazem da one ne funkcionišu, već da u praksi njihovo nošenje često nema previše smisla.

Rekao bih i da ako ih ne koristiš pravilno i ne menjaš redovno mogu biti dosta opasne, ako recimo dodiruješ lice i masku prljavim prstima da je malo namestiš, a vidim da upravo to dosta ljudi radi.

Link to comment
1 hour ago, Miljenko said:

Gde ljudi uopste nalaze rukavice, kada ih nigde nema u prodaji. Napravio sam masku od tkanine, no ovo...

Ја сам због екцема континуирано узимао у Аману рукавице од латекса да бих могао да перем судове. Око 150 кинти мислим 10 комада. Не знам да ли још увек има.

Link to comment
2 minutes ago, Arkadija said:

Nemoraš da veruješ njima, ali valjda je dovoljno da pogledaš vesti iz Italije i Španije, pa da shvatiš da je socijalno distanciranje, izolacija i izbegavanje mesta gde se potencijalno okuplja veliki broj ljudi, nešto što će ti spasiti glavu. 

Prvo imam problem sa ovim "spasiti glavu" jer mislim da većini glava nije ugrožena.

Drugo, socijalno distanciranje je izraz koji nema nikakve veze sa držanjem fizičkog odstojanja, i tu su vas Vučićevi pioni navukli na pogrešan izraz.

Treće, ni pre ovoga nisam pohađao mesta gde se okuplja veliki broj ljudi osim ponekad koncert ili pozorište, a mislim da svako ko ima iole mozga može da zna kako treba da se ponaša da bi izbegao da se zarazi a oni koji ga nemaju će da naprave sranje svaki put kad izađu iz kuće, u supermarketu ili apoteci ili na benzinskoj pumpi. Ceo život pizdim zbog idiota koji u svakoj situaciji imaju razloga da ti se okače na leđa i dišu u vrat, bilo to na kasi u supermarketu ili u banci na šalteru, ali ne znači da zbog njih i pipača hleba treba ljudi da sede zatvoreni u kućama, udišu smrdljiv vazduh i gube zalihe D vitamina.

Što kaže maheem, policija (a zajedno sa kominalnom je ima sasvim dovoljno) nek rešava disciplinu, ali je sumanuto očekivati od ljudi da sede u stanovima po ceo dan.

 

 

Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Naruci u ponoc, ja tako radim, stihlo mi je svaki put bez problema... 

meni je stiglo samo lapo stvari bez ikakvog obavestenja. ne zamerim, nego Kazem da se ne mozes onda osloniti na tu narudzbinu kad ne znas sta ce stici.
kakva su iskustva sa porucivanjem od maxija?

Link to comment

Kod mene u Jagodini ih je bilo uredno do pocetka marta recimo i onda cap, nigde nista. Maske su pocele da stizu pre 2-3 dana. Za ekcem u lokalnoj apoteci povremeno narucim kremu (oko 1000 dinara iznese kutija). I ja imam problema sa kozom, zbog cestog pranja ruku. Brinem o ocu, koji je ograniceno pokretan, pa sam to radio stalno i pre ovoga.

Edited by Miljenko
Link to comment
21 minutes ago, Frank Pembleton said:

Koji je tebi kurac, ljudi stoje u grupama po 5-6-oro zezaju se guraju grle, zdraveae, dugo se nisu videli, sedr na klupama, pa ustanu pa dođu drugi...

 

Meni je ovo najveci wtf

Komsiluk, verovatno se toliko ne druze za normalno vreme i onda krenu da sa brate sada. 

Link to comment
45 minutes ago, JozoMujica said:

 

 

Koji je vama kurac i zašto se slažete sa Vučićem da ljudi ne treba da borave u prirodi? Šta je tačno problem, virus (odnosno gomila njih pošto mala količina ne može da zarazi) će da leti po nekoliko metara sa čoveka na čoveka? A da malo razmislite, šta je bolje za zdravlje i imunitet, da ljudi provode vreme na suncu i (doduše diskutabilno čistom) vazduhu ili da se nabiju po stanovima u kojima ima manje sunca, manje su provetreni?

 

+1

 

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Ne moze drzava na zalost da ide principom pojedinacne odgovornosti, puno je nezrelih i neodgovornih ljudi. ja verujem da ti ne bi, ali jedini izlaz je u:

 

 

Ja to isto radim, odem do samoposluge i to mi je. Strpiću se neko vreme. Samo ne vidim šta bi me sprečavalo da se se spustim do Savske u kojoj obično ima 0 ljudi i pre sajma izbijem na reku da malo odmorim oči. Normalno da to ne bih radio u slučaju gužve, vratio bih se kući.

Link to comment
23 minutes ago, Frank Pembleton said:

Koji je tebi kurac, ljudi stoje u grupama po 5-6-oro zezaju se guraju grle, zdraveae, dugo se nisu videli, sedr na klupama, pa ustanu pa dođu drugi...

Ti si znači da se ukine potpuno policijski čas, jer priroda, parkić i tako...

 

Pa neka ne stoje, ti isti će tako da se ponašaju i po privatnim stanovima, prodavnicama, apotekama.

Da, ja sam da se potpuno ukune policijski čas jer to nije mera borbe protiv epidemije već Vučićevo izdrkavanje.

Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

meni je stiglo samo lapo stvari bez ikakvog obavestenja. ne zamerim, nego Kazem da se ne mozes onda osloniti na tu narudzbinu kad ne znas sta ce stici.
kakva su iskustva sa porucivanjem od maxija?

 

mi narucujemo da pokupimo negde, ne da nam donose kuci. mozes da napises da ti zamene slicnim proizvodom i resen problem. uzei smo sve. 

 

jedini problem je  to sto smo prvi put isli do ulaza u magacin i to je bilo super, drugi put su nas uputili u merkator gde te sve ceka na info pultu. mada je i to bolje nego da setas 30 minuta i trazis sve. 

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment
Just now, maheem said:

meni je stiglo samo lapo stvari bez ikakvog obavestenja. ne zamerim, nego Kazem da se ne mozes onda osloniti na tu narudzbinu kad ne znas sta ce stici.
kakva su iskustva sa porucivanjem od maxija?

Dobro, meni je stiže oko 70% vrednosno, ali uglavnom sve bitno... jbg, zena fantazira uvek s nekim glupostima, med od neprcane pčele, sitan sir od krave koja se napasala na livadi i slične gluposti...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...