Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

8 minutes ago, harper said:

 

Jebo te, postoji zvanicni dokument na kojem pise da covek nije stigao na respirator jer na njima nije bilo mesta, direktor bolnice je potvrdio da nije stigao na respirator jer u trenutku kad mu je pozlilo nije bilo mesta, usput je taj isti direktor objasnio zasto u zemunskoj bolnici ima samo 30 funkcionalnih respiratora od 75 koliko je Loncar pokusao da podmetne. Ali dzabe, oni ce da objasnjavaju da je laz u pitanju.

 

Ne bi me zacudilo da spodoba izadje u 15:00 i krene u tiradu o tome kako je strasna laz da je upravo u toku letnje popodne. To je taj nivo negiranja realnosti.

 

Drugar koji je bio na kcv kaže da nije problem da oni nemaju respiratora nego da nisu dovoljno obučeni i da ne znaju kako lepo da ga povežu. U njegovu sobu su bili dopremili 1 čisto da ga sklope, nije bio potreban nikome iz njegove sobe jer tu niko nije bio kritično, ali taj jedan nisu znali, pa su doneli drugi, isto nisu znali, tek su treći valjda povezali kako treba.. 

Link to comment

Stvarno nestvaran kompleksash. Za par godina kad ukone i ovo malo kriticnih glasova ima da zaigra zvanicno u prvom timu FK CZ i da se poeme o tome u toaletoidima pishu. Meni vishe nishta nijen smeshno, samo gadjenje ostalo.

  • +1 1
Link to comment
 
Drugar koji je bio na kcv kaže da nije problem da oni nemaju respiratora nego da nisu dovoljno obučeni i da ne znaju kako lepo da ga povežu. U njegovu sobu su bili dopremili 1 čisto da ga sklope, nije bio potreban nikome iz njegove sobe jer tu niko nije bio kritično, ali taj jedan nisu znali, pa su doneli drugi, isto nisu znali, tek su treći valjda povezali kako treba.. 
ma naravno, niko nije bio spreman za ovoliko sranje. kovid je i na dermatologiji kcs. sad ne bi niko da ga intubira siroma dermaltolog, ali nauchice. bolje nego mashinski inzenjer. a kako je krenulo, i inzenjer ce na kraju :isuse:

sent from bubamoto

  • +1 3
Link to comment
 
Ima u Krnjesevcima koliko hoces. Nabavio Vucic od pocetka epidemije vise nego Nemacka u poslednjih deset godina, licno je isao po njih.

Pa sto ih ne raspodeli gde fale?
Ili to ona prica kao sa respiratorima, imamo ali po magacinima kojekuda [emoji849]

Citam sinoc zena (da me ubijete koje mesto) pao joj gadno nesto otac 70+ godina sumnjaju da slomio kuk, a kazu u DZ, hitnoj ili gde vec: dovezite ga vi, mi nemamo vozilo.
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Jumanji said:


Pa sto ih ne raspodeli gde fale?
Ili to ona prica kao sa respiratorima, imamo ali po magacinima kojekuda emoji849.png

Citam sinoc zena (da me ubijete koje mesto) pao joj gadno nesto otac 70+ godina sumnjaju da slomio kuk, a kazu u DZ, hitnoj ili gde vec: dovezite ga vi, mi nemamo vozilo.

 

Ma, zajebavam se, nista nam drugo nije preostalo.

Link to comment
 
 
ali fokus je na francuskoj agenciji, koja prenosi sad izjavu, ne na vesti od pre par dana. bitniji im imidz napolju nego ovde gde ionako rade sta hoce i hendluju 
 
jel smo bas ovakve spodobe zasluzili, pa ovo su najgori primerci homo sapiensa medju nama, branice svoje pozicije do kraja, ne gledam vise TV ali mi i ovo prenosenje njihovih aktivnosti postalo nepodnosljivo
Cenim da će jedno ime iz AFP pomenuti, kao "kreatora lažnih vesti"

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

ma naravno, niko nije bio spreman za ovoliko sranje. kovid je i na dermatologiji kcs. sad ne bi niko da ga intubira siroma dermaltolog, ali nauchice. bolje nego mashinski inzenjer. a kako je krenulo, i inzenjer ce na kraju :isuse:

sent from bubamoto
 

pa kao što vidimo u američkim serijama tamo su i vatrogasci obučeni da intubiraju pacijente, kod nas lekari moraju da završe specijalizaciju za anesteziologe da bi to naučili da urade

- a što se tiče puštanja u rad respiratora, pa normalno da je to posao za mašince, medicinari su uglavnom na vi sa tehnikom :D i ako nisu završili specijalizaciju za konkretni uređaj piši propalo da će se snaći na novoj opremi, čak i da imaju uputstvo za sklapanje :happy:

- sa druge strane mašinski inženjer bi smem da se kladim :D i bez uputstva nabudžio nešto da taj uređaj proradi...

Link to comment
Ima li sanse da na toj konferenciji bude neki novinar iz AFP ?
Ima, no da li će biti videćemo...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
 
Ma, zajebavam se, nista nam drugo nije preostalo.
Da, ono sto ih licno doterao je vec bilo dovoljno sumnjivo :) no sta je sanitet u odnosu na avion, ajde boga ti.

Ali 15 komada stvarno odaslati put BL.
Kakav Dzek, galantan kao uvek.
Link to comment
11 minutes ago, gone fishing said:

pa kao što vidimo u američkim serijama tamo su i vatrogasci obučeni da intubiraju pacijente, kod nas lekari moraju da završe specijalizaciju za anesteziologe da bi to naučili da urade

- a što se tiče puštanja u rad respiratora, pa normalno da je to posao za mašince, medicinari su uglavnom na vi sa tehnikom :D i ako nisu završili specijalizaciju za konkretni uređaj piši propalo da će se snaći na novoj opremi, čak i da imaju uputstvo za sklapanje :happy:

- sa druge strane mašinski inženjer bi smem da se kladim :D i bez uputstva nabudžio nešto da taj uređaj proradi...

ja nisam masinac, ali sam sa elektro, to je na FTN i jedno i drugo, znaci isto je.

naravno da bi ga sklopili.

jedini problem je sto bi mi prikljucili coveka na to da isprobamo pa posle gledali sta smo zajebali :D i uopste se ne zajebam. mi manual gledamo samo i iskljucivo kada povezemo opremu, iskonfigurisemo, pa kada vidimo sta ne radi popravljamo pola dana... i tek onda! a i onda  otvovris PDF i uradis search kljucne reci, pa ono ispred sve znas svakako :lol: 

 

  • +1 2
Link to comment

Zezao sam koleginicu kad je prešla u IT firmu koja se bavi medicinskom opremom da joj više neće proći bugtesting na produkciji... kad previše ozračiš čoveka, nema reverta u bazi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...