Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Apollo Creed said:

Sutra znači tipa preko 2500...:fantom:

Koja je uopšte fora u tome da se manje testira preko vikenda? Ono kao neko je zaražen ali neće da ide preko vikenda da se testira zbog...?

Nije da neće, nego ne uzimaju uzorke vikendom u mnogim kovid ambulantama. 

Link to comment

Za sve više znam zaraženih slučajeva (7 u poslednjih nedelju dana), uglavnom mlađi ljudi i to dosta njih koji čak nisu ništa posebno rizično radili. Samo jedna drugarica pouzdano zna od koga je dobila, ostalima je misterija.

Link to comment
21 hours ago, levi said:

Na rukometnoj utakmici u Novom Pazaru, u kojoj je istoimenom klubu gostovao Radnički iz Kragujevca, bio je istaknut transparent: "Hvala vašim lekarima, hvala narodu Kragujevca"

 

rukomet-radnicki-novi-pazar-725x422.jpg

 

Na kraju je Steins ipak dobio neku satisfakciju za ono kroz šta je prošao. Neke stvari se zapamte.

  • +1 3
Link to comment

Insajder, ukratko, možda nešto zeznuh.

Različiti stručnjaci:

Nikada nije viđen ovakav virus.

Sigurno je životinjskog porekla.

 

 

Komplikovanje procedure za testove, kontradiktorne informacije i delanja na početku epidemije. Nedovoljno testova, nedovoljno laboratorija, tako da je za umrle saznavano zakasnelim rezultatima da su covid pozitivni, a nisu zavođeni u spiskove kao žrtve covida.

 

Testova je bilo jako malo na početku, 

testirani su teški slučajevi, dok za lekare nije bilo testova.

Dr Stanišić iz Niša kaže koliko je nepredvidljiv i zajeban covid. Stanišić iz Niša o nestabilnosti kliničke slike.

O naporima lekara, ivica katastrofe, katastrofa izbegnuta u prvom talasu velikim zalaganjem zdr. radnika.

 

Zamerka na serviranu terminologiju: serološke testove, pcr, antitela, specifičnost i senzitivnost i kako to mogu da prezentuju narodu kad ne razume.

 

Nepodudaranje broja zvanično umrlih, a drugo je ono što su lekari videli na licu mesta. Pa još duže o muljanju sa brojevima pozitivnih i umrlih. Prozivaju Batut.

Ne zna se koje imao pristup bazi covid podataka, neki su pristupali podacima, a nisu imali ovlašćenja. Birn je tu gud gaj, a bed gaj je nedefinisan, ali to je neko  iz sistema. Jedna lekarka se pita da li je neko imao pristup bazi i menjao podatke.

 

Kon o toj bazi podataka daje kontradiktorne izjave. Bazi o kojoj je pisao Birn.

Tajna o bazi podataka je i dalje tajna, možda je tu štelovano zbog izbora, pita se Insajder.

 

Obdukcije. Ivanuša, predstavnik SZO u Srbiji kaže drugi koji ne vidi razlog za obdukcije ne vidi razlog za obdukcije, ali kaže da je rađen jedan broj obdukcije. Profesor genetike Stojković kaže da je postavljen zahtev za obdukcije, zahtev odbijen od kriznog š.,  a jednadržavna dr kaže da su zabranjene zbog visoke infektivnosti.

 

 

 

Dok se epidemija širila i Evropom, naši su puštali izbornu kampanju.

Kon 26. februara:  virus neće drastično uticati na život.

Nestrović sa ženama i šopingom.

Buknulo u Italiji, kod nas uglavnom o izborima i Vučić. Zbog brzopoteznih izbora bilo je mnogo gužvi zbog prikupljanja potpisa.  Okupljanje u Krušiku bez zaštite, a već smo imali 2 pozitivna.

Radovanović kaže da je sumniv broj od 11k dnevno testiranih u julu.

 

Tri meseca po pandemiji osnovan štab gde je više političara.

 

 

Radovanović proziva za kontradiktornost izjava članova kriznog štaba. Ostao utisak da krizni štab ne odlučuje, on je savetodavno telo, kaže Darija.

 

Zaključak_: podaci su frizirani

 

 

 

Polutranskript na brzaka, pri brzini klipa 1.25

Edited by Malkmus
  • +1 3
  • Hvala 4
Link to comment
On 30.10.2020. at 22:18, SNARC said:

Ova slika vapi za naslovom "Boli me peetschka".

Samo fali mindžu malo da prodžara. Prosto vrišti kolika je seljančura, naša gospođa ministarka.

Čujem za sve više zaraženih (40-50 godina uglavnom).

Zakiva članak iz Alo. Lekarka se javlja na N1 iz Holandije i "pljuje" Srbiju, koja pazite sad, ima procentualno manje registrovanih zaraženih i umrlih od tog mrskog zapada, gde se pičke drže nekih mera, a ipak padaju kao snoplje. Srbin pobedio.

Link to comment
Prema najavama organa[emoji769], vusrali smo motku. 
Moguće je da je kukanje, ali ne verujem kad pogledam moje podatke[emoji769]. 
Ništa ovo ne valja!
shta ti, kao chovek koji je video druge svetove, cenish da ce biti?

sent from bubamoto

Link to comment
Just now, gospa buba said:

shta ti, kao chovek koji je video druge svetove, cenish da ce biti?

sent from bubamoto
 

 

Ne znam bre Bubo. Nejebavanje je ogromno, a bolest je u punom zamahu - u toj situaciji nemamo skoro nikakve šanse. 

Čini mi se da će sad teže udariti nego u proleće i u leto zajedno. Prosto je govno udarilo u ventilator a država nikako ne reaguje - ove mere su teška kozmetika, a posebno me plaši što čak i zdravstveni sistem više ne pokazuje znake borbe, prosto se sad u potpunosti radi pasivno po "jebi ga" principu. Realno, što je do nas, mi smo uradili - dva puta smo zauzdali COVID, ali nismo imali podršku ni raje ni politike. Ako uspemo iu treći put, biće to čudo nevidjeno, pošto je sistem razvaljen  a ljudi umorni i potrošeni. 

Ovo bez teških restrikcija ne može da se stavi pod kontrolu a i tada je pitanje kako ćemo to da izvedemo. 

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...