Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Tiodorović o trećoj dozi.

A hronični bolesnici i stari vakcinisani Sinofarmom neka sačekaju.

________________________________________________________________________

 

Polemika se vodi i oko treće doze, jer svi oni koji su se vakcinisali početkom godine, možda će već na jesen morati da dobiju i treću dozu, mada se ipak očekuje da se to desi početkom naredne godine.

 

- Radi se na studiji koja treba da utvrdi nivo kolektivnog imuniteta, odnosno da utvrdi nivo imuniteta kod ljudi koji su vakcinisani. Ona bi trebalo da nam da tu vrstu odgovora, i po uzrastu i po vakcini i generalno po svim parametrima. Nije svejedno da li si stariji ili mlađi, takođe posmatra se i teritorijalna rasprostranjenost, upoređuju veći i manji gradovi. Dalje, studija bi trebalo da utvrdi da li oni koju su vakcinisani ili su preležali, koliki je nivo imuniteta. Tu ćemo imati odgovor da li je neophodno uvesti i treću dozu pre kraja godine, a ja sam siguran da ćemo tek početkom sledeće godine imati treću dozu, ali videćemo šta će studija pokazati - kaže profesor Tiodorović.

Link to comment

na tviteru neko okacio sliku indijaca na aerodromu i u komentarima pominju da sve vise ljudi iz indije dolazi u bg. vecina komentara normalna, ali jedan car kaze "jeste, sad dovode indijce namerno, da bi posle mogli da kazu kako je dosao indijski soj". 

nevezano za cara, opet cemo izgleda najebati na jesen - a ja bih rekla i pre, vec od polovine avgusta.

od vakcinalnog tigra smo dosli do vakcinalne ulicne macke.

kaze cak i rts "Низак степен вакцинације од ковида, прети нови талас заразе"

Link to comment
4 minutes ago, Malkmus said:

Tiodorović o trećoj dozi.

A hronični bolesnici i stari vakcinisani Sinofarmom neka sačekaju.

________________________________________________________________________

 

Polemika se vodi i oko treće doze, jer svi oni koji su se vakcinisali početkom godine, možda će već na jesen morati da dobiju i treću dozu, mada se ipak očekuje da se to desi početkom naredne godine.

 

- Radi se na studiji koja treba da utvrdi nivo kolektivnog imuniteta, odnosno da utvrdi nivo imuniteta kod ljudi koji su vakcinisani. Ona bi trebalo da nam da tu vrstu odgovora, i po uzrastu i po vakcini i generalno po svim parametrima. Nije svejedno da li si stariji ili mlađi, takođe posmatra se i teritorijalna rasprostranjenost, upoređuju veći i manji gradovi. Dalje, studija bi trebalo da utvrdi da li oni koju su vakcinisani ili su preležali, koliki je nivo imuniteta. Tu ćemo imati odgovor da li je neophodno uvesti i treću dozu pre kraja godine, a ja sam siguran da ćemo tek početkom sledeće godine imati treću dozu, ali videćemo šta će studija pokazati - kaže profesor Tiodorović.

bice to i pre, poterace ih delta. samo sto ce opet biti sa zakasnjenjem koje ce mnoge kostati zivota  bespotrebno.

 

edit: i da, zvuci nadrealno, ali ce biti onda kad vucic prelomi da prizna da kinez zahteva trecu dozu. 

Edited by Aleksija
Link to comment

Sad bejah u Merkatoru..i veoma sam zadovoljan time sto nekih 20-25 procenata posetilaca nosi masku, od toga je bar dve trecine nosi kako Bog zapoveda. 

U Rodi su pre neki dan opominjali ljude koji zaborave ili ne zele da nakace masku. Ovde je hipi komuna.

 

Kako da ne navijam za virus..ajde..kako da ne navijam da virus pocini najvecu mogucu jebenu stetu populaciji ove teritorije koju u najvecoj meri cine pavijani ?

 

 

  • -1 1
Link to comment
19 minutes ago, SNARC said:

Sad bejah u Merkatoru..i veoma sam zadovoljan time sto nekih 20-25 procenata posetilaca nosi masku, od toga je bar dve trecine nosi kako Bog zapoveda. 

U Rodi su pre neki dan opominjali ljude koji zaborave ili ne zele da nakace masku. Ovde je hipi komuna.

 

Kako da ne navijam za virus..ajde..kako da ne navijam da virus pocini najvecu mogucu jebenu stetu populaciji ove teritorije koju u najvecoj meri cine pavijani ?

 

 

retrogradni merkur

 

 

šta ga znam, prilično sam često tamo, i nikad mi odokativni utisak nije prelazio 10-15% antimaskera

:huh:

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

retrogradni merkur

 

 

šta ga znam, prilično sam često tamo, i nikad mi odokativni utisak nije prelazio 10-15% antimaskera

:huh:

 

Bejah jutros sa suprugom i klincem...ostasmo bez teksta. Prosto se osecas kao kreten.

 

A merkur valjda prosao ?

Link to comment

valjda u sredu prolazi

 

ma nije da ne verujem, samo sam imao drugojačije iskustvo. treba sutra da odem pa ću da uporedim situaciju

Link to comment

Ako sam dobro skapirao, ne mogu da odande lete direktno za Britaniju ili SAD pa dođu ovde na par nedelja u hotel da bi ih primili kao dokazano čiste kad slete tamo.

Link to comment

Ukupan broj slučajeva na dan:

 

5.7. 716.983
28.6. 716.385
21.6. 715.841

 

Zadnjih 7 dana 598 novih, u 7 dana pre toga 544, dakle rast od 10%.

 

Minimum dnevnog broja novozaraženih (60) dostignut je još pre 15 dana (danas 110), a minimum udela pozitivnih među testiranima (0,78%) pre 13 dana (danas 1,4%).

 

https://www.zdravlje.gov.rs/sekcija/345852/covid-19.php

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...