Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

8 minutes ago, Skyhighatrist said:

Dobro.

strukovna udruženja umetnika, advokata, prosvetnih radnika treba da se bore za strukutm

 

kad dj gramofondžija i frontmen sevdah bejbi pokrenu bunt ima da se trese srbija, a kon, dtk i tiosav ima da napuste krizni štab

 

 

Link to comment
10 minutes ago, Caligula said:

 

 

:lolol:  bice nas vise nego zdravstvenih radnika

Wtf, ko je ovo sastavljao  Elite Srbije itd, sta je oho

 

pokušavajući da osujete legitimnu borbu stvarne Elite Srbije za Istinu, Čast i Slobodu!

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Pa Dragojević, režiser s velikim R kako se potpisao kao prvi na spisku, vidi se po pompeznosti, frljanju velikim slovima u tekstu i nepoznavanju prvog lica množine aorista glagola biti ("Da bi vas dodali... pošaljite nam...").

Edited by vememah
Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

Pa Dragojević, režiser s velikim R kako se potpisao kao prvi na spisku, vidi se po pompeznosti, frljanju velikim slovima u tekstu i nepoznavanju prvog lica množine aorista glagola biti ("Da bi vas dodali... pošaljite nam...").

Nije aorist, ne znas ni ti :P

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

strukovna udruženja umetnika, advokata, prosvetnih radnika treba da se bore za strukutm

 

kad dj gramofondžija i frontmen sevdah bejbi pokrenu bunt ima da se trese srbija, a kon, dtk i tiosav ima da napuste krizni štab

 

A kad mi radni ljudi, pregaoci, zaposleni u medijima pokrenemo peticiju kojom podržavamo udruženja umetnika, advokata, prosvetnih radnika i ostalih struka koji podržavaju naše lekare ima da ode i Krizni štab i Vučić i cela opozicija. I Tramp ima da sam pokrene impeachment , a Putin dobrovoljno više neće da se kandiduje.

 

Šalim se. Svaka njima svima čast. Nije lako staviti svoj potpis na ovako nešto u Srbiji 2020.

 

..i da, ne dirajte mi Gramofondžiju ni Sevdah bejbi (ni frontmena ni Djixx :wub: )

Link to comment
15 minutes ago, InvisibleLight said:

Wtf, ko je ovo sastavljao  Elite Srbije itd, sta je oho

 

pokušavajući da osujete legitimnu borbu stvarne Elite Srbije za Istinu, Čast i Slobodu!

 

 

 

:lol: ti si ladno citala

 

ja samo procitao naslov, to mi je dosta

Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

Poslala, txt je glup al ko ga jebe..

 

Valjda ti je jasno da si ovim upropastila Kiki... sad će da se uobrazi jer joj je vlasnica Elita, prestaće da se javlja nekadašnjim prijateljima, nećeš moći da je isteraš iz kuće jer će po ceo dan da visi na svom Instagram nalogu, zanimaće je samo prvoklasan alkohol...

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

razvodnjavanje je ako dj gramofondžija potpisuje apel za podršku apelu medicinara

 

 

ovaj apel medicinara je trenutno krucijalan, razlozi su valjda očiti, a  ako umetnici i prosvetari imaju problem i muku, a imaju, neka pokrenu svoju inicijativu sa konkretnim razlozima, a stanje u kulturi i obrazovanju im daju hiljadujedan razlog za tako nešto

 

pa tek kada pokrenu zamajac u svojoj branši, kao i medicinari, tek tada će imati smisla, ono vektori, sabiranje sila u svrhu istog cilja

pa dobro, nije ovo peticija gde se odlucuje da li ce lekari nositi zelene ili bele uniforme i koliki ce im biti regres, vec peticija oko necega gde smo svi duboko zainteresovani i potencijalno ugrozeni.

ali cak i da nije, najnormalnije je da, posto nemamo sindikate (osim manje-vise fake drzavnih sindikata), jedna bransa podrzi on drugu u resavanju nekog vaznog drustvenog i/ili strukovnog problema.

naravno, njihov zahtev je centralni i ima neuporedivo vecu tezinu, ali ne vidim sta ovi male, sporedne podrske mogu da smetaju. sto je nesto vidljivije, to bolje. 

kanalisanje mnostva frustracija izazvanih trenutnim hendlovanjem epidemije u podrsku lekarskim zahtevima je u ovom trenutku mozda i najadekvatniji nacin.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, InvisibleLight said:

Nije aorist, ne znas ni ti :P

Znam.

 

0iuPG9a.png

 

Normativna gramatika srpskog jezika autora Predraga Pipera i Ivana Klajna u izdanju Matice srpske iz 2013, strana 198.

 

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...