Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

@pt 2.0
Znam da ti je teško ali imao sam u najbližem okruženju takav slučaj gde je ovaj moj rekao:
"Što ja da idem, ja sam njega dočekao u firmi, neka ide on."
Mnogo je koštalo u smislu zdravlja ovog mog, odavanje svakakvim "ublaživačima stresa", i eno ga ovaj moj pod zemljom, a ovaj drugi eno ga živ i zdrav (bar naizgled)...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
6 hours ago, Caligula said:

Niko normalan se tu nije pojavio sem evrntualno ocajnih malih privrednika, a i oni iz frusta a ne razuma.

To prvenstveno i jeste trebao biti njihov protest, a onda je DB umešala prste da obesmisli protest i privuče ekstremne.

Edited by Milošica
  • +1 3
Link to comment
43 minutes ago, gospa buba said:

smuvaj me molim te zashto je vazno da to prochitam? ozbiljna sam, sad sam u fazi kada ne chitam nishta nepoznato :hihi:

sent from bubamoto
 

Možda ovo pomogne:

 

  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

To prvenstveno i jeste trebao biti njihov protest, a onda je DB umešala prste da obesmisli protest i privuče ekstremne.

 

Verujem da je DB doveo za tu priliku i specijalno obučene pripadnike Folklornog Društva da zasole :fantom:

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, steins said:

 

Verujem da je DB doveo za tu priliku i specijalno obučene pripadnike Folklornog Društva da zasole :fantom:

Kad nameštaš utakmicu, dovoljno je da jedan igrač zna za to :D

Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Kad nameštaš utakmicu, dovoljno je da jedan igrač zna za to :D

pa nie, ugostitelji i ostali su imali protest par dana ranije, ovo je bio medjunarodni protest protiv globalizma i kovidiktature 20.3. u mnogim gradovima sirom evrope

 

162750087_256520739530054_57452021263242

 

a znam i 1 organizatora autenticnu dalabu, ex teski narkos propalitet iskonvertovani obozeni  prepodobni tradicionalista. sad ko je db bas tacno nznam 

 

evo ti malo ilustracija stubova jucerasnjeg protesta


 

Spoiler

 

163491013_212167340663855_39131561921198

 

 najava za juce

 

 

 

i za dalje

 


 

 

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Leia said:


Ovo na globalnom nivou nema sanse da se izvede, znaci pisi propalo...

Ostale dve stavke su ionako iz sfere “wishful thinking”, tako da preostaje ono Dudino pusto ostrvo, ko moze

 

A ovi pokusaji da se razumeju antivakseri i ostali 5G bukaci su mi bas zanimljivi kao forumska diskusija al valjda vam je svima jasno da je to corav posao.

Ljudi, to su idioti, i to agresivni idioti, nema tu sta da se razume. U srecnija vremena takvi su prosto marginalizovani u drustvu pa makar i bili nezanemarljivi  po brojnosti, njihov idiotluk se pod normalnim okolnostima gura u stranu a ne podstice da bi se osetili vazni i glasali za sendvic. 
Zato se i ne treba previse baviti njima samima nego onim ko ih eksploatise za svoje ciljeve...

 

 

 

 

Da bi ih marginalizovala, odnosno smanjila brojnost moras da se bavis njima. Kada im sa visine porucis da su idioti, samo ih jos vise ucvrstis u stavu da su u pravu..

  • +1 5
Link to comment
42 minutes ago, Leia said:


Ovo na globalnom nivou nema sanse da se izvede, znaci pisi propalo...

Ostale dve stavke su ionako iz sfere “wishful thinking”, tako da preostaje ono Dudino pusto ostrvo, ko moze

 

A ovi pokusaji da se razumeju antivakseri i ostali 5G bukaci su mi bas zanimljivi kao forumska diskusija al valjda vam je svima jasno da je to corav posao.

Ljudi, to su idioti, i to agresivni idioti, nema tu sta da se razume. U srecnija vremena takvi su prosto marginalizovani u drustvu pa makar i bili nezanemarljivi  po brojnosti, njihov idiotluk se pod normalnim okolnostima gura u stranu a ne podstice da bi se osetili vazni i glasali za sendvic. 
Zato se i ne treba previse baviti njima samima nego onim ko ih eksploatise za svoje ciljeve...

 

 

 

 

Naravno da je wishfull thinking i naravno da ništa od toga neće biti urađeno. Zato smo tu gde smo i bićemo tu još neko vreme.

 

Da se ova pandemija pojavila recimo osamdesetih godina prošlog veka ubeđen sam da bi bila skenjana u roku od nekoliko meseci posle pojave vakcine, a stavljena pod kontrolu u roku od odmah.

  • +1 6
Link to comment
10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Da bi ih marginalizovala, odnosno smanjila brojnost moras da se bavis njima. Kada im sa visine porucis da su idioti, samo ih jos vise ucvrstis u stavu da su u pravu..


Ne mislim da se njihova brojnost uopste i menja ikada, samo se efikasnom akcijom sa vrha mogu kontrolisati efekti njihovog uticaja (to jest stete) na drustvo u celini.

U totalitarnim sistemima to je otvorena represija (koju ti predlazes a ni ja u ovoj ocajnoj situaciji ne bih imala nista protiv), u liberalnim demokratijama im tutnes malo ekstra kinte da se zabave uz shopping sa AliExpressa i to bi bilo to...

Kad nam vec nije valjao socijalizam i razvijanje nekakve drustvene svesti, ravnopravnost, obrazovanje za narodne mase i slicne besmislice jelte :fantom:

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Ja bih da ponovim deo Beowlovog posta sa druge teme, jer se u sustini odnosi i na ovo o cemu pisemo. Drustveni dijalog jedini stvara uslove da se razlike prevazilaze. Represija/nametanje nikada ne proizvodi dugorocne pozitivne efekte..

 

On 1.3.2021. at 0:11, Redoran said:

 

Imaš i drugi nivo, na kojem se to dešava anonimusima koji nisu javne ličnosti pa izgube posao zbog toga što su izbljuvali nešto na tviteru ili fejsu. Neki poslodavci im otkazuju ugovore jer veruju u ovaj vansudski sistem kažnjavanja, drugi to rade čisto jer ne žele da im se lynch mob sa društvenih mreža nakači na biznis.

 

Sad, naravno da kad na tviteru vidiš snimak neke mučene Karentm kako brutalno vređa svoje sugrađanke azijskog porekla ili zove policiju uživo jer je videla tamnoputog sugrađanina u svom snežnobelom hudu, prva emotivna reakcija ti je da proključaš u sebi zbog skota i zaželiš joj sve najgore. Onda dole u komentarima vidiš da su je u roku od par sati korisnici identifikovali i sutradan je dobila otkaz u firmi, i bude ti baš drago, osmeh se nekako sam od sebe namesti na lice.

 

Malo posle, za ručkom recimo, razmisliš dodatno pa se zapitaš da li to baš mora tako i gde sve to vodi.. Nekada smo se sa ljudima kretenskih shvatanja i stanovišta raspravljali, pa ako baš nikako nije išlo naprosto bismo ih izbegavali. Danas je fora da im uzmemo digitalni otisak, pošaljemo ga njihovom poslodavcu i između redova napišemo: "Ili si sa nama ili si protiv nas. Donesi odluku." Neko je malo iznad napisao da nema šta da priča sa nekim rasistom koji pljuje po npr. Romima, to je izgubljen slučaj i tu nema šta da se gubi vreme. Možda grešim ali ja duboko verujem u edukaciju i komunikaciju i mislim da smo bez njih u ozbiljnom čabru kao društvo (globalno, ne samo u Srbiji). Neću naravno ja da budem nekome propovednik ali ako treba da biram između toga da mu makar i uzalud suprotstavim neko mišljenje/vrednosti i toga da cimam njegovog poslodavca, biram ono prvo pa kud puklo. Nisam čuo da je bilo koji tupson izvukao neke pouke i postao bolja osoba tako što mu se rulja pametnih obilato istovarila u život. Čuo sam i video samo da su postali još veći tupsoni, još više se ušančili na pozicije sa kojih smo možda i mogli da ih skinemo, povezali sa kojekakvim političkim i društvenim ološem i sad čekaju priliku da se osvete. Nekome.

 

Kretensko stanovište nije krivično delo, a ako i jeste postoji civilizacijska tekovina zvana sud, da odredi šta treba i koliko treba. Ovi preki sudovi na društvenim mrežama i drugim delovima digitalnog sveta, koji funkcionišu na bazi straha od lošeg PR-a, možda su zabavni u prvih nekoliko slučajeva ali bojim se da cela stvar na kraju neće biti nimalo zabavna.

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, InvisibleLight said:

 

...ali cita mi se ta ili neka knjiga dok lezim na steni tik uz more, ispod lada bora

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

onda samo ebook posto je knjiga veceg formata, bar nemacko izdanje, nikako nije za citanje lezeci. 🙂

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...