Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ovo već deset dana ne ide preko 5500 hiljada dnevno ,to bi bilo to od maksimuma . Od sledeće nedelje pad i biće evo uveli mere i zato je opao broj ,kako da ne .

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment

pa kada prođe neko vreme, zar nije najlakše reći:

za vakcinisane ako se razbole 100%, za nevakcinisane 65 ili 60. kakav je već zakon

pa da vidimo i tako

  • +1 1
Link to comment
Laže, neki ortak dr joj piše doznake da malo odmara. Ne znam važi li i dalje da je bolovanje usled korone 100%?
 
 
P.S. Kako je drugar? 
To nikad nije bila obaveza, nego preporuka.
BTW, recimo Peconi u svojim firmama daje 65%, a ako neko produži na ono "post-covid" bolovanje traži od menadžmenta da kažnjavaju sa 20%...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
15 minutes ago, Arkadija said:

Korona je 100% bolovanje.

 da ako si se zarazio na radnom mestu ili u vezi sa obavljanjem posla. ako si se zarazio na žurci van radnog vremena ili za vreme godišnjeg odmora onda ne

 

jedini mali problem je što je gotovo nemoguće utvrditi ko se gde zarazio

 

znači primena pravila zavisi od činjenice koju ne možeš da utvrdiš. srpsko shvatanje pravne države, u punom sjaju

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

 da ako si se zarazio na radnom mestu ili u vezi sa obavljanjem posla. ako si se zarazio na žurci van radnog vremena ili za vreme godišnjeg odmora onda ne

 

jedini mali problem je što je gotovo nemoguće utvrditi ko se gde zarazio

 

znači primena pravila zavisi od činjenice koju ne možeš da utvrdiš. srpsko shvatanje pravne države, u punom sjaju

E jbg, ja radim u zdravstvu, pa je logično da su se svi zarazili na radu, tako da za ostale varijante ne znam, kod nas je uvek 100%.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Arkadija said:

E jbg, ja radim u zdravstvu, pa je logično da su se svi zarazili na radu, tako da za ostale varijante ne znam, kod nas je uvek 100%.

 inicijalno je to i bilo zamišljeno za zdravstvene radnike i još nekolio kategorija zaposlenih koji su objektivno u najvećem riziku i opasnosti

 

onda se proširilo kao požar kroz javni sektor. u privatnom sektoru nije, zavisi od volje poslodavca, pošto je stiglo kako preporuka Vlade. a preporuka, ko što joj ime kaže, znači možeš ali i ne moraš

 

edit.

jbt. jel ima negde da se kupi tastatura koja ima tastere barem duplo veće od uobičajenih. ubih se od editovanja, a ove tastature kao da su pravljene za dečicu.

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Ted said:

 inicijalno je to i bilo zamišljeno za zdravstvene radnike i još nekolio kategorija zaposlenih koji su objektivno u najvećem riziku i opasnosti

 

onda se proširilo kao požar kroz javni sektor. u privatnom sektoru nije, zavisi od volje poslodavca, pošto je stiglo kako preporuka Vlade. a preporuka, ko što joj ime kaže, znači možeš ali i ne moraš

kod nas u prosveti je takodje postojao pokusaj da se ogranici, prema uputstvu ministra negde iz septembra, ako si se zarazio, a sve vreme u skoli si nosio masku, onda se ne racuna da si se inficirao na radnom mestu, pa je obracun 65%.

s tim sto mislim da je to, formalno ili precutno, brzo palo u vodu, svi koji su mi o tome pricali primaju 100% na bolovanju.

u drugim firmama zavisi od poslodavca, kao sto si rekao.

Link to comment
Just now, Aleksija said:

kod nas u prosveti je takodje postojao pokusaj da se ogranici, prema uputstvu ministra negde iz septembra, ako si se zarazio, a sve vreme u skoli si nosio masku, onda se ne racuna da si se inficirao na radnom mestu, pa je obracun 65%.

s tim sto mislim da je to, formalno ili precutno, brzo palo u vodu, svi koji su mi o tome pricali primaju 100% na bolovanju.

u drugim firmama zavisi od poslodavca, kao sto si rekao.

 

naravno da je palo u vodu, drugačije nije ni moglo. najbolja su ta uputstva, toliko udaljena od realnosti da ne znaš dal da se smeješ ili da plačeš.

 

za prosvetu sam i video, sasvim slučajno, nekakav mejl "odozgo" da se isplaćuje 100%.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam sad opet srela Eminu, imunoloskinju. Rekoh joj da imam ekskluzivna pitanja za PPP.:laugh:

Elem, rece mi za dojilje samo Fajzer i AZ imaju odobrenje, a trudnice ne jos, dok ne dobiju zvanican papir.

Ja sam prokomentarisala valjda ce ovo sad sto je proci do juna, kaze ovim tempom, nema sanse. Najveci problem su antivakseri. Stranci dolaze sa svih strana da se vakcinisu kod nas, a mi:isuse:

  • +1 3
  • Hvala 2
  • Tužno 2
Link to comment
 
naravno da je palo u vodu, drugačije nije ni moglo. najbolja su ta uputstva, toliko udaljena od realnosti da ne znaš dal da se smeješ ili da plačeš.
 
za prosvetu sam i video, sasvim slučajno, nekakav mejl "odozgo" da se isplaćuje 100%.
Pa sve su ovi govnari na nivou preporuke [emoji35]
Dve prepiske sa MZ koje mi je pokazala sestra u domu, sve se svodi da se gnomovi iz ministarstva dobrano paze da ništa imperativno ne kažu.
To je usvojeno njihovo ponašanje.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
36 minutes ago, Aleksija said:

kod nas u prosveti je takodje postojao pokusaj da se ogranici, prema uputstvu ministra negde iz septembra, ako si se zarazio, a sve vreme u skoli si nosio masku, onda se ne racuna da si se inficirao na radnom mestu, pa je obracun 65%.

s tim sto mislim da je to, formalno ili precutno, brzo palo u vodu, svi koji su mi o tome pricali primaju 100% na bolovanju.

u drugim firmama zavisi od poslodavca, kao sto si rekao.

Kod nas ja mislim primaju 65%.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...