Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Opet ja o školi: i kad je stanje redovno napraviti raspored je jako teško (izdvojena odeljenja, ljudi u više škola...). Nije mi jasno šta se ovom (doduše) preporukom želi postići. Platforme pružaju mogućnost da se daju vremenski ograničeni pisani zadaci, usmeno odgovaranje nije problem, predavanje još manje. Kao da neko u MPNTR ima stav da je online zajebancija i prećutno kaže "ne ocenjujte". Koliko ja učenika da pozovem u (recimo) ponedeljak, kada, hoće li ih neko drugi pozvati u isto vreme?

Link to comment

Ja bi za ovo "rešenje o izolaciji" baš voleo da je to urađeno za sve, ali sad prvi put čujem, na žalost.
Sećam se pri početku ovog zla da je neko znao doktorku, mislim na Univerzitetskoj klinici koja je uzimala podatke kontakata pozitivnih i zvala telefonom itd...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
12 minutes ago, Re-ac-tor said:

Opet ja o školi: i kad je stanje redovno napraviti raspored je jako teško (izdvojena odeljenja, ljudi u više škola...). Nije mi jasno šta se ovom (doduše) preporukom želi postići. Platforme pružaju mogućnost da se daju vremenski ograničeni pisani zadaci, usmeno odgovaranje nije problem, predavanje još manje. Kao da neko u MPNTR ima stav da je online zajebancija i prećutno kaže "ne ocenjujte". Koliko ja učenika da pozovem u (recimo) ponedeljak, kada, hoće li ih neko drugi pozvati u isto vreme?

kod nas je bilo ovako ranije: ako ucenici izraze zelju da budu ocenjeni u skoli, napravi se raspored prema broju ucenika - obicno ne bude vise od 2,3.. 5 po odeljenju, uprava i nastavnici prilicno lako naprave taj raspored. uvedes u ucionicu, postovanje mera, odgovraju, ocenis, izadjete.

svi ostali se ocenjuju onlajn, formativno i sumativno, a i ovi prethodni se mogu oceniti i usmeno i onlajn - jedno ne isklucuje drugo.

stic ce preciznije instrukcije iz skolske uprave, do sada je bilo tako.

 

e sad, mada i ja mislim da ovo moze posredno da znaci stav o inferiornosti onlajn ocenjivanja, u nekim slucajevima je zaista benefit za ucenike; negde je u pitanju recimo praktican zadatak koji ucenici mogu efikasno realizovati samo uzivo, negde im je lakse ako tako komuniciraju... nije apriori nipodastavanje onlajn ocene.

nije bilo obavezno, a ni narocito ucestalo u prethodnim krugovima onlajna, bar kod nas.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Aleksija said:

a i red bi bio, propade slavica pitajuci se gde su ostale bolesti i jel to samo sad postoji korona.

 

bas bi bilo zanimljivo proveriti koje bolesti priznaje slavica, pa da ih onda lecimo.

ovo ostalo, pa jbga, tough luck, prijatelju, proveri da li se priznaje pre nego sto umres:

srcani udar - ok, posteno umro covek

pticij/neki drugi nepopularan grip - jbga, ajd prihvaticemo, al nemoj opet

korona - mjok, necemo se zajebavati

 

Zasto Slavica?

A ne Ljiljana, Biljana, Danijela...

Zasto zensko?

A ne Mile, Milorad, Jovan, Ivan...

Link to comment
 
Zasto Slavica?
A ne Ljiljana, Biljana, Danijela...
Zasto zensko?
A ne Mile, Milorad, Jovan, Ivan...
A dosta je bilo mileta. Mile, mile, pa mile.
Dobijem ospice vise od toga.:)
  • +1 1
Link to comment

nekad sam cesto isla u posticu u komsiluku koja okuplaj otprilike arhetipske likove iz javnog preduzeca, 3 plavuse i 1 vecno nadrndanog, neduhovitog i glasnog sefa.

i tako ja jednom dodjem da predam posiljku za bajmok.

na salteru se zatekla najstarija od pomenutih sluzbenica, otprilike gospodja pred penzijom, koja je u nasim dotadasnjim susretima demonstrirala urevnotezenu kolicinu zlobe i gluposti (a narocito prema starim, zbunjenim musterijama - sto me je kasnije u vise navrata nateralo da je brutalno ponizim kada pocne da maltretira neku bakicu ili izmislja nemoguce zahteve, iako su mi prilicno odvratni likovi koji se sa frustracijama bore vikanjem na salterske sluzbenike).

i unosi ona tako podatke, nabada jedno po jedno slovo u realnom vremenu, i na kraju upitno podigne pogled i kaze "vajmok?". ja kazem "ne, vidite, pise bajmok". na sta ona uvredjeno odgovori "pa kad pisete pola latinicom, pola cirilicom". 

ja pogledam zgranuto u adresu i vidim da je sve napisano latinicom, naravno. tako da od tada za mene postoji samo vajmok :D

 

  • Haha 8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...