Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, Anonymous said:

 

Meni je frka od samoposluga, ne vidim šta je problem da se ljudi malo nagledaju zelenila u ovom ludilu.

 

Sve mi ovo liči na 99-tu, kad su zamračivali grad noću i puštali Kozaru na TV-u.

Upravo tako. Ili kada je od Miistarstva zdravlja stigao dopis zdravstvenim ustanovama da zamrače prozore roletnama ili novinama zbog pomračenja Sunca.

 

Ali sad tačno i na forumu možeš da vidiš ko je tada bežao u podrum i krio se da ne oslepi. :lolol:

 

 

Edited by JozoMujica
Link to comment
6 minutes ago, JozoMujica said:

 

 

Koji je vama kurac i zašto se slažete sa Vučićem da ljudi ne treba da borave u prirodi? Šta je tačno problem, virus (odnosno gomila njih pošto mala količina ne može da zarazi) će da leti po nekoliko metara sa čoveka na čoveka? A da malo razmislite, šta je bolje za zdravlje i imunitet, da ljudi provode vreme na suncu i (doduše diskutabilno čistom) vazduhu ili da se nabiju po stanovima u kojima ima manje sunca, manje su provetreni?

 

Ja se slažem sa medicinarima, pošto moram da im verujem. Nije problem samostalna šetnja od pola sata ili šetnja mama + dete, ali je problem što su ljudi glupi i ne razumeju šta znači fizička distanca i  sede u grupama od desetoro i ližu prljave ruke i deca im ližu ruke i cevi i klupe i štrokavi su i  ne umeju da se ponašaju normalno i odgovorno, kao svesna odrasla bića, već su kao gimnazijalci u Paraliji nakon dva bamusa i kRšE pRaViLa i sad su najebali ljudi s pisma ni krivi ni dužni,  a ako se ovako nastavi najebaće neko moj zbog trijaže i uopšte me ne interesuje zašto neko nije sposoban da se odrekne komfora i zašto je retardiran i ne ume da se ponaša i zašto smatra da je posebna pahuljica,  samo nek prestane. 

Link to comment
Just now, Taihoskopija said:

Ja se slažem sa medicinarima, pošto moram da im verujem. Nije problem samostalna šetnja od pola sata ili šetnja mama + dete, ali je problem što su ljudi glupi i ne razumeju šta znači fizička distanca i  sede u grupama od desetoro i ližu prljave ruke i deca im ližu ruke i cevi i klupe i štrokavi su i  ne umeju da se ponašaju normalno i odgovorno, kao svesna odrasla bića, već su kao gimnazijalci u Paraliji nakon dva bamusa i kRšE pRaViLa i sad su najebali ljudi s pisma ni krivi ni dužni,  a ako se ovako nastavi najebaće neko moj zbog trijaže i uopšte me ne interesuje zašto neko nije sposoban da se odrekne komfora i zašto je retardiran i ne ume da se ponaša i zašto smatra da je posebna pahuljica,  samo nek prestane. 

neposlusnost nek resavaju policijom

Link to comment
Just now, Anonymous said:

 

Meni je frka od samoposluga, ne vidim šta je problem da se ljudi malo nagledaju zelenila u ovom ludilu.

 

Sve mi ovo liči na 99-tu, kad su zamračivali grad noću i puštali Kozaru na TV-u.

 

Pa zapravo nije nimalo nalik. Dovoljno je izgleda da sednes na klupu na kojoj je sedeo zarazeni pre toga, provozas se autobusom do zelenila ili jos jedno 300 drugih stvari koje mozes da uradis nesvesno kad si napolju. A nemas nikakvog nacina da kontrolises da li su ljudi u gomili ili na sigurnom rastojanju. Mislim, ili sprovodis karantin i onda to radis kako treba (sto ovi nasi iz raznih razloga ne rade ili improvizuju) ili ga ne sprovodis uopste.

 

 

Link to comment
Just now, Taihoskopija said:

Ja se slažem sa medicinarima, pošto moram da im verujem. Nije problem samostalna šetnja od pola sata ili šetnja mama + dete, ali je problem što su ljudi glupi i ne razumeju šta znači fizička distanca i  sede u grupama od desetoro i ližu prljave ruke i deca im ližu ruke i cevi i klupe i štrokavi su i  ne umeju da se ponašaju normalno i odgovorno, kao svesna odrasla bića, već su kao gimnazijalci u Paraliji nakon dva bamusa i kRšE pRaViLa i sad su najebali ljudi s pisma ni krivi ni dužni,  a ako se ovako nastavi najebaće neko moj zbog trijaže i uopšte me ne interesuje zašto neko nije sposoban da se odrekne komfora i zašto je retardiran i ne ume da se ponaša i zašto smatra da je posebna pahuljica,  samo nek prestane. 

A šta, oni će inače drugačije da se ponašaju kada odu u kupovinu u supermarket, apoteku...?

 

A za prvu rečenicu nemam komentar. Niti moraš ikome da veruješ, niti su medicinari uvek u pravu, posebno kada su u pitanju Dr Smrt, Predrag - kupimo milione vakcina - Kon ili Darija - whola lotta Rossie - Kisić.

Link to comment

A da li je razmišljao iko o, recimo, osobama sa autizmom kojima svaki izlazak iz rutine (u koju spada i svakodnevna šetnja) predstavlja katastrofalan udar na psihu, što onda posledično jednako katastrofalno utiče na njihovo okruženje? Naravno da nije, jer zašto bi, jer virus. 

 

3 minutes ago, harper said:

Na zalost (nasu zalost a svedsku radost), i u ovom, kao i u svim drugim slucajevima, lakse ce se pravila pridrzavati ljudi koji su i inace socijalno odgovorni i u glavi imaju koncept javnog interesa. Takvim ljudima nema potrebe svakog bogovetnog dana na svakoj bogovetnoj konferemnciji za stampu, donositi nova pravila, prosto zato sto postuju i ona originalna.

 

Upravo se o ovome i radi, jedan broj ljudi neće poštovati nikakve mere, u bilo kakvim okolnostima, i to je jednostavno tako. Da se sad uvede policijski čas 24/7 uz kaznu streljanjem na licu mesta, opet bi neki ljudi izlazili napolje. Mi sad ulazimo u začarani krug uvođenja restriktivnih mera koje je inače teško sprovesti i njihovo zamenjivanje još restriktivnijim merama koje je još teže sprovesti, pri čemu će najviše ispaštati oni kojima nikakve restriktivne mere ne bi ni bile potrebne.

Link to comment
Prvo mozak neka uključe ministri i struka[emoji769], jer po ovim rezultatima njihove mere očigledno ne daju nikakvog rezultata. Na kraju će Šveđani ispasti najpametniji.
Nadam se da hoće, ne verujem da su idioti. Ako bih se kladio da li su idioti oni ili ovi naši, uvek bih pare stavio na naše.

I ne serite više po ljudima koji su izašli da prošetaju. Svaki odlazak u nabavku mi je 10 puta rizičniji od današnje šetnje sa decom. Ako ništa drugo, razmenim pare/karticu sa nekim ko je to uradio sa još stotinu ljudi pre mene.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, Halvard said:

A da li je razmišljao iko o, recimo, osobama sa autizmom kojima svaki izlazak iz rutine (u koju spada i svakodnevna šetnja) predstavlja katastrofalan udar na psihu, što onda posledično jednako katastrofalno utiče na njihovo okruženje? Naravno da nije, jer zašto bi, jer virus. 

 

 

Upravo se o ovome i radi, jedan broj ljudi neće poštovati nikakve mere, u bilo kakvim okolnostima, i to je jednostavno tako. Da se sad uvede policijski čas 24/7 uz kaznu streljanjem na licu mesta, opet bi neki ljudi izlazili napolje. Mi sad ulazimo u začarani krug uvođenja restriktivnih mera koje je inače teško sprovesti i njihovo zamenjivanje još restriktivnijim merama koje je još teže sprovesti, pri čemu će najviše ispaštati oni kojima nikakve restriktivne mere ne bi ni bile potrebne.

Suština. Mafija zloupotrebljava ovu situaciju big time, a ljudi moraju da im veruju, valjda jer moraju da imaju nekog da im priča kada da prinesu kašiku ustima inače bi u suprotnom umrli od gladi.

Link to comment
9 minutes ago, Kelt said:

Slovenija je istestirala boga oca, mi još uvek premalo testiramo

Nije sve samo u testiranju.

 

Plachkica tamoTM:

Quote

nema gužvi u prodavnicama, postoji dnevni raspored ko sme u nabavku kad i u koliko sati,
o tome te obaveštavaju pismom koje stavljaju u poštansko sanduče.
dva dana pre uvođenja vanrednih mera kod nas, zatvorili su granice, svoje građane sprovodili
u karantine, tranzit organizovano sprovodili od granice do granice.


 

Link to comment
2 minutes ago, JozoMujica said:

A šta, oni će inače drugačije da se ponašaju kada odu u kupovinu u supermarket, apoteku...?

 

A za prvu rečenicu nemam komentar. Niti moraš ikome da veruješ, niti su medicinari uvek u pravu, posebno kada su u pitanju Dr Smrt, Predrag - kupimo milione vakcina - Kon ili Darija - whola lotta Rossie - Kisić.

Nemoraš da veruješ njima, ali valjda je dovoljno da pogledaš vesti iz Italije i Španije, pa da shvatiš da je socijalno distanciranje, izolacija i izbegavanje mesta gde se potencijalno okuplja veliki broj ljudi, nešto što će ti spasiti glavu. 

Link to comment
3 hours ago, levi said:

 

ćebići jbt

 

što mora toliko da vrišti seljaštvo /naprednjaštvo

 

:lolol: pa šta drugo da vrišti iz polusveta

nego, ne znam da li su neki postovi prebačeni, brisani... gde je taj spisak stvari za sajam?

1 hour ago, Milošica said:

Da li je istina da je Beograd prepun ljudi napolju?

 

6 minutes ago, BlackGeorge said:

Išao pre dva sata kolima do vračara ... Oko Kalenić pijace u radijusu od oko 300 metara kao da je proslava nove godine ili neki koncert na otvorenom.

ja sam prošla pored bajlonija oko 2, isto tako. i primetila sam baš puno starijih ljudi. dede furaju maske i naočare za sunce.

 

moja majka se žali kako je morala danas da se ofarba jer su je već tri puta legitimisali zato što izgleda kao da ima 80 godina, a puni 65 sledeće godine :lol:

 

najjači utisak mi je jedan debeli mačak na otiraču ispred ulaza u kafić u strahinjića bana. izbezumljena faca, gde su svi nestali, ko će da me tovi, ko će da me mazi :lol:

 

Link to comment
Koji je vama kurac i zašto se slažete sa Vučićem da ljudi ne treba da borave u prirodi? Šta je tačno problem, virus (odnosno gomila njih pošto mala količina ne može da zarazi) će da leti po nekoliko metara sa čoveka na čoveka? A da malo razmislite, šta je bolje za zdravlje i imunitet, da ljudi provode vreme na suncu i (doduše diskutabilno čistom) vazduhu ili da se nabiju po stanovima u kojima ima manje sunca, manje su provetreni?

 

Koji je tebi kurac, ljudi stoje u grupama po 5-6-oro zezaju se guraju grle, zdraveae, dugo se nisu videli, sedr na klupama, pa ustanu pa dođu drugi...

Ti si znači da se ukine potpuno policijski čas, jer priroda, parkić i tako...

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, JozoMujica said:

Suština. Mafija zloupotrebljava ovu situaciju big time, a ljudi moraju da im veruju, valjda jer moraju da imaju nekog da im priča kada da prinesu kašiku ustima inače bi u suprotnom umrli od gladi.

Maliciozan si baš i menjaš teze bezveze. Kako misliš ne moram da verujem epidemiolozima i lekarima koji pričaju o epidemiji izazvanoj virusom? Nego  samostalno da odlučujem?  Mislim, ako je uslov da ne izazovem nečiju bolest i smrt i  kolaps i ne ugrozim druge to da gutam Vučićeve odluke i Kona i sva govna ovog  sveta, onda ću ćutim i gutam i ostavim svoju slobodu za bolje vreme i to je celokupna filozofija. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...