Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Pre mesec I po dana, u subotu, sam bio u laboratoriji Medigrup u Narodnih heroja I bio sam drugi na redu oko pola 9 ujutro.


Jutros u slicno vreme je napolju cekalo 11 ljudi. Doduse, ne znam koji im je bio povod da cekaju, ali eto.

Odlozio sam analize za sledeci vikend, mrzim da cekam redove!

Detalj iz rubrike "samo kazem" I nemam pojma da li ima veze sa kovidom.

Link to comment

I krajem maja je bila subota I neradni dan, zato I poredim.




bio si za chachkanje nosa ili neshto drugo? treba mi chachkanje u ponedeljak.

sent from novi mnogo jak bubamoto.




Ne razumem.

Isao sam da radim analizu krvi, jer su mi neki parametri bili losi pre mesec I po dana I pre 3 I pre 6...pa ih redovno proveravam uz neke korekcije ishrane, lekova I sl.
Link to comment
I krajem maja je bila subota I neradni dan, zato I poredim.







Ne razumem.

Isao sam da radim analizu krvi, jer su mi neki parametri bili losi pre mesec I po dana I pre 3 I pre 6...pa ih redovno proveravam uz neke korekcije ishrane, lekova I sl.
nene to je drugo. meni treba brzi antigenski, onaj na parkingu, pa sam pomislila da moram da poranim jer narod smile.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment

Brzi antigenski(na parkingu) sam ja radio novembru 2020 u Pariske komune, ne znam da li to rade u Narodnih heroja, kod Carine. I meni je palo na pamet da je zato guzva.



A s obzirom na kolicinu antitela iz maja, ja te testove necu skoro raditi biggrin.png

Link to comment
boli nas d.

ja sam svoje koji nije trebalo da se vakcinishu - vakcinisala. procena je bila da da i nije se pogreshilo, ni sa lichnim rizicima ni sa srbima koji kao chuvaju kilave i bolesne. nasrbe se vishe ne moze rachunati. prosto je, od nivoa nemamo dovoljno dece, hajde da kinjimo majke, do nemamo dovoljno dece, hajde neka se prokuze nece im biti nishta. sve je to kod nas lazno. nego nase i use, pa do one shljive ko dobaci. meni je i to pravedno. jel nisi za opstanak, jebiga, zna se, i bioloshki i istorijski.

sent from 
 Sta je lazno?
 
Ok, kazes... tvoji koji nisu trebali..
Pricam o ljudima i deci koja stvarno ne smeju, a sigurna sam da ima takvih. Ili mislis da nema?
Je l bi isla preko izricitog dr NE?
 
Nisam u toj situaciji, ali nisam bas sigurna da bih takvu  odgovornost preuzela.
I ja imam stare, bolesne na ivici svega i primili svi, pricam o delu populacije, a uvek ima takvih, koja ne sme.

Link to comment

Nekakve mere svakako moraju postojati. Ja razumem da je svima prekipelo poslednjih 17 meseci. Sa druge strane mi nije normalno da u prevozu 10% ljudi nosi ispravno maske, čak su i stariji ljudi odustali od istih. Bio sam šokiran, u aprilu je većina ljudi nosila, što je najbitnije ispravno. Još gore mi je iskustvo sa čekaonicom u mup-u. Dugo se čeka, ogromni redovi, ljudi pribijeni jedni uz druge kao sardine. Nisam se osećao lagodno, a vakcinisan sam. Bilo mi je lakše na stadionu sa 70.000 ljudi, gde znam da su svi vakcinisani ili testirani pre ulaska. Izračunao sam da je 25% ljudi nosilo ispravno maske, mnogi ih i nemaju ili drže u ruci, službenici ih ne nose, svi se pribijaju jedni uz druge. Koliko je tu ljudi vakcinisano? 

Mislim može se pustiti sve, ali onda će i posledice biti pogubne, a nije da nismo gledali to već u barem dva navrata. Ja sam za obaveznu vakcinaciju svih starijih od 12 godina (ukoliko ne postoji neki dobar razlog za izuzeće). Nevakcinisanima bih zabranio pristup svim objektima zatvorenog tipa. Ovako kada svi imaju pravo izbora, vidim samo ogromnu dozu sebičluka i ugrožavanje najranjivijih.

  • +1 8
Link to comment
 Sta je lazno?
 
Ok, kazes... tvoji koji nisu trebali..
Pricam o ljudima i deci koja stvarno ne smeju, a sigurna sam da ima takvih. Ili mislis da nema?
Je l bi isla preko izricitog dr NE?
 
Nisam u toj situaciji, ali nisam bas sigurna da bih takvu  odgovornost preuzela.
I ja imam stare, bolesne na ivici svega i primili svi, pricam o delu populacije, a uvek ima takvih, koja ne sme.

i ja pricham o delovima populacije koji su trebali da prime poslednji, ako uopshte, a primili su praktichno ne prvi, ali vec treci, i preziveli, znajuci na kom su mestu u toj chuvenoj narodnoj brizi o slabima i ugrozenima (koja i jeste jedan od koncepata vakcinacije). za one koji opravdano nisu bili spremni da rizikuju svoj zivot za svoje dobro, videli smo da niko drugi i nece.

lazna je briga o deci i guranje dece u prokuzivanje. lazna je bila i briga o starima kroz nachin na koji je izvedena. jedina realna briga koja postoji je kako da se vrti kinta. ostalo cao zdravo.

shto se ne bi deca prokuzivala i dechjim bolestima, kako su nashi stari. pa koje pretekne.

nismo na ne-istoj strani.



sent from novi mnogo jak bubamoto.




Link to comment

Mozda vikendom ide neki kultivisaniji svet..mi smo bili nesto tipa utorak. Bilo je toliko zabrinjavajuce da sam popizdeo.

 

U Rodi imaju likove iz obezbedjenja koji opominju demaskirane..mozda je i Merkator odradio slicno

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...