Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Quote

 

Prema podacima Opšte bolnice Novi Pazar u ovom gradu u periodu tokom juna i jula bilo više od 20 000 zaraženih. Ovaj, do sada neizrečeni podatak, saopštio je dr Meho Mahmutović, vd direktor bolnice na sednici gradske skupštine, čiji je odbornik.
...
Dr Meho Mahmutović, direktor Opšte bolnice u ovom gradu tom prilikom je izneo novi podatak – da je u ovom gradu u periodu od dva meseca bilo više od 20 000 zaraženih.

“Isti grad, ista bolest, isti doktori u prvom piku u Novom Pazaru imali smo ukupno 220 pacijenta, 76 hospitalizovanih i 126 onih koji su bili u privremenoj bolnici koji nisu imali simptome i jako smo dobro prošli. Drugi pik isti grad, ista bolesti, isti doktori i po našim procjenama između 10 i 20 hiljada bolesnih, od toga 1.800 hospitalizovanih i 134 koji su lečeni u kliničkim centrima u Kragujevcu i Beogradu”, rekao je Mahmutović.

On je potom ponovo po ko zna koji put optužio građane ovog grada da su odgovorni za toliki broj zaraženih kao i preminulih u periodu jun/jul kada je drugi pik koronavirusa zahvatio centar sandžačke regije.

“Šta se desilo u drugom piku? Nema vanrednog stanja, ostalo je na pojedicima da li će da poštuju mere, a mi smo imali stuaciju da se veliki broj stanovnika i političikih organizcija podsmeva korni, da ona ne postoji, a za nas lekare tvrdili su da širimo paniku. E, ti što su pravili cirkus sa koronom, kad su videli šta je korona onda su počeli drugu priču”, naglasio je Mahmutović.

On je naveo kako je došlo do širenja zaraze.

“Mi smo imali pune kafiće, svadbe, veselja. Jedna osoba na većem skupu može da zarazi 30 osoba, a tih 30 će dalje da zarazi 900 osoba, a ti tih 900 osoba će da zarazi svaki po 30 novih. E, to se nama desilo. Svi koji su bili bolesni su bili i pregledani. Mi pričamo vi nas napadate da širimo paniku”,  naglasio je Mahmutović u svom obraćanju.

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/mahmutovic-letos-bilo-preko-20-000-zarazenih-u-novom-pazaru/
 

Link to comment

Pa ako je stvarno hospitalizaciju tražilo 1,800 ljudi, plus ovi u Kragujevcu, logično je da 90-95% nema potrebu za bolničkim lečenjem. Dakle 20,000 je verovatno konzervativna procena. Danas je Pazar miran grad sa sporadično registrovanim slučajevima.

Link to comment
24 minutes ago, Jozef K. said:

Pa ako je stvarno hospitalizaciju tražilo 1,800 ljudi, plus ovi u Kragujevcu, logično je da 90-95% nema potrebu za bolničkim lečenjem. Dakle 20,000 je verovatno konzervativna procena. Danas je Pazar miran grad sa sporadično registrovanim slučajevima.

 

Prvi procenti iz Vuhana kazu 20% se hospitalizuje, 5% ode na ICU

 

Ove brojke moze da frlja samo ako su napravili neki veci uzorak na antitela pa sracunali prosek.

Link to comment

Vuhan. Kada je to bilo i ko tome šta Kinezi kažu veruje. U Pazaru je zaista bila katastrofa u junu i julu. Meni je dokaz da je bio enormno veliki broj ljudi, što je sada mirno, a disciplinovani nisu sigurno.

Link to comment
3 hours ago, Caligula said:

 

Prvi procenti iz Vuhana kazu 20% se hospitalizuje, 5% ode na ICU

 

Ove brojke moze da frlja samo ako su napravili neki veci uzorak na antitela pa sracunali prosek.

prvi procenti iz Vuhana su rekli i da nema novog virusa i da se nista cudno ne desava. oni procenti iz januara su im bili malo drugaciji...

prvi procenti kineskih testova u Spaniji su pokazali da ih je oko 50% neispravno. Kinezi se izvinili i poslali nove, bolje, kod kojih se pokazalo da je 70% neispravno

prvi procenti iz Kine takodje kazu da kad Vucic procita njihove vesti i izvestaje hoce da otpusti Gocu Uzelac i DJVa

  • +1 1
Link to comment

Sad mi javili da mi je blizak rođak pozitivan, imao temperaturu i bolove u grudima uradio PCR i noćas mu javili...
Kratko sam pričao ali mi kažu da je kući i da mu temp čak pada...
Kaže daje u COVID ambulanti bilo dosta ljudi. Opština Palilula...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Sad mi javili da mi je blizak rođak pozitivan, imao temperaturu i bolove u grudima uradio PCR i noćas mu javili...
Kratko sam pričao ali mi kažu da je kući i da mu temp čak pada...
Kaže daje u COVID ambulanti bilo dosta ljudi. Opština Palilula...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

 

Sve prehlade salju u kovid ambulante.

Link to comment

Op op krećemo...
U ulazu komšije pozitivni.
Dvojica klinaca[emoji769] jedan ima blagu upalu i šibnuli ga u Arenu, drugi leži kući...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Op op krećemo...
U ulazu komšije pozitivni.
Dvojica klinacaemoji769.png jedan ima blagu upalu i šibnuli ga u Arenu, drugi leži kući...

.... Shiit has hit the fan!
 

Kog uzrasta su ti klinci?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...