Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, vememah said:

Znam.

 

0iuPG9a.png

 

Normativna gramatika srpskog jezika autora Predraga Pipera i Ivana Klajna u izdanju Matice srpske iz 2013, strana 198.

 

Ne verujem, bice da je potencijal

Sigyran?

 

Sad cu pisem mejl da promene txt, izbac eelite, cast itd

Poenta je valjda apstrahovati sve i pokazati da se ne plasis reci javno sta mislis i podrzavas, tako sam ja shvatila akcijucs potpisima

  • +1 1
Link to comment

Potencijal glagola biti svakako nije.

 

Upotrebio je potencijal glagola dodati, koji je složeno glagolsko vreme i gradi se od aorista pomoćnog glagola biti i radnog glagolskog prideva glavnog glagola dodati.

 

Pošto je greška samo u delu koji se odnosi na aorist pomoćnog glagola, na to sam i skrenuo pažnju pošto ukazivanje na grešku u potencijalu glagola dodati po mom mišljenju ne gađa dovoljno precizno suštinu problema.

 

 

Link to comment

Pa ok, glagol je u potencijalu a vememah je detektovao gresku u prvom delu..

Stigo mi mejl,kaze SD "ne znam sta da ti kazem, nama zaista treba Elita..", ,raspisao se a meni sitno, dalje nisam ni citala, a i da ne prenosim privatan mejl

 

Link to comment
18 minutes ago, InvisibleLight said:

 

Sad cu pisem mejl da promene txt, izbac eelite, cast itd

Poenta je valjda apstrahovati sve i pokazati da se ne plasis reci javno sta mislis i podrzavas, tako sam ja shvatila akcijucs potpisima

 

S vedrije strane, bar sastavljač nije bio Siniša Kovačević ubačen u mod višestrukog epifanijskog napada uz sricanje "Kneževe kletve" ili tako nešto, ok smo prošli kako je moglo biti. :happy:

 

Link to comment
3 minutes ago, Taihoskopija said:

 

S vedrije strane, bar sastavljač nije bio Siniša Kovačević ubačen u mod višestrukog epifanijskog napada uz sricanje "Kneževe kletve" ili tako nešto, ok smo prošli kako je moglo biti. :happy:

 

I ovo delyje ko dveri da su pisale..

 

Neee, bokan

Edited by InvisibleLight
  • +1 1
Link to comment

@Aleksija ova peticija ih je pogodila u žicu, peticija lekara, a umetnici i ini je samo razvodnjavaju. možda bi mogli da se ugledaju na lekare pa naprave peticiju za ono što ih najviše žulja u matičnoj oblasti. umetnici, i advokati, i prosveta, i inženjerska komora nek započnu rešavanje problema u svojoj branši na način na koji su to uradili medicinari. pa da vidiš kada tri, četiri, struketm u isto vreme pokrenu pitanja koja se kreću paralelnim pravcem, a istim smerom i na sreću po sve ne tako sličnim intenzitetom kao ovo medicinsko koliko će da ih žulja

 

ovako već sutra možeš da očekuješ mutavu brnabu koja će da vitla sa nekim potpuno abitnim imenima sa ovih lista i time da diskredituje jednu odličnu akciju

  • +1 4
Link to comment

Jes' malo osetljivo...čini mi se da se inače ne bih složio, ali ovog puta ću se složiti sa umetnicima koji su potpisali. S obzirom da je najveći deo njih ostao bez ikakvog prihoda i da su sada verovatno vrlo nadrkani, onda može.

 

Ko god je iskreno popizdeo zbog ovog, dobrodošao je.

Link to comment

Ako ove "bocne" peticije pomognu da se ohrabri ostatak (sto vise) lekara i medicinskih radnika da se pridruze glavnoj peticiji, onda neka ih. 

Link to comment
5 minutes ago, InvisibleLight said:

Nema nista ni od glavne peticije, zakopala se na broju godine dolaska sns na vlast

2012 od 33000 lekara, premalo.

 

To je ono što je ludi pulmolog pričao, treba mnoogo više da bi se nešto postiglo. Trebalo bi i da se, ne dao bog, SLD oglasi, ali to se neće desiti. Mali štrajk bi svakako pomogao.

 

Svejedno i ovo je demostracija hrabrosti koju uopšte nisam očekivao. Izgleda da im je dogorelo do nokata.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...