Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, garmonbozia said:

Ne ume da izgovori ono što hoće - hteo je da kaže vakcinama koje su odobrene u Srbiji.

ionako smo svi vec blesavi, nece se videti :isuse:

 

2 minutes ago, renne said:

do sada je bilo svi koji ulaze iz bih

bez obzira kako su tamo dospeli, za sada. ok. tenksic.

Link to comment
9 hours ago, Anonymous said:

 

Pa nek' podnesu kad već ničemu ne služe. Neka i ovi sledeći podnesu, dok im ne ostane jedino Vesić da određuje mere.

 

Ovako im samo daju pokriće u vidu medicinske struke i realno su saučesnici.

 ma vidi, ja se slažem da bi trebalo da podnesu ostavke, ali suštinski to nije od nekakvog značaja.

 

što se tiče pokrića, znalo se od samoga početka sa kim se ulazi u posao i kako taj funkcioniše. pa ako je neko hteo da izbegne primedbe u pravcu da služi kao pokriće nekom drugom, onda nije trebao ni da ulazi u štab uopšte.

 

a to da neće moći nikakoga da nađu da sedi tamo ili da će svi da podnesu ostavke ili da niko neće hteti da se prihvati članstva, to mu dođe kao utopija, pa ne treba ni gubiti vreme u tom pravcu. jer to bi već ličilo na organizovan i kolektivni otpor sistemu. koji bi bio vrlo poželjan, ali bih rekao da nije realan. realan je sporadičan i individulani otpor, koji se i dešava, ali jbg....ne možeš praćkom da oteraš slona

  • +1 2
Link to comment

Zvao prijatelja koji mi je javio da mu je žena pozitivna, blagi simptomi, bila u covid ambulanti poslali je kući sa lekovima.
Kaže zvao šefa na poslu da mu kaže da bi on trebao da ide u kućnu izolaciju, jer je jasno da je bio u produženom kontaktu sa osobom koja je covid+.
Ovaj mu se drao u telefon da "ne pomišlja, šta se glupira, nek se testira na brzaka i ako nije pozitivan nemoj slučajno da otvara bolovanje, pa ne može tako kad se kome ćefne..."
Ovaj se prvo iznervirao onda rekao "dobro ja sad idem kod doktora, ako mi ona kaže "izolacija" i otvori bolovanje, nek mi i daš otkaz govno smrdljivo... "

Jbte kako isplivaju govna...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Zvao prijatelja koji mi je javio da mu je žena pozitivna, blagi simptomi, bila u covid ambulanti poslali je kući sa lekovima.
Kaže zvao šefa na poslu da mu kaže da bi on trebao da ide u kućnu izolaciju, jer je jasno da je bio u produženom kontaktu sa osobom koja je covid+.
Ovaj mu se drao u telefon da "ne pomišlja, šta se glupira, nek se testira na brzaka i ako nije pozitivan nemoj slučajno da otvara bolovanje, pa ne može tako kad se kome ćefne..."
Ovaj se prvo iznervirao onda rekao "dobro ja sad idem kod doktora, ako mi ona kaže "izolacija" i otvori bolovanje, nek mi i daš otkaz govno smrdljivo... "

Jbte kako isplivaju govna...

.... Shiit has hit the fan!
 

moj kum ima malu firmu

kad se kuma razbolela, on je nastavio da ide u firmu (mala firma, samo dvoje saradnika ima) zato što je imao neke važne sastanke (on-line) a u firmi imao i kupatilo :D (a kući nema dva pa da ne deli sa kumom) ali je oboje saradnika tih 15-ak dana izbacio, tj, oni su radili od kuće kada je nešto trebalo

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Zvao prijatelja koji mi je javio da mu je žena pozitivna, blagi simptomi, bila u covid ambulanti poslali je kući sa lekovima.
Kaže zvao šefa na poslu da mu kaže da bi on trebao da ide u kućnu izolaciju, jer je jasno da je bio u produženom kontaktu sa osobom koja je covid+.
Ovaj mu se drao u telefon da "ne pomišlja, šta se glupira, nek se testira na brzaka i ako nije pozitivan nemoj slučajno da otvara bolovanje, pa ne može tako kad se kome ćefne..."
Ovaj se prvo iznervirao onda rekao "dobro ja sad idem kod doktora, ako mi ona kaže "izolacija" i otvori bolovanje, nek mi i daš otkaz govno smrdljivo... "

Jbte kako isplivaju govna...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

ako dobije otkaz zato što je otvorio bolovanje, uspeh u radnom sporu je garantovan. čak i u Srbiji. moraće da mu isplati sve plate (nakon presude naravno) i da ga vrati na rad. a pre toga na rad može da ga vrati i inspekcija rada (pod uslovom da je pokrenuo postupak pred sudom). Član 271. ZoR - Ako inspektor rada nađe da je rešenjem poslodavca o otkazu ugovora o radu očigledno povređeno pravo zaposlenog, a zaposleni je pokrenuo radni spor, na zahtev zaposlenog odložiće svojim rešenjem izvršenje tog rešenja - do donošenja pravnosnažne odluke suda.

Link to comment
moj kum ima malu firmu
kad se kuma razbolela, on je nastavio da ide u firmu (mala firma, samo dvoje saradnika ima) zato što je imao neke važne sastanke (on-line) a u firmi imao i kupatilo [emoji3] (a kući nema dva pa da ne deli sa kumom) ali je oboje saradnika tih 15-ak dana izbacio, tj, oni su radili od kuće kada je nešto trebalo
Dobro, on se praktično samoizolovao samo "na drugu stranu".

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
 
ako dobije otkaz zato što je otvorio bolovanje, uspeh u radnom sporu je garantovan. čak i u Srbiji. moraće da mu isplati sve plate (nakon presude naravno) i da ga vrati na rad. a pre toga na rad može da ga vrati i inspekcija rada (pod uslovom da je pokrenuo postupak pred sudom). Član 271. ZoR - Ako inspektor rada nađe da je rešenjem poslodavca o otkazu ugovora o radu očigledno povređeno pravo zaposlenog, a zaposleni je pokrenuo radni spor, na zahtev zaposlenog odložiće svojim rešenjem izvršenje tog rešenja - do donošenja pravnosnažne odluke suda.
Ma ne misli on da će ovaj "na papiru" da mu da otkaz, nego posle, proći će i bolovanje jednom.
No nebitno, mislim da je on prelomio[emoji769] i da se sad fokusira na ženu i da prati svoje stanje...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Vesara:

Из дела медицинског дела Кризног штаба чули смо да ће до краја недеље доћи до смањења броја заражених и да “морамо да издржимо до понедељка”. Неки додуше мисле да се то неће догодити. Видећемо.

Link to comment
3 minutes ago, arkonada said:

Vesara:

Из дела медицинског дела Кризног штаба чули смо да ће до краја недеље доћи до смањења броја заражених и да “морамо да издржимо до понедељка”. Неки додуше мисле да се то неће догодити. Видећемо.

dosadasnje iskustvo pokazuje da se sve obicno zavrsi za sedam dana, verovatno ce i sada tako. 

 

Link to comment
31 minutes ago, Frank Pembleton said:

Zvao prijatelja koji mi je javio da mu je žena pozitivna, blagi simptomi, bila u covid ambulanti poslali je kući sa lekovima.
Kaže zvao šefa na poslu da mu kaže da bi on trebao da ide u kućnu izolaciju, jer je jasno da je bio u produženom kontaktu sa osobom koja je covid+.
Ovaj mu se drao u telefon da "ne pomišlja, šta se glupira, nek se testira na brzaka i ako nije pozitivan nemoj slučajno da otvara bolovanje, pa ne može tako kad se kome ćefne..."
Ovaj se prvo iznervirao onda rekao "dobro ja sad idem kod doktora, ako mi ona kaže "izolacija" i otvori bolovanje, nek mi i daš otkaz govno smrdljivo... "

Jbte kako isplivaju govna...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Zar ne izdaju sanitarni inspektori rešenje o obaveznom karantinu za sve ukućane kovid pozitivnih osoba?

 

Kad je moja supruga dobila pozitivan test, ja sam dobio rešenje od sanitarne inspekcije o određivanju karantina u trajanju od 14 dana. Doneli na adresu rešenje.

Edited by Velocipede
Link to comment
1 minute ago, Velocipede said:

 

Zar ne izdaju sanitarni inspektori rešenje o obaveznom karantinu za sve ukućane kovid pozitivnih osoba?

 

Kad je moja supruga dobila pozitivan test, ja sam dobio rešenje od sanitarne inspekcije o određivanju karantina u trajanju od 14 dana. Doneli na adresu rešenje.

U Srbiji? 😳

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...