Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Danas čujem za 2 koleginice priču. Gotovo istovremeno se zarazile sredinom maja. Jedna vakcinisama Fajzerom , dugra nije uopšte. Ova vakcinisana je imala blažu prehladu, bila na bolovanju 10 dana, onda malo na godišnjem odmoru i eno je uveliko radi. Ova nevakcinisana je još uvek u bolnici, više nije na respiratoru, ali joj je virus napao pankreas, pa ne mogu da joj spuste šećer ispod 20 .

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Izvini vakcina nije svemoguca, ni sa starim sojevima, a sa novim tek svasta ce tek da ispliva, jos uvek se nista ni ne zna. I pogresno tumacis da mozda nisam za nju, vec da se treba cuvati pobogu bez obzira.
O onima koji ne mogu da se vakcinisu, a ima ih, valjda treba podjednako da brinemo. Ili nas boli d?

boli nas d.

ja sam svoje koji nije trebalo da se vakcinishu - vakcinisala. procena je bila da da i nije se pogreshilo, ni sa lichnim rizicima ni sa srbima koji kao chuvaju kilave i bolesne. nasrbe se vishe ne moze rachunati. prosto je, od nivoa nemamo dovoljno dece, hajde da kinjimo majke, do nemamo dovoljno dece, hajde neka se prokuze nece im biti nishta. sve je to kod nas lazno. nego nase i use, pa do one shljive ko dobaci. meni je i to pravedno. jel nisi za opstanak, jebiga, zna se, i bioloshki i istorijski.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 5
Link to comment
Što se mene tiče kafići/klubići/splavići/glavići i turisti ne moraju više nikad da se vraćaju, daj mjere odma' samo da ne slušam urlikanje iz obližnjeg restorana uveče kad se gazda dofati mikrofona fantom.gif
 
marina ti uooshte ne umesh da se zabavljash hihi.gif


edip. ma jok, zabole nas. samo neka im aleksandar napravi dovoljno kovid bolnica, pa neka se banjaju. problem su malo ljudi, ali pitacemo ove induse, mozda vole. a nama redovno zdravstvo neka se ostavi kolko ga ima, pa svakom svoje.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment
10 minutes ago, gospa buba said:

boli nas d.

ja sam svoje koji nije trebalo da se vakcinishu - vakcinisala. procena je bila da da i nije se pogreshilo, ni sa lichnim rizicima ni sa srbima koji kao chuvaju kilave i bolesne. nasrbe se vishe ne moze rachunati. prosto je, od nivoa nemamo dovoljno dece, hajde da kinjimo majke, do nemamo dovoljno dece, hajde neka se prokuze nece im biti nishta. sve je to kod nas lazno.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Isto tako, nagovorio neke neolducne, neke kojima su doktori rekli ne...

Kontraindikacija na fajzera je samo jaka alergijska reakcija na prethodnu dozu ili neki sastojak vakcine (i ne, penicilin nije sastojak vakcine, niti bilo sta slicno)... Do sad nisam sreo niti cuo za takav slucaj... Evo proverio, i dalje nema nikakva nova kontraindikacija (stanje koje sprecava davanje vakcine)
https://www.cdc.gov/vaccines/covid-19/clinical-considerations/covid-19-vaccines-us.html#Contraindications

A cuo sam opravdanja od njih 1000 koji bi kao da prime, ali ne mogu. Kod nekoga je to MS, ili alergije (nespecificirano), autoimuno oboljenje, iako je cesto nesto sitno, tipa ono sto izaziva pege po kozi, kod nekoga zelja da zatrudne u buducnosti. I nekima od njih to jeste rekao doktor, jbg, sta da se radi...

Edited by Spooky
Link to comment
6 hours ago, theanswer said:

 

Pa da, neke mere mora da postoje večno, tipa deca da ne idu u školu uopšte, celu osnovnu i srednju školu da uče online recimo. Broj zaraženih je totalno postao nebitan pokazatelj, treba gledati broj hospitalizovanih kao i onih u teškom stanju. To što je neko zaražen a nema nijedan simptom treba okačiti mačku o rep realno, ne vidim da se vode statistike dnevno zaraženih od gripa. Treba svima vremena, godinu i po dana, pa onda još godinu i po dana pa onda još godinu i po dana i onda se pojavi omega soj i ajmo sve ispočetka, ludilo totalno. 

Mrdas stative.

 

Prica je bila o (tvom) nenosenju maske jer si se pelcovao.

Link to comment
1 minute ago, Zverilla said:

Mrdas stative.

 

Prica je bila o (tvom) nenosenju maske jer si se pelcovao.

 

Ne, priča je o tome što vama smeta što neko ne nosi masku ako ste vakcinisani. 

Link to comment
6 minutes ago, Friend said:

Covek se pelcovao, neka radi sta hoce. Kao sto i ovi antivakseri rade sta zele.

 

 

odavno smo ovde zajednički utvrdili da je svaka ćelija društva svoj krizni štab

 

a šta će da bude kad neko staro jedro, ili nedovoljno moćno iz te ćelije zatreba neku medicinsku pomoć? 


pa biće neće valjda, samo što sledeći stadijum neće da bude jebiga, nego aj kuku

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

Ne, priča je o tome što vama smeta što neko ne nosi masku ako ste vakcinisani. 


Zato što vakcinisani može da se zarazi i prenese dalje, drugom vakcinisanom...  (desilo se u mom okruženju)
A dalje se na tom putu zaraze može naći neko ko nije vakcinisan, ili neko u poznim godinama (ili bolestan) ko uprkos vakcini teže preboljeva koronu

 

Link to comment
Stravično je da se zaboravilo da se maska nosi da bi druge zaštitili od sebe.
to se nikad nije ni mislilo.

nenoshenjem maske se govori JA se ne bojim!

kao taksista kad ti kaze slobodno skinite masku ni ja je ne nosim :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...