Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 hours ago, gospa buba said:

ali to se vec radi sve. samo je pitanje da li se belezi porast bolesnih roditelja, i dece koja su povuchena iz shkole zbog bolesti roditelja. ako se neko centralno bavi time.
@Aleksija emoji38.pngol: ali se dobar primer odrzava.

zatvaranje sistema zato shto ljude mrzi da rade ono shto im je recheno je bash ne znam, kao da bash nema drugih nachina. dodushe nasha drzava se odmah zalece na 5000 dinara umesto da vaspitava izmedju 300 i 500 po vidjenju, pa kolko hocesh puta da si heroj revolucije :dry:

sent from bubamoto

 

bez zezanja, stvarno nose i osnovci i srednjoskolci. ako je tako, svaka cast vucicu, posto bi ovde izbila seljacka buna da neko primora jadnu malu decu da nose zle maske. mada su uveli srednjoskolcima, a pitanje je vremena kada ce svima da se uvede, posto su brojevi otisli u nebesa.

Link to comment
bez zezanja, stvarno nose i osnovci i srednjoskolci. ako je tako, svaka cast vucicu, posto bi ovde izbila seljacka buna da neko primora jadnu malu decu da nose zle maske. mada su uveli srednjoskolcima, a pitanje je vremena kada ce svima da se uvede, posto su brojevi otisli u nebesa.
kod nas u osh kolko kaze dete nose.

sent from bubamoto

Link to comment
5 hours ago, SNARC said:

 

 

Ko je ovaj dilov u crnom odelu sa crnom karavatom..Ne ga prepoznavam.

Ovako podseca na DJV ali cenim da je to prevelika uloga za njega.

sudeći po ovom ćelavom, ovo je novosadski odbor. to bi vi u pokrajini trebalo da znate :lol:

Link to comment
20 minutes ago, slepa živana said:

sudeći po ovom ćelavom, ovo je novosadski odbor. to bi vi u pokrajini trebalo da znate :lol:

AV već duže vreme ima mnogo više poverenja u novosadski odbor nego u ove Beograđane Nešograđane...

 

S toga je Šapić jako bitan faktor ubuduće...

Link to comment
8 hours ago, Milošica said:

AV već duže vreme ima mnogo više poverenja u novosadski odbor nego u ove Beograđane Nešograđane...

 

S toga je Šapić jako bitan faktor ubuduće...

 

jak mi izbor.

austrougarska ili osmansko carstvo

 

no brainer

Link to comment

U poslednja 24 sata u Srbiji su na korona virus testirane 9.690 osoba, pozitivno je 1.328, dok je nažalost preminulo pet osoba.

 

Prema poslednjim podacima Ministarstva zdravlja i Instituta "Batut", na respiratorima u bolnicama širom Srbije nalazi se 39 pacijenata.

Link to comment

Sprema se izmena Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti

U toku je izrada najavljenih hitnih izmena Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti kojima će biti propisano da komunalna milicija izdaje prekršajni nalog za nepoštovanje propisanih mera za sprečavanje širenja virusa Covid 19.

 

Zakonskim izmenama, koje bi trebalo da budu pred Vladom sledećeg četvrtka, nije predviđeno povećanje visine zaprećenih kazni za nepoštovanje mera, rekla je za Tanjug zamenik sekretara Vlade Srbije i član radne grupe za imenu Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti Tamara Stojčević.

Prekršajnim nalogom moći će da se izrekne mandatna kazna od 5.000 dinara fiizičkom licu zbog nenošenja maske, ukazala Stojčević.

 

Zakonom su već predviđene više kazne za pravna i odgovorna lica koja ne obezbede uslove u svom objektu, poput razmaka između stolova u ugostiteljskim objektima, ili nepostojanja korona redara i one se takođe ne menjaju.

Prekšajni nalog funkcionisaće poput onog koji plaćamo i kod nepripisnog parkiranja – u roku od 8 dana moći će da se plati pola kazne, navodi Stojčević.

 

U Zakonu će takođe biti preciziran pojam kućnog karantina, dodala je Stojčević.

Naglasila je da su ovo samo hitne izmene, ukazujući da ovaj Zakon mora da bude usklađen sa preporukama i pravilnicima Svetske zdravstvene organizacije.

Ona očekuje da će se predlog izmena naći pred vladom Srbije sledećeg četvtka, odnosno zajedno sa rebalansom budžeta, a potom i pred poslanicima Skupštine Srbije radi usvajanja.

Izvor: Tanjug

Link to comment

Ja prošlog ponedeljka prošao devetočasovnu operaciju na privatnoj klinici sa osobljem iz svih BG klinika i posle ležao 8 dana na odeljenju a ti se tripuješ od malo zubara :fantom:

 

Šalu na stranu, bustuj to, ja sam bio nervozan što su mi naredili 7 dana pre operacije da prekinem sa svim vitaminskim suplementima. Tek od sutra (10. dan) smem opet vitamin C i to najviše zbog resorpcije suplementa gvožđa.

 

Edit nzm kako sam omašio topik, admini pls prebacite kao odgovor @kauboju

Edited by Sammael
  • +1 2
Link to comment

nama sinoć stigla poruka od vrtića u vajber grupicu da ne uvodimo više decu unutra nego da će ih dočekivati na vratima tako da roditelji više ne ulaze unutra.a deca čije sobe su na spratu da se dovedu vatrogasnim stepenicama do gore pa će ih tamo preuzeti. :wacko:

posle sat vremena stiže poruka ipak ne treba na vatrogasne stepenice, i ovi što su na spratu da dođu na glavne ulaze.

gledam šta pišu i smešno mi ali zato što naši klinci ne idu u vrtić i nemam pojma kad ćemo ih početi slati. ali sretnem ispred zgrade komšiju danas kad je dovodio svoje klince i priča mi kakav je haos tamo bio kad su ljudi došli po decu a ovi ih izvode, pogubili im jakne, obuću, ogromna gužva, kaže ne zna se ko de udara. posle u vajber grupici počelo žaljenje pritužbe i pičkaranje, ne smem ni da čitam. 

posle mi reče neko da po gradu valjda ima dosta pozitivnih vaspitačica, pa da je zbog toga krenula frka i zabrana roditeljima da ulaze unutra.

Link to comment

@omiljeni
Mi u vrtić ne ulazimo uopšte, nikako, od početka korone. Sami se obuvaju, sami misle na svoje jakne i stvari, čak i trogodišnjaci koji su u septembru tek krenuli u vrtić, pozdrave se ispred vrata sa roditeljima i ulaze sami.
Kad dolazimo po dete, isto. Zvonce na ulazu, kažemo ime, i oni ga pošalju.

Послато са SM-G960U помоћу Тапатока

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...