Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

 
Da nisu možda braća Hindusi?   :unsure:
pa jesu, crna nemaskirana braca sa odlichnim engleskim. po blokovima u sitne sate. ne kazem, nek su zivi i zdravi :hihi:

nisu mi oni problem, i oni neku svoju muku reshavaju :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
Voleo bih da si u pravu, ali zaista nisam siguran da su sposobni da naprave nekakve selektivne mere, što bi bilo najpoštenije.
 
[mention=12403]Jumanji[/mention]
 
Uh, to "bez obzira na vakcine" je ipak too much. Tako se može ići u beskonačnost...
Izvini vakcina nije svemoguca, ni sa starim sojevima, a sa novim tek svasta ce tek da ispliva, jos uvek se nista ni ne zna. I pogresno tumacis da mozda nisam za nju, vec da se treba cuvati pobogu bez obzira.
O onima koji ne mogu da se vakcinisu, a ima ih, valjda treba podjednako da brinemo. Ili nas boli d?

  • +1 1
Link to comment

Ne mislim da nisi za nju.

 

Znam, ali koje je onda rešenje? Mere do beskonačnosti? Tačno se ispostavlja da je najbolja opcija ona najradikalnija, nasilna vakcinacija svih koji mogu da prime :D

  • -1 2
Link to comment
Ne mislim da nisi za nju.
 
Znam, ali koje je onda rešenje? Mere do beskonačnosti? Tačno se ispostavlja da je najbolja opcija ona najradikalnija, nasilna vakcinacija svih koji mogu da prime [emoji3]
A ipet se vracamo na isto.
Neke mere moraju da postoje, do daljnjeg, dokle god ne dodje iz dupeta u glavu, sta god to bilo, da mora 2/3 stanovnistava, ako ne i vise da se vakcinise. Maske, ogranicena okupljanja, nesto.
Sada je leto, svi se otvorili, pune se kase i buzeti, narod neizivljen i ko pusten s lanca, cak i pored nekih testova, dokaza o antitelima i vakcinisanju, trt-mrt sve je to labavo, na papiru. Pa evo svuda se belezi rast obolelih. Dakle nije dobro, ne radi se nesto dobro. A kad krene kriva nagore, znas i sam da se tesko spusta ili zaravnjava.
Uostalom godinu i po dana i nije bas vecnost, treba i naucnicima mozda vise vremena, pa i narodu da se opasulji, nemam pojma, ali ovo ponasanje nece doneti nista bas dobro.
  • +1 1
Link to comment

„Deluje mi da ćemo mi morati da se ponovo spremamo za neku vrstu kovid reorganizacije. Raste broj prvih pregleda i pacijenata koji dolaze sa nekom vrstom simptoma i testiraju se. Kao po pravilu, to kreće sa juga“, primećuje zamenik direktota Kliničkog centra u Nišu Radmilo Janković.

 

On upozorava da je vakcinacija posustala.

 

„Sada su nas prestigle sve zemlje Evropske unije. Sa ovakvim brojem vakciisanih nas će udariti ozbiljan talas i nema govora da to možemo da izbegnemo. Talas će na s brže udariti nego što smo očekivli, teško da će to dočekati septembar „, poručuje doktor Janković i dodaje da ne može sa sigurnošću da precizira jačinu novog talas i broj novozaraženih.

 

On se zalaže za strategiju koja će pojačati vakcinaciju, a svima koji se dvoume ili protive šalje veoma slikovitu poruku koja bi trebalo da otrezni.

„To je kao da spuštenih ruku dočekujete vatrene lopte“, toliki je rizik.

 

Upravo zato doktor Janković smatra da bi barem za neke grupe stanovništva vakcinacija trebalo da bude obavezna.

 

Problem je, smatra on, i nepoštovanje mera koje već postoje, pa se u lokale i prodavnice sve češće ulazi bez maski.

 

On opasnost vidi i u sezonskom respiratornim infekcijama zbog kojih će se neki pacijenti možda kasnijue javljati kada forma bolesti već bude teška.

I predsednik Sindikata lekara i farmaceuta Srbije Rade Panić ne misli da je situacija ružičasta, naprotiv.

 

„Nismo dostigli kolektivni imunitet i ako nastavimo ovako opušteno kao šro ej trenutno, nije isključeno da nas novi tals zadesi i pre jeseni. Ne očekujem da bude kao što je bilo u novembru, decembu i zimus, ali su svkom slučaju biće poremećen naš redovan rad, ponovo će biti kovid bolnica, ponovo će biti pacijenata koji zhtevaju itenzivnu negu i nažalost ponovo ćemo imati veći broj preminulih, to bi trebalo da se spreči“, kaže Panić.

 

„Ne radimo na promociji vakcincije, a to je jedino rešenje koje imamo „, zaključuje Panić.

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/dva-srpska-lekara-najavljuju-cetvrti-letnji-talas-korone/

 

Link to comment
7 minutes ago, Jumanji said:

A ipet se vracamo na isto.
Neke mere moraju da postoje, do daljnjeg, dokle god ne dodje iz dupeta u glavu, sta god to bilo, da mora 2/3 stanovnistava, ako ne i vise da se vakcinise. Maske, ogranicena okupljanja, nesto.
Sada je leto, svi se otvorili, pune se kase i buzeti, narod neizivljen i ko pusten s lanca, cak i pored nekih testova, dokaza o antitelima i vakcinisanju, trt-mrt sve je to labavo, na papiru. Pa evo svuda se belezi rast obolelih. Dakle nije dobro, ne radi se nesto dobro. A kad krene kriva nagore, znas i sam da se tesko spusta ili zaravnjava.
Uostalom godinu i po dana i nije bas vecnost, treba i naucnicima mozda vise vremena, pa i narodu da se opasulji, nemam pojma, ali ovo ponasanje nece doneti nista bas dobro.

 

Pa da, neke mere mora da postoje večno, tipa deca da ne idu u školu uopšte, celu osnovnu i srednju školu da uče online recimo. Broj zaraženih je totalno postao nebitan pokazatelj, treba gledati broj hospitalizovanih kao i onih u teškom stanju. To što je neko zaražen a nema nijedan simptom treba okačiti mačku o rep realno, ne vidim da se vode statistike dnevno zaraženih od gripa. Treba svima vremena, godinu i po dana, pa onda još godinu i po dana pa onda još godinu i po dana i onda se pojavi omega soj i ajmo sve ispočetka, ludilo totalno. 

  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

Mogu se zaraziti u nekom procentu i ne može mi biti ništa ozbiljno. Mogu preneti drugome kome isto tako ne može biti ništa ozbiljno ako je vakcinisan. Ako nije, šta ja da mu radim. Osnovna ljudska logika umesto doom and glooma. 

 

Mogla bi ta logika kad bi vakcine 100% stitile od svih postojecih i nepostojecih sojeva, ali dokle god postoje sanse da se i vakcinisani ozbiljno razbole ta logika ne pije vodu.

Link to comment
1 minute ago, de Sisti said:

 

Mogla bi ta logika kad bi vakcine 100% stitile od svih postojecih i nepostojecih sojeva, ali dokle god postoje sanse da se i vakcinisani ozbiljno razbole ta logika ne pije vodu.

 

Koja je to šansa? Pošto znamo da vakcina ne može da štiti od nepostojećeg soja, šta je onda rešenje?

Link to comment

Što se mene tiče kafići/klubići/splavići/glavići i turisti ne moraju više nikad da se vraćaju, daj mjere odma' samo da ne slušam urlikanje iz obližnjeg restorana uveče kad se gazda dofati mikrofona :fantom:

 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, theanswer said:

 

Koja je to šansa? Pošto znamo da vakcina ne može da štiti od nepostojećeg soja, šta je onda rešenje?

 

Zavisi od vakcine, a znas i sam da je kod nas najvise zastupljena vakcina gde su vece sanse da se to desi. A plus sve vise istrazivanja pokazuje da i asimptomatski mogu da fasuju posledice kovida.

 

Razumem tvoju logiku, ali ne moze da se primeni u ovom slucaju.

 

Resenje su sveobuhvatna vakcinacija od koje nema nista, maske, distanca, smanjen broj ljudi na okupljanjima, provetravanje kod okupljanja u zatvorenom. Tj normalno ponasanje u uslovima pandemije. Trajace kolko ce trajati, jbg kad je tako

Edited by de Sisti
  • +1 2
Link to comment

Ovo bi bila neka ideja:

 

1) Poenta vakcine je da mi i virus nadjemo nekakav balans u kome bi mogli da zivimo u miru. Virus se kurchio u pocetku (kao svaka divljina) jer mu otpora nije bilo. Vakcina je ono cime ga cepamo po glavudzi te se on zbog toga menja i pronalazi nekakvu meru (kroz iteracije i rekombinacije) u kojoj ga mi vise ne jurimo nego ce on tu i tamo da simptomatksi zarazi ponekog i to ce na kraju biti onako jedva primetno.

 

2) Sustina vakcine nije i nece biti da potpuno odbije virus od nas gde ce on gladan da pocrka, vec ce nam vakcina omoguciti meko prizemljenje kada svako od nas dodje u jednom momentu u dodir sa virusom.Svaciji imunitet ce tako da se postepeno bustuje protiv njega i za par godina ovo ce sve biti proslost.

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...