Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

iz kafana i sa ruckova se preslo na druzenje na igralistu ili u parku. u bloku nikad ovoliko ljudi.

 

sad ce ti isti ljudi da se guraju u dva sata manje.

 

nista, nadamo se kisi kad vec ne mozemo organizaciji drzave.

Link to comment
4 minutes ago, Хетерија said:

Апослутно сам сагласан да лутају са мерама и да просто не знају шта да раде. Забрањено окупаљање у парковима а паркови пуни.

Шта ради полиција? Може ли да обезбеди паркове и остале просторе? Ако не може онда не знам шта се чуде.

ne lutaju toliko sa merama (o ustavnosti istih neću sada) koliko mere ne mogu da se sprovode bez pomoći građana. koja izostaje. ne treba ispustit iz vida da živimo u okruženju gde je većinski stav "ne može nam niko ništa jači smo od sudbine" i gde milioni polupismenih buzdovana imaju "mišljenje" o svemu, a najubeđeniji su u ono u šta se ne razumeju nikako. za polupismenog buzdovana srpskog nema nikakve misterije i tajne u vezi bilo čega. sve je to razrešeno i objašnjeno na vrlo prost način. to su oni ljudi koji će a ti kažu da filozofiraš ako probaš da zapodeneš razgovor o bilo kojoj temi ( a da to nije nešto notorno ili banalno) i izrekneš tri prosto-proširene rečenice koje zahtevaju aktiviranje tri-četiri moždane vijuge.

 

da bi primenio mere u takvom okruženju potrebna je represija i sila koju ne posedujemo. apelovanje na odgovornost neće da deluje. apelovanje na zdrav razum još manje. može policija i vojska da zavede režim nulte tolerancije na prekršaje, ali to niti može dugo da traje, a može i da se izrodi u nešto još grđe i dovede po apokalipse, bukvalno.

Link to comment
Just now, radisa said:

Dobro, meni je stiže oko 70% vrednosno, ali uglavnom sve bitno... jbg, zena fantazira uvek s nekim glupostima, med od neprcane pčele, sitan sir od krave koja se napasala na livadi i slične gluposti...

hahah posto li je sad sir od magarice, inace najskuplji na svetu?

 

Link to comment
3 minutes ago, JozoMujica said:

Prvo imam problem sa ovim "spasiti glavu" jer mislim da većini glava nije ugrožena.

Drugo, socijalno distanciranje je izraz koji nema nikakve veze sa držanjem fizičkog odstojanja, i tu su vas Vučićevi pioni navukli na pogrešan izraz.

Treće, ni pre ovoga nisam pohađao mesta gde se okuplja veliki broj ljudi osim ponekad koncert ili pozorište, a mislim da svako ko ima iole mozga može da zna kako treba da se ponaša da bi izbegao da se zarazi a oni koji ga nemaju će da naprave sranje svaki put kad izađu iz kuće, u supermarketu ili apoteci ili na benzinskoj pumpi. Ceo život pizdim zbog idiota koji u svakoj situaciji imaju razloga da ti se okače na leđa i dišu u vrat, bilo to na kasi u supermarketu ili u banci na šalteru, ali ne znači da zbog njih i pipača hleba treba ljudi da sede zatvoreni u kućama, udišu smrdljiv vazduh i gube zalihe D vitamina.

Što kaže maheem, policija (a zajedno sa kominalnom je ima sasvim dovoljno) nek rešava disciplinu, ali je sumanuto očekivati od ljudi da sede u stanovima po ceo dan.

 

 

Sam si sebi dao odgovor a on je DA. Posto nisu svi svesni kao ti, mere moraju da vaze za sve.

Link to comment
Just now, morgana said:

iz kafana i sa ruckova se preslo na druzenje na igralistu ili u parku. u bloku nikad ovoliko ljudi.

 

sad ce ti isti ljudi da se guraju u dva sata manje.

 

nista, nadamo se kisi kad vec ne mozemo organizaciji drzave.

 

nema te države koja ovo može da sprovede bez pomoći građana. mislim ima. kina recimo, verovatno severna koreja. a nisam siguran da bi želela da živiš u takvoj državi. 

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

Ja to isto radim, odem do samoposluge i to mi je. Strpiću se neko vreme. Samo ne vidim šta bi me sprečavalo da se se spustim do Savske u kojoj obično ima 0 ljudi i pre sajma izbijem na reku da malo odmorim oči. Normalno da to ne bih radio u slučaju gužve, vratio bih se kući.

:D Pa sigurno nisi jedini koji tako misli. Eno ga meni okean zvrji prazan, bonaca jbg, sta da radim, da odem da se bucnem i posle da filozofiram pandurima?

Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

Ljudi, aprop samoposluga, bar za bg i ns, univer i maksi rade dostavu..

Maxi ima slobodne termine tek za nedelju dana.

Link to comment

 

1 minute ago, theanswer said:

 

nema te države koja ovo može da sprovede bez pomoći građana. mislim ima. kina recimo, verovatno severna koreja. a nisam siguran da bi želela da živiš u takvoj državi. 

 

Turci skinuli klupe u parkovima, pisao Redoran. Ali jebiga, ovi bi našli nov način da se grle i balave. Ne možeš Srbina zajebati.

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

nema te države koja ovo može da sprovede bez pomoći građana. mislim ima. kina recimo, verovatno severna koreja. a nisam siguran da bi želela da živiš u takvoj državi. 

 

ima te drzave, naravno. nek policija koji put prodje preko igralista i kroz parkove. 

Link to comment
22 minutes ago, Taihoskopija said:

Maliciozan si baš i menjaš teze bezveze. Kako misliš ne moram da verujem epidemiolozima i lekarima koji pričaju o epidemiji izazvanoj virusom? Nego  samostalno da odlučujem?  Mislim, ako je uslov da ne izazovem nečiju bolest i smrt i  kolaps i ne ugrozim druge to da gutam Vučićeve odluke i Kona i sva govna ovog  sveta, onda ću ćutim i gutam i ostavim svoju slobodu za bolje vreme i to je celokupna filozofija. 

Ako, ako, samo napred. Jebi ga, takav je duh vremena, da se živi po svaku cenu. Bilo je onih koji su tako razmišljali i pre sedamdesetak godina, pa im još uvek traže koske po okolini Belog dvora.

Niko ne kaže da treba da ideš okolo i pljuješ ljudima u lice, ljubakaš se i grliš, ali zaista ne vidim kako neko ugrožava bilo koga ako ode da prošeta napolju za svoj groš.

Link to comment
23 minutes ago, Bogotac said:

Da,ali se uvek neko nadje "pametan" ili malouman da to ne postuje.Juce cekam u redu da udjem u prodzu,pricam sa likom koga znam,on iza mene,i odjednom starija gospodja se pojavljuje,ne postuje red,pipnula je ili ocesala bar 3-4 osobe,i vice kako se boji sto nema nikoga na ulicama,ima mnogo lopova uvece.:violin:

Drugi isto poprilicno sumnjiv lik sto se tice 65+,nema masku i pita da devojku koja kontrolise red da li moze da udje sa kesom na glavi.:huh:

To sve stoji, ali maska te neće zaštititi u ovim slučajevima. Ako neko raširi virus kapljičnim putem, pašće ti svakako neka kapljica na deo lica koji nisi prekrio maskom. Zato je bitnije da i kad pričaš sa nekim poznatim stojiš na razdaljini, a da neko drugi ko kija/kašlje i ima odredjene simptome nosi masku (mada on ne bi smeo ni da izlazi), a ne svi ostali da se zaštite od njega.

Edited by mraki
Link to comment
4 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

mi narucujemo da pokupimo negde, ne da nam donose kuci. mozes da napises da ti zamene slicnim proizvodom i resen problem. uzei smo sve. 

 

jedini problem je  to sto smo prvi put isli do ulaza u magacin i to je bilo super, drugi put su nas uputili u merkator gde te sve ceka na info pultu. mada je i to bolje nego da setas 30 minuta i trazis sve. 

to zvuci super. thanx, dobar info

4 minutes ago, radisa said:

Dobro, meni je stiže oko 70% vrednosno, ali uglavnom sve bitno... jbg, zena fantazira uvek s nekim glupostima, med od neprcane pčele, sitan sir od krave koja se napasala na livadi i slične gluposti...

ja sam ko tvoja zena al u ovom paketu je bilo samo ono osnovno :D

maxi ne radi dostavu u nsu al ok je I ova varijanta da ti spakuju pa pokupis u nekom od objekata.

Link to comment
3 minutes ago, Ted said:

da bi primenio mere u takvom okruženju potrebna je represija i sila koju ne posedujemo. apelovanje na odgovornost neće da deluje. apelovanje na zdrav razum još manje. može policija i vojska da zavede režim nulte tolerancije na prekršaje, ali to niti može dugo da traje, a može i da se izrodi u nešto još grđe i dovede po apokalipse, bukvalno.

Па баш зато и кажем, највећи проблем је што одговорни људи зависе од неодговорних људи односно њиховог понашања.

Као што неко рече, ове мере највише погађају оне који су били одговорни и пре њих, они који су били неодговорни раније и сада су.

Link to comment
Just now, mraki said:

To sve stoji, ali maska te neće zaštititi u ovim slučajevima. Ako neko raširi virus kapljičnim putem, pašće ti svakako neka kapljica na deo lica koji nisi prekrio maskom. Zato je bitnije da i kad pričaš sa nekim poznatim stojiš na razdaljini, i da neko ko kija/kašlje i ima odredjene simptome nosi masku, a ne svako.

Ja koliko sam razumeo za lice i kozu generalno,samo ne dirati oci,usta i nos ili gresim?Prati ruke dosta puta dnevno i ne dirati lice ako su ruke kontanimirane.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...