Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Meni to sve izaziva jaku tugu, lekari jedni protiv drugih.... Okej, razumem da je npr. logoreični Nestorović zaslužio konflikt sa kolegama jer je preterao na baš mnogo načina... Ali za većinu lekara koji su izabrali da budu na udaru javnosti -  ja prosto želim da verujem da nisu grešili iz loše namere ili što su Vučićeve "pudlice", nego zato što u datom momentu nisu mogli da sagledaju trend ponašanja virusa. Nisam stručan da komentarišem, ali jedno vreme delovalo je da se virus umorio i da daje blaže kliničke slike. I u suštini, odgovoran treba da bude Vučić, jer je on imao političku moć da, između maja i jula, održi disciplinu, a lekari bi trebalo da imaju pravo i da pogreše, bez da ih javnost povezuje sa režimom. Ako se neko od njih učlani u SNS i politički aktivira, onda neka snosi i političku odgovornost, ali nekako me rastuži kada se lekar nađe u unakrsnoj paljbi između dve "zakrvljene" političke opcije, samo zato što se prihvatio da bude medijski eksponiran u informativnim emisijama. 

mislim da ima istine u ovome.

i ja sam u uverenju da nisu namerno gresili.

 

meni ovo pre izgleda da ti kao health inspektor odes u bordel i proveris stanje zaposlenihTM. vlasnica bordela ti gurne par soma ispod stola, popusi ti zajedno sa najboljom ribom, i ti izadjes napolje, bogat, sretan i namiren uz nadu da ostalih XY riba isto nemaju sifilis. 

i onda kad se otkrije da ostalih XY riba ipak imaju sifilis, okrivis klijentelu jer nije nosila kondome. nema veze sto si ti zbog sopstvene dobiti nesavesno obavljao posao. nema veze sto si bez potpunih informacija lupio health approved. 

na kraju, posteni doktor Kon kaze da nije imao informacije da neko tamo ima sifilis. dobri doktor Srdja tvrdi da nikome nije savetovao da jebe bez kurtona. itd, itd... ja verujem da su oni u svojim glavama svoju savest, ako imaju i trunku iste, itekako nasli nacin da umire...

Link to comment
1 hour ago, Chika Spale said:

Pojavila se i lista umetnika koji podrzavaju listu zdravstvenih radnika :D:

https://umetnici-za-ujedinjene-protiv-kovida.net/

 

1 hour ago, Skyhighatrist said:

meni je ovo nepotrebno razvodnjavanje. ok, neslaganje, al valjda prosvetari i umetnici imaju svoje razloge za nezadovoljstvo mimo covida

 

 

ovo mu dođe ko ono aplaudiranje u 20:00

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

meni je ovo nepotrebno razvodnjavanje

Nije li stajanje u jednu kolonu i podrška jasnim zahtevima suprotno od razvodnjavanja?

Link to comment
31 minutes ago, freakns said:

mislim da ima istine u ovome.

i ja sam u uverenju da nisu namerno gresili.

 

meni ovo pre izgleda da ti kao health inspektor odes u bordel i proveris stanje zaposlenihTM. vlasnica bordela ti gurne par soma ispod stola, popusi ti zajedno sa najboljom ribom, i ti izadjes napolje, bogat, sretan i namiren uz nadu da ostalih XY riba isto nemaju sifilis. 

i onda kad se otkrije da ostalih XY riba ipak imaju sifilis, okrivis klijentelu jer nije nosila kondome. nema veze sto si ti zbog sopstvene dobiti nesavesno obavljao posao. nema veze sto si bez potpunih informacija lupio health approved. 

na kraju, posteni doktor Kon kaze da nije imao informacije da neko tamo ima sifilis. dobri doktor Srdja tvrdi da nikome nije savetovao da jebe bez kurtona. itd, itd... ja verujem da su oni u svojim glavama svoju savest, ako imaju i trunku iste, itekako nasli nacin da umire...

Daj bre reci da se zajebavaš i ti i onaj čiji post si kvotovao.

Pa jbt, ovde se radi o.čistom kriminalu, skrivanju činjenica od populusa a koje se tiču zdravlja i života.

Ne stoji ti poređenje.

Link to comment
9 minutes ago, Skyhighatrist said:

Nije li stajanje u jednu kolonu i podrška jasnim zahtevima suprotno od razvodnjavanja?

razvodnjavanje je ako dj gramofondžija potpisuje apel za podršku apelu medicinara

 

 

ovaj apel medicinara je trenutno krucijalan, razlozi su valjda očiti, a  ako umetnici i prosvetari imaju problem i muku, a imaju, neka pokrenu svoju inicijativu sa konkretnim razlozima, a stanje u kulturi i obrazovanju im daju hiljadujedan razlog za tako nešto

 

pa tek kada pokrenu zamajac u svojoj branši, kao i medicinari, tek tada će imati smisla, ono vektori, sabiranje sila u svrhu istog cilja

Link to comment

@duda i @freakns

Iz tog razloga sam citirao tekst / kolumnu profesora Radovanovića od pre mesec dana... jer za njega ama baš niko ne tvrdi da ima bilo kakav drugi stav prema režimu - osim ljuto opozicionog stava. Bar koliko pratim, on je dosledni opozicionar, nije mi neutralan nego baš kritičan. Očigledno da je fond znanja o virusu bio skroman u datom momentu, čim je i on predlagao "tiho prokužavanje" mladih radi "kolektivnog imuniteta".  Medicina nije svemoćna, medicina greši.

Link to comment
Quote

Kucnuo je čas da podignemo glas i podržimo lekare koji se bore za sve nas.

U ovom trenutku, medicinski radnici, koji se već mesecima na prvoj liniji bore da sačuvaju živote svih nas i sami su konačno podigli glavu. Imenovali su pravo zlo koje nam svima preti - nestručnost i politikanstvo, što nas je sve dovelo u kritično stanje i smrtnu opasnost.

Quote

Mi, Stvaraoci i Radnici u Kulturi, podržavamo ujedinjeni-protiv-kovida.net i gnušamo se još jednog pokušaja linča koji sporovode tabloidi i naci-frekvencije

Quote

Mi, advokati Srbije, podržavamo ujedinjeni-protiv-kovida.net i gnušamo se još jednog pokušaja linča koji sporovode tabloidi i naci-frekvencije!

Nah, nađite vi nešto svoje, pa se bunite, podrškom lekarima samo razvodnjavatetm.

 

Dobro.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...