Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

@Jimmy Kowalski , sve to zvuci lepo i plemenito i vec je isprobano (hint socijalizam u pokusaju), da bismo se munjevito resetovali na ovaj nekad bolje nekad gore kontrolisan svinjac jer covecanstvo ocigledno nema kapacitet (ni volju ni sredstva) da obrazuje i prosvetli svoje idiote, a pogotovo se nece time baviti sada kada su bukvalno svi resursi usmereni na goli opstanak.


Kome je i posle godinu dana problem da shvati da se virus prenosi kapljicno i da zato treba da nosi masku, ja sigurno necu gubiti vreme da mu objasnjavam nego cu ga samo zaobilaziti u sirokom luku. Nek sam po necijim kriterijumima zbog toga i los covek, zabole me bas :fantom:

 

  • +1 6
Link to comment
16 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja bih da ponovim deo Beowlovog posta sa druge teme, jer se u sustini odnosi i na ovo o cemu pisemo. Drustveni dijalog jedini stvara uslove da se razlike prevazilaze. Represija/nametanje nikada ne proizvodi dugorocne pozitivne efekte..

 

 

 

Imam jednog antivaks pacijenta u firmi i argumentima postižem otprilike ono što bih postigao ubeđivanjem sa obližnjim drvetom. Za to vreme lik potencijalno ugrožava sve oko sebe.

 

Pa da lagano nastavimo sa društvenim dijalogom dok se svi ne zarazimo.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
[mention=7848]Jimmy Kowalski[/mention] , sve to zvuci lepo i plemenito i vec je isprobano (hint socijalizam u pokusaju), da bismo se munjevito resetovali na ovaj nekad bolje nekad gore kontrolisan svinjac jer covecanstvo ocigledno nema kapacitet (ni volju ni sredstva) da obrazuje i prosvetli svoje idiote, a pogotovo se nece time baviti sada kada su bukvalno svi resursi usmereni na goli opstanak.

Kome je i posle godinu dana problem da shvati da se virus prenosi kapljicno i da zato treba da nosi masku, ja sigurno necu gubiti vreme da mu objasnjavam nego cu ga samo zaobilaziti u sirokom luku. Nek sam po necijim kriterijumima zbog toga i los covek, zabole me bas :fantom:
 
napredujem polako ka tome, moram da priznam.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja bih da ponovim deo Beowlovog posta sa druge teme, jer se u sustini odnosi i na ovo o cemu pisemo. Drustveni dijalog jedini stvara uslove da se razlike prevazilaze. Represija/nametanje nikada ne proizvodi dugorocne pozitivne efekte..

 

 


Ovo sve jako lepo zvuči i podržavam dijalog i edukaciju. Samo bih voleo da vidim kako bi to bilo sprovedeno u praksi sa nekim od ljudi koje poznajem. Stavio bih pristojne pare da ne bi završili ni prvi krug dijaloga, a već bi vam mozak polomili. Uostalom, imamo primere na forumu kad strpljive osobe napišu ozbiljne i edukativne postove pa im se odgovori da ne znaju gde se nalaze. 
 

Edukacija mora ići sa veoma jasnom i konstantnom slikom dokaza. Dakle, ne pamfleti i grafimoni o Covidu nego snimci iz bolnica 24/7. Stalna kampanja preko novina i ostalih sredstava za ispiranje mozga se podrazumeva. Ovde (a i preko zapravo) jednostavno vlasti odgovara mutna voda, infodemija, zbunjenost ljudi. Jer svi su oni na kraju dana samo mali glasački listići, što kaže Boban u Balaševićevoj pesmi. 

  • +1 2
Link to comment
Just now, Mos said:

Edukacija mora ići sa veoma jasnom i konstantnom slikom dokaza. Dakle, ne pamfleti i grafimoni o Covidu nego snimci iz bolnica 24/7. Stalna kampanja preko novina i ostalih sredstava za ispiranje mozga se podrazumeva. Ovde (a i preko zapravo) jednostavno vlasti odgovara mutna voda, infodemija, zbunjenost ljudi. Jer svi su oni na kraju dana samo mali glasački listići, što kaže Boban u Balaševićevoj pesmi. 

 

Odlično ti likovi znaju šta se dešava u bolnicama, ali ih boli uvo. Kafana, skijanje i svoje dupe pre svega, sve ostalo su izgovori.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

napredujem polako ka tome, moram da priznam.

sent from bubamoto
 

isto.

 

na kraju, videcemo, ako je evoluciono isplativije da preovladaju antivakseri, antimaskeri i teoreticari zaprasivanja, so be it.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Anonymous said:

 

Imam jednog antivaks pacijenta u firmi i argumentima postižem otprilike ono što bih postigao ubeđivanjem sa obližnjim drvetom. Za to vreme lik potencijalno ugrožava sve oko sebe.

 

Pa da lagano nastavimo sa društvenim dijalogom dok se svi ne zarazimo.

 

Zapravo, on je ugrozeniji od tebe i drugih koji su se vakcinisali.

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Zapravo, on je ugrozeniji od tebe i drugih koji su se vakcinisali.

 

Slažem se, ne ubeđujem ga ja zbog sebe, realno me boli uvo, nego zbog njegovih starih roditelja i raznih ugroženih grupa stanovništva.

Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Zapravo, on je ugrozeniji od tebe i drugih koji su se vakcinisali.

pa sad, ako je mlad i zdrav, a vakcinisani oko njega imaju los imuni sistem ili su stariji... ili ako antimasker dolazi u dodir sa onima koji ne smeju da se vakcinisu.

ili ako/kad krenu novi sojevi, onda se tek ulog jos povecava - mozemo pokrenuti jos jedan krug istoga ovoga sto imamo vec godinu dana.

bilo bi dobro da je tako jednostavno, mogli bismo sa manje emocija da planiramo drustveni dijalog.

  • +1 5
Link to comment
9 minutes ago, Anonymous said:

 

Odlično ti likovi znaju šta se dešava u bolnicama, ali ih boli uvo. Kafana, skijanje i svoje dupe pre svega, sve ostalo su izgovori.


Ima ih nekoliko vrsta. Ti koje ti pominješ su zdravi, mladi, kurcobolni i pretežno sa podsvesnim znanjem da njih neće direktno ugroziti čak i da se razbole. Ovo iz gornjeg posta je za one koji su stariji, zbunjeni, nesvesni šta je istina od hiljadu vesti koje prime na dan i za koje se dobro lepe raznorazne teorije jer ne postoji više jedan jasan, opšti pravac sa TVa kao pre 30+ godina. 

Link to comment
2 minutes ago, Mos said:


Ima ih nekoliko vrsta. Ti koje ti pominješ su zdravi, mladi, kurcobolni i pretežno sa podsvesnim znanjem da njih neće direktno ugroziti čak i da se razbole. Ovo iz gornjeg posta je za one koji su stariji, zbunjeni, nesvesni šta je istina od hiljadu vesti koje prime na dan i za koje se dobro lepe raznorazne teorije jer ne postoji više jedan jasan, opšti pravac sa TVa kao pre 30+ godina. 

stariji i zbunjeni obicno nisu aktivni i agresivni promoteri, ja nekako njih nisam ni imala u vidu kad govorimo o perjanicama pokreta.

 

no svejedno, mene mnogo vise interesuje osnazivanje i spasavanje onog dela, narocito mladih ljudi, koji uprkos svemu ovome cuvaju zdrav razum i empatiju. njima je danas i ovde mnogo teze nego onima sto igraju kolo oko zira. neuporedivo teze.

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Mos said:


Ovo sve jako lepo zvuči i podržavam dijalog i edukaciju. Samo bih voleo da vidim kako bi to bilo sprovedeno u praksi sa nekim od ljudi koje poznajem. Stavio bih pristojne pare da ne bi završili ni prvi krug dijaloga, a već bi vam mozak polomili. Uostalom, imamo primere na forumu kad strpljive osobe napišu ozbiljne i edukativne postove pa im se odgovori da ne znaju gde se nalaze. 
 

Edukacija mora ići sa veoma jasnom i konstantnom slikom dokaza. Dakle, ne pamfleti i grafimoni o Covidu nego snimci iz bolnica 24/7. Stalna kampanja preko novina i ostalih sredstava za ispiranje mozga se podrazumeva. Ovde (a i preko zapravo) jednostavno vlasti odgovara mutna voda, infodemija, zbunjenost ljudi. Jer svi su oni na kraju dana samo mali glasački listići, što kaže Boban u Balaševićevoj pesmi. 

 

Mislim da je na osnovu Beowlovog primera jasno da ne govorimo o 2/3 runde dijaloga o problemima modernog drustva, vec je to nesto sto mora neprekidno da traje. I pricamo globalno, ne samo u jednoj zemlji.

 

Ljudi koji su generalno protiv vakcinacije, ne veruju farmaceutskim kompanijama, odnosno veruju da tu ima dosta nekog muljanja,  eksperimentisanja na ljudima i sl. Ti naravno mozes nekom antivakseru da kazes da su to sve gluposti, da su sve vakcine koju se daju savrseno bezbedne, ali onda imas npr.  aferu oko AstraZeneke i taj antivakser ce reci da je ipak bio u pravu sto se nije vakcinisao, jer ko zna sta je unutra. Jos ako i sami lekari izbegavaju vakcinaciju, govore svojim pacijentima da sacekaju, onda ne mozes kriviti obicne ljude sto nemaju poverenja u sistem.

 

Drustveni dijalog podrazumeva i da lekari javno sucele svoja razlicita misljenja, da se o svim stvarima otvoreno raspravlja. Ja recimo smatram da je izuzetno bila dobra emisija koju je Olja Kovacevic napravila sa Kisickom, Jankovicem, Jovanom Stojkovicem i jos jednim tipom oko mmr vakcina i autizma. Kamo srece da je vise takvih emisija svuda, manje bi bilo nedoumica..

  • +1 5
Link to comment

@AleksijaSta znam, mozda gresim, ali ja na onom snimku juce nisam video tu skijasku ekipu vec one uobicajene face sa radikalskih protesta. Sve njih objedinjuje ta neka ideologija teranje kontre i secenja patke radi teranja kontre (najcesce sebi samima). Mislim da za veliki broj njih postoji neko medju-resenje i da nisu potpuno izgubljeni za empatiju i zajednicku drustvenu akciju. Samo mora neko da im to konstantno uteruje u vidik, na isti nacin na koji im uteruju zavere i cetiri zilijarde Balkan Info emisija. 

Edited by Mos
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...