Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Jutros u 9  ispred kovid ambulante u Zemunu u Cara Dušana  napolju je bilo troje ljudi, posle desetina i desetina po ceo dan prethodinih sedmica i dana . Jedino ako su zatvorili ambulantu, gledala i čudila se

Link to comment
Jutros u 9  ispred kovid ambulante u Zemunu u Cara Dušana  napolju je bilo troje ljudi, posle desetina i desetina po ceo dan prethodinih sedmica i dana . Jedino ako su zatvorili ambulantu, gledala i čudila se
gde to, kod one barake za pluca?

sent from bubamoto

Link to comment
5 minutes ago, Sammael said:

U Srbiji? 😳

 

Da. Rešenje na A4 papiru, uredno navedeni svi članovi zakona na osnovu kojih se donosi rešenje, opisane kazne za kršenje mera, obaveza javljanja u Zavod za javno zdravlje...

Link to comment
10 minutes ago, Velocipede said:

 

Zar ne izdaju sanitarni inspektori rešenje o obaveznom karantinu za sve ukućane kovid pozitivnih osoba?

 

Kad je moja supruga dobila pozitivan test, ja sam dobio rešenje od sanitarne inspekcije o određivanju karantina u trajanju od 14 dana. Doneli na adresu rešenje.

 

Jel to bilo možda početkom epidemije, pre godinu dana? 

Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

gde to, kod one barake za pluca?

sent from bubamoto
 

Da da, sa šatorom ispred , ja posećenost  i broj parkiranih automobila na kolovozu  više koristim kao meru nego izveštaj kriznog štaba

  • +1 4
Link to comment

Kako u srbiji uspjevaju da suzbiju epidemiju samo sedam dan poslije donosenja restriktivnih mjera? Ovdje treba minimum dvije sedmice da bi se kriva zaokruzila i onda jos toliko minimum da se vidi jak pad.

Link to comment
3 minutes ago, borris_ said:

Kako u srbiji uspjevaju da suzbiju epidemiju samo sedam dan poslije donosenja restriktivnih mjera? Ovdje treba minimum dvije sedmice da bi se kriva zaokruzila i onda jos toliko minimum da se vidi jak pad.

 

Ti polazis od pogresne pretpostavke da se kod nas mere uvode da bi se suzbila epidemija. Buduci da je ti je pocetna pretpostavka pogresna na tvoje pitanje ne postoji odgovor iz kojeg mozes bilo sta pametno da zakljucis. Osim ovaj iz prethodne recenice.:D

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment

U Domu zdravlja Mirijevo rade brzi covid antigenski test, gotov za 15 minuta. Za one koji su zdravi a treba im za bolnicu, hemoterapiju itd. Samo treba papiri gde idete i zasto, ne mora uput.

Link to comment
4 minutes ago, borris_ said:

Kako u srbiji uspjevaju da suzbiju epidemiju samo sedam dan poslije donosenja restriktivnih mjera? Ovdje treba minimum dvije sedmice da bi se kriva zaokruzila i onda jos toliko minimum da se vidi jak pad.

 

Koja kriva, kakva sad kriva 

Link to comment
Pa ne uspevaju
Zažmure i nadaju se najboljem
ne znam kako. sad su mi iz 3 telefonska razgovora bolesni svi za koje sam pitala. mutirace sranje u neshto stoto :isuse:

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment

Verovatno zavisi od opštine, tj. od nadležnog odeljenja sanitarne ispekcije... Mada oni rešenje izdaju na osnovu obaveštenja Zavoda za javno zdravlje... Jedina mana je što rešenje kasni, pa ga donesu par nada nakon pozitivnog testa. Mada, ja bih svakako bio u izolaciji i bez tog rešenja.

 

Zanimljivo je da iako sam sve vreme bio sa suprugom u stanu (pokušavali smo da ne budemo u istoj prostoriji istovremeno, da provetravamo često, da jedemo u različito vreme) ja se nisam zarazio. Ipak smo delili isto kupatilo, a i bili zajedno i u vreme nastajanja simptoma kad je osoba najzaraznija...

 

Kasnije proveravao i antitela, mislio da nije asimptomatski, ali samo 0.06 nečega...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...